VĮ „Automagistralė“ kelininkai – tarp geriausiųjų profesionaliame konkurse

VĮ „Automagistralė“ kelininkai – tarp geriausiųjų profesionaliame konkurse

Kėdainiuose praėjusį penktadienį įvyko tradicinis Žiemos tarnybos automobilių vairuotojų profesinio meistriškumo konkursas. Į jį susirinko visų dešimties valstybės regioninių įmonių, taip pat ir VĮ „Automagistralė“, atstovai.

Konkurse buvo galima pasigėrėti ne tik vairuotojų meistriškumu, bet ir naujos technikos pajėgumu, jos galimybėmis.

Jurgis MONTGIRDAS

 

Teorija ir praktika

Dalyvius pasveikinę Lietuvos Respublikos ministro pirmininko patarėjas transporto klausimais Algirdas Šakalys, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktorius Skirmantas Skrinskas kalbėjo, kad toks konkursas – labai svarbus pasiruošimo artėjančiam žiemos sezonui etapas, proga pasidalinti profesionalia patirtimi, atnaujinti įgūdžius, kurie neabejotinai pravers jau netrukus.

Varžybos buvo gerai organizuotos, rungčių trasoje skriejo specialiai paruošti sezono darbams „Iveco Tracer“, „Mercedes Benz Actros“, MAN automobiliai. Trasą aptarnavo elektromobilis, kuris operatyviai palaikė ryšį tarp teisėjų postų, iš jų surinkdavo gaunamą informaciją ir perduodavo į sekretoriatą. Kiekvienas varžybų dalyvis turėjo įveikti apie 750 m trasą, kurioje buvo 8 papildomo sudėtingumo ruožai: „Gyvatė“, „Autobusų stotelės valymas“, „Tunelis“, „Druskos sandėlis“, „Vartai“, „Siaurasis pravažiavimas“, „Sniego valymas nuo važiuojamosios kelio dalies“, „Slalomas“. Laiką skaičiavo elektroninė sistema.

Reikėjo išlaikyti ir teorijos egzaminą. Šių dviejų rungčių – teorijos ir praktikos – suma lėmė galutinį kiekvieno rezultatą. Skriejančios greičio sekundės, baudos taškai teikė adrenalino ir varžybų dalyviams, ir juos palaikantiems komandų aistruoliams. Nuolatinėje įtampoje aiškėjo vairuotojų patirtis, meistriškumas, deramas pasirengimas artėjančiam žiemos sezonui.

Rezultatai džiugina

Pasak VĮ „Automagistralė“ skyriaus viršininko Sigito Kankevičiaus, įmonės atstovai tradiciškai gerai pasirodė šiame pakankamai sudėtingame ir įtemptame daugiapakopiame konkurse: užtikrintai atsakinėjo į teorijos klausimus, buvo jaučiama profesionalo ranka sudėtingose sąlygose valdant specialią techniką. „Tiesa, šiemet vyrai atskirose rungtyse netapo pirmaisiais, tačiau mes rezultatais patenkinti – būti prizininkais tarp geriausių iš geriausiųjų Lietuvoje, kur kelininkų profesionalumas išties Europos lygio, tikrai gėdos nedaro,“ – sakė S. Kankevičius.

Patenkintas pasirodymu ir tapęs antruoju individualioje įskaitoje VĮ „Automagistralė“ vairuotojas veteranas Alvydas Morkūnas: „Galbūt man kažkiek pritrūko sportinės sėkmės lemtingomis akimirkomis, kažkiek sutrikau atsakinėdamas į išties keblius teorinius klausimus, tačiau tai tik priežastis pasitempti kitais metais vyksiančiame konkurse“.

Patirtis pinigais neskaičiuojama

VĮ „Automagistralė“ direktoriaus pavaduotojas-vyriausiasis inžinierius Kazimieras Eirošius taip pat patenkintas šiuo renginiu. „Jis parodė, kad kelininkai neprarado aukšto profesionalumo, jie pasiruošę sunkiausiam metų išbandymui – žiemai. Gi retsykiais galima išgirsti nuomonę, esą kuriam galui šiais visuotinio taupymo laikais reikalingi panašūs „sambūriai“, kainuojantys nemažus pinigus. Juk tenka iš vienuolikos Lietuvos regioninių kelininkų įmonių suvežti galingą techniką, atitraukti nuo tiesioginio darbo žmones – o tai esą per didelė prabanga tuomet, kai privalome skaičiuoti kiekvieną centą. Į panašias pretenzijas atsakymas paprastas: profesinė patirtis, įgytos žinios – neskaičiuojami vien pinigais. Šie įgūdžiai tikrai pravers šimtams dalyvių. Juk būtent jie, o ne kas kitas galiausiai užtikrina saugų eismą šalies keliuose. O žmogaus saugumas – svarbiausia!“

Vadovo žodzius patvirtina ir tai, kad panašūs renginiai vyksta visoje Europoje. Maža to, jau 2013 metais ketinama rengti tarptautinį kelininkų konkursą. Į šį renginį bus deleguojami atskirų šalių nugalėtojai. Reikai tikėtis, Lietuva deramai pasirodys panašiame renginyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų