Užsieniečiai atlaikė naktį savivaldybės miškuose

Užsieniečiai atlaikė naktį savivaldybės miškuose

Šią savaitę Elektrėnų LDK Algirdo 1-osios šaulių kuopos jaunieji šauliai Rokas Vaškevičius, Deimantė Bandzevičiūtė, Aleksas Katukevicius ir Erikas Ratkevičius dalyvavo projekte „In To The Woods“, kuriame kartu su 37 jaunuoliais iš Estijos, Latvijos, Italijos, Portugalijos ir Airijos mokėsi išgyvenimo laukinėje gamtoje įgūdžių.

Užsiėmimus, vykusius Daugirdiškių mokymo centre, vedė kuopos vadas Eividas Žemaitaitis. Jaunieji šauliai suko galvas, kaip be vinių ir plaktukų susiręsti pastogę, užsikurti laužą iš eglišakių, išsivirti arbatos. Po tokių pratybų jaunuoliai žinias netruko išbandyti praktikoje. E. Žemaitaitis suorganizavo naktinį žygį, skirtą Lietuvos partizanams pagerbti.

1950 m. spalio 25 d. Kurklių šile žuvo 5 Didžiosios Kovos Apygardos Igno Mieliaus-Daktaro būrio partizanai, tarp jų ir vado pavaduotojas A. Aukštuolis-Erelis ir Didžiosios Kovos Apygardos štabo techninio skyriaus viršininkas Vaclovas Morkūnas-Žentas. Pagerbdami šiuos ir kitus laisvės kovotojus, žygio dalyviai leidosi į naktinį žygį.

„Žygis buvo labai šaunus, nuėjome 16 km, judėjome tik miškais, pelkėmis ir laukais nesinaudodami keliais kaip partizanai. Žygis nebuvo lengvas, nes miške buvo ir drėgna, ir šlapia, tačiau žygį įveikė visi. Žygio pabaigoje virėme grikių košę ir arbatą. Taip pat užsieniečiams buvo parodytas trumpas filmukas apie partizanų kovas, prie laužo kartu mokėmės partizanų dainą „Bolševikai tegul žino“,- apie naktinius nuotykius pasakojo žygio organizatorius E. Žemaitaitis.

Virginija Jacinavičiūtė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų