Stasio Paškevičiaus draugų portretai

Stasio Paškevičiaus draugų portretai

Virš trisdešimties personalinių fotografijos parodų surengęs fotomenininkas Stasys Paškevičius rugsėjo 22 d. Elektrėnų viešojoje bibliotekoje pristatė parodą „Draugų portretai“.

Gražina RADZVILAVIČIŪTĖ

Draugai, kurių portretus pristatė fotomenininkas, visiems mums puikiai pažįstami žmonės – etnologė Gražina Kadžytė, politikas Gintautas Babravičius, istorikai Alfredas Bumblauskas ir Edvardas Gudavičius. Tačiau užfiksuoti tokiomis aplinkybėmis, kuriomis mes jų net neįsivaizduotume. Štai profesorius E. Gudavičius „Maximos“ plastikiniuose maišeliuose neša makulatūrą, o G. Babravičius, vilkintis flanelinius marškinius, iš skardinės gurkšnoja alų. Tačiau portretų herojai nėra „prigauti“, užklupti iš pasalų ir anaiptol nesijaučia nejaukiai. Portreto stebuklas įvyksta tada, kai tarp fotografo ir paveiksluojamo žmogaus nelieka atstumo, pozos, apsimetimo. Kaip sakė S. Paškevičiaus draugas, žurnalistas Juozas Pocius, portretas yra meistrystės daiktas, o fotografas portretistas pamato ne tik modelį, bet ir emocijas, nebijo įsižiūrėti į akis ir pamatyti jose vidinį žmogaus pasaulį.

Parodos atidaryme kalbėjęs dar vienas S. Paškevičiaus bičiulis, elektrėnietis fotografas Vytautas Suslavičius sakė, kad fotografuoti portretus reikia ir išmonės, ir drąsos, mokėti žaisti su šviesa. „Mums reikia pasidžiaugti, kad mums atvežė tokią kolekciją,“ – sakė fotomenininkas.

Su fotoaparatu tarsi suaugęs, niekada nesiskiriantis S. Paškevičius ir savo parodos atidaryme negalėjo nustygti vietoje: fotografavo muzikinius kūrinius atliekančius Elektrėnų meno mokyklos moksleivius, atidarymo svečius.

Aplankyti parodą ir pasigrožėti portreto meistryste elektrėniečiai galės iki spalio pabaigos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų