Tolerancijos diena

Tolerancijos diena

Lapkričio 16-ąją minime dvidešimt metų, kaip Lietuvoje pra­dėta minėti Tarptautinė tolerancijos diena. 2023 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos žibintas. Rudenį yra mažiau šviesos, kurios reikia bet kuriai gyvai būtybei. Šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu. Todėl šių metų simbolis – Tolerancijos žibintas, skirtas nešti toleranciją, gėrį, pakantumą, kuris turi įveikti blogį.
Kietaviškių progimnazijos bend­ruomenė lapkričio 13–17 dienomis taip pat dalyvavo pilietinėje akcijoje „Tolerancijos žibintas“. Ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai bei 1–4 klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis, kalbėdami apie tolerancijos reikšmę ir svarbą, kūrė tolerancijos žibintus iš popieriaus ir kitų medžiagų. 5–8 klasių mokiniai, padedami mokytojų G. Žalienės ir A. Taparauskienės, pie­šė piešinius, kuriuose vaizdavo žibintą kaip atnešantį šviesą ir nugalintį blogį. Visi žinome, kokia užburianti gali būti žibinto sklei­džiama šviesa – gėrio ir vilties simbolis. Lapkričio 16 d. vaikų pagaminti Tolerancijos žibintai nušvietė progimnazijos fojė.
Dėkojame visiems, prisidėju­siems prie šios gražios akcijos paminėjimo ir įprasminimo. Juk sakoma, „toleruoti – ne atsisakyti savęs, savo idėjų, savo identiteto, savo nuomonės. Toleruoti – gerbti kitą <…>.“

Beata Jocaitytė Bildziukienė,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų