Didžiausias laimikis – 1555 g lydeka

Didžiausias laimikis – 1555 g lydeka

Virginija Jacinavičiūtė

Pirmąją spalio dieną Elektrėnų marios buvo nusėtos valtimis. Antrą kartą žvejų klubas „Elektrėnų tritonas“ suorganizavo spiningavimo varžybas. Net 66 komandos varžėsi dėl Mero taurės. Deja, elektrėniškiams iškovoti taurės nepavyko. Savo apsilankymu žvejus pagerbė aplinkos viceministras Linas Jankauskas.

Nuo ankstyvo ryto žvejai iš visos Lietuvos mindžikavo miesto paplūdimyje. Iš čia jie ir išplaukė į marias tikėdamiesi gero laimikio. Oras šeštadienį buvo puikus, todėl žvejoti buvo dar didesnis malonumas. Daugumoje valtelių žvejyba vyko poromis, todėl septynias valandas trukusi žvejyba neprailgo.

Varžybose šansų laimėti turėjo tie, kam pasisekė sugauti didesnio svorio žuvis. Už 1 kg lydeką buvo skiriama 1000, už 1 kg ešerį 1500 taškų.

Draugams Mariui Pulauskui ir Arūnui Laučiui sėkmė buvo palankiausia, jie sugavo penkias žuvis, tarp kurių buvo 1060 g lydeka ir kiekvieno žvejo trokštamas 1325 g ešerys. Didmiesčiuose gyventiems žvejams mero taurę įteikė mero pavaduotojas Arvydas Vyšniauskas. Antroji buvo komanda „Zazaiza“, kurioje žvejojo Žanas Voronovas ir Marius Švainickas. Žvejams pavyko sugauti keturias lydekas, iš kurių didžiausia buvo 1300 g.

Galime pasidžiaugti, kad į geriausiųjų trejetuką pateko ir elektrėniškių – Tomo Pėkio ir Remigijaus Bielsko – komanda. Jie sugavo dvi – 1190 ir 1020 g – lydekas bei 735 g ešerį.

Pačią didžiausią lydeką – 1,555 g pagavo Šarūnas ir Marta Damošiai.

Spiningavimo varžybose dalyvavo Elektrėnų komunalinio ūkio gen. direktorius Ričardas Leckas ir komisaras Andžej Grudinskij. Deja, geriems žvejams Fortūna tądien nebuvo palanki, komanda „EKŪ“ taip ir nerado žuvingos vietos ir nesugavo nei vienos žuvies. Elektrėnams atstovavo ir ugniagesių komanda – Miroslav Rynkevič ir Mindaugas Rusilas.

Dalyvauti varžybose buvo verta ne tik dėl malonumo ir geros kompanijos, tačiau ir dėl dosnių rėmėjų įsteigtų puikių prizų. Pirmosios vietos laimėtojams prizą įsteigė Dariaus Piliponio įmonė „Džipų dalys“. Prizas – galimybė keturiems asmenims jachta išplaukti į Baltijos jūrą žvejoti menkių ar lašišų.

Antrosios vietos laimėtojams prizą įsteigė Vygantas Liutkevičius, kuris šalia Ilgio ežero turi kempingą su 10 vietų nameliais, pavadintą „Vigio brasta“. Čia antrosios vietos laimėtojai galės praleisti laisvalaikį, atsipalaiduoti saunoje ir turkiškoje pirtyje bei į valias prisižvejoti.

Ne visos moterys bamba, kai jų vyrai ruošiasi į žvejybą, kai kurios žvejoja kartu su savo vyrais. Ir tai įvertino varžybų organizatoriai, apdovanodami moteris padėkos raštais. Padėkas gavo Lina Jackaitytė, M. Damošienė, Erika Zakarauskaitė, Dovilė Kudelytė, o Milda Pruskienė dar pelnė ir žaviausios žvejės titulą.

Kol varžėsi žvejai, veiksmo netrūko ir paplūdimyje. „Elektrėnų tritono“ nariai Igoris Oleškevičius, Vaidas Baranauskas ir klubo draugas Vilius Visockas iš Žiežmarių išalkusiems žvejams išvirė gardžios žuvienės ir jėgas grąžinančios kopūstienės. Vyko loterija, kurioje buvo galima laimėti vertingų prizų. Krante suorganizuota virvės traukimo rungtis, kurioje varžėsi puslapio www.spiningavimas. lt ir mišri komanda, sėkmė lydėjo pastarąją. Laimėtojams prizą – dvi žuvies džiovyklas ir palapinę – įsteigė parduotuvė „Arzida“.

Klubo „Elektrėnų tritonas“ prezidentas Gintautas Kondratjevas dėkingas daugiau nei šimtui žvejų, dalyvavusių varžybose, rėmėjams, įsteigusiems vertingus prizus, ir viliasi, kad kitais metais varžybose bus dar daugiau dalyvių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų