Vakaronė Pylimuose

Vakaronė Pylimuose

Šiemet Kovo 11-ąją šventėme Pylimų kaimo bibliotekoje. Su­laukėme svečių: Seimo nario V. Bako patarėjo V. Lamausko, Elektrėnų savivaldybės tarybos nario S.Važnevičiaus, Pakalniškių bibliotekos vyr. bibliotekininkės D. Vilkauskaitės. Šventinį vakarą pradėjome „Tautiška giesme“ bei Pylimų kaimo bendruomenės pirmininko Modesto Važnevičiaus sveikinimo kalba susirinkusiems. Pirmininkas pasidžiaugė, kad kitais metais Pylimų kaimo bendruomenė švęs 10 metų jubiliejų, sakė, kad reikia nemažai laiko atkurti bendruo­meniškiems santykiams paskutiniu metu susvetimėjusioje visuomenėje. Pasak M. Važnevičiaus, kaimo bendruomenės tikslas yra ne tik mažinti atskirtį ir kaimą priartinti prie miesto, bet galbūt net atvirkščiai – bendruomenė turi siekti ne supanašėjimo su miestu, o autentiško, mūsų regionui būdingo gyvenimo būdo, tradicijų, bendravimo išsaugojimo.
„Kiekviena bendruomenė turi būti savita, turinti savo veidą. Todėl mūsų bendruomenės tikslas yra sukurti tokią aplinką, bendravimą, užimtumą, kurie būtų patrauklūs mūsų krašto žmogui, darytų jo gyvenimą kokybiškesnį ir įdomesnį, – sakė M. Važnevičius. – Man, kaip bendruomenės pirmininkui, svarbu žinoti, kuo gyvena kiekvienas kaimo bendruomenės narys, kuo galima būtų jam padėti iškilus bėdai ar atsiradus kitoms aplinkybėms. Džiaugiuosi ir vertinu kiekvieną, kuris savo darbais, laiku ar idėjomis prisideda prie bendruomenės veiklų. Mūsų bendruomenės branduolys – kapela „Pylimėlis“, be kurios neįsivaizduojamas nė vienas susiėjimas. Didžiuojamės, kad turime savo kaime žmonių, kurie savo gerais ar kūrybiniais darbais garsina numylėtus mūsų Pylimus. Nepamirštos yra ir mūsų kaimo tradicijos: bibliotekos Adventinėje popietėje susirenka kaimo senoliai, rudens vakaronėje linksminamės po rudens darbų, eglės įžiebimo ir senelio Kalėdos laukia vaikai, bibliotekos iniciatyva kiekvieną liepos 6-ąją švenčiame Valstybės dieną, nelieka nepasveikinti kaimo Jonai, Janinos ir Rasos, Onos bei bendruomenės jubiliatai, per Atvelykį surengiame šventę mažiesiems bendruomenės nariams, o kokios linksmos būna mūsų Užgavėnių šventės, vyksta smagios kelionės po Lietuvos regionus, po kurių liekame sužavėti nepakartojama gamta, istoriniu Lietuvos paveldu.“

Kalba M. Važnevičius

Bendruomenės pirmininkas M. Važnevičius palinkėjo visiems Py­limų kaimo gyventojams stiprios sveikatos bei džiaugtis ir puoselėti atkovotą laisvę, skatinti bendruomeniškumą, laužyti uždarumo barjerus, būti aktyviems ir neužsidaryti savo kiemuose.
Vakarą tęsėme pritardami pui­kio­ms „Pylimėlio“ dainoms, klausydami Violetos, Miglės Marijos bei Romos skaitomų eilėraščių, vai­šinomės kava bei skaniu lietuvišku pyragu, o mes, moterys, džiaugėmės ir žavėjomės mūsų bendruomenės vyrų dovanotomis tulpėmis, juk taip sutapo, kad numatyta vakaronė vyko Moters dieną.

Janina Kandratavičienė,
Elektrėnų SVB Pyllimų bibliotekos bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų