Varžėsi artojai

Varžėsi artojai

Derlius jau nuimtas ir laukai užsėti žiemkenčiais, tad ūkininkai rugsėjo 23 d. nusprendė pasirodyti ir pasivaržyti, kuris jų geriau arti moka.

Gražina RADZVILAVIČIŪTĖ

Devintąjį kartą varžytis Vievio paukštynui priklausančiame lauke susirinko tik Elektrėnų savivaldybės ūkininkai: jaunasis Mantas Marcinkevičius, Žydrūnas Sabaliauskas, Kęstutis Vėželis, Raimundas Šimonis ir Raimundas Stirna. Anksčiau mūsų artojai varžydavosi su Kaišiadorių rajono artojais.

Tačiau tai, jog šiemet dalyvių artojų varžybose buvo žymiai mažiau, visiškai nereiškia, jog varžybos buvo nuobodžios. Kaip sakė Elektrėnų savivaldybės ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Keršys, artojų varžybos gali būti tokios pat dinamiškos ir intriguojančios kaip „Formulės 1“ čempionato lenktynės. Lyg patvirtindami šį teiginį artojų varžybų susirinko stebėti kaimiškųjų seniūnijų seniūnai Mindaugas Makūnas, Arūnas Kanapeckas, Vytautas Baltulionis, stambiausias Elektrėnų savivaldybės ūkininkas Saulius Stirna, Elektrėnų savivaldybės vadovai.

Varžybų dalyviai turėjo įrodyti, jog yra tikri ūkininkai, o ne šiaip traktorių vairuotojai. Jie turėjo išarti po 20 a plotą, o kompetentinga komisija – Žemės ūkio konsultavimo tarnybos Elektrėnų biuro vadovas Vytautas Cibulskas, šios tarnybos Kaišiadorių biuro inžinierius – konsultantas Linas Lazauskas ir Elektrėnų savivaldybės Žemės ūkio ir melioracijos specialistas Leonas Antanavičius – sprendė, kuris artojas tai padarys geriausiai. Teisėjai kreipė dėmesį į tai, ar tiesios vagos, ar vienodo gylio, ir kaip žeme užverčiamos piktžolės.

Šiemet geriausiu artoju tapo Raimundas Šimonis. Ne daug nuo jo atsiliko ir antrą vietą laimėjo ugniagesys gelbėtojas Raimundas Stirna. Trečia vieta atiteko Kęstučiui Vėželiui. Artojų varžybų prizininkai buvo apdovanoti Žemės ūkio konsultavimo tarnybos prizais, o iškilmingai apdovanoti jie bus Derliaus šventėje, vyksiančioje spalio 2 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų