Tėvai – aktyvūs ugdymo proceso dalyviai

Tėvai – aktyvūs ugdymo proceso dalyviai

Labai svarbu į ugdymo procesą įtraukti ugdytinių tėvus. Aktyvus tėvų dalyvavimas vaikų ugdyme, domėjimasis jų veikla skatina vaikų motyvaciją labiau įsitraukti į ugdymosi procesą, kelia pasitikėjimą savimi.
Lapkričio 13–17 d. Elektrėnų sav. Kietaviškių progimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse vyko atvirų durų savaitė vaikų tėvams. Tėveliai buvo kviečiami įsijungti į ugdymo procesą, ateiti į grupes pasidalinti savo pomėgiais, gebėjimais, vesti užsiėmimus. Vykdydami veiklas tėveliai būna labai kūrybiški, prigalvoja daug įvairių, vaikams įdomių veiklų, kuriose mažieji noriai dalyvauja.

Tėveliai buvo kviečiami įsijungti į ugdymo procesą, ateiti į grupes pasidalinti savo pomėgiais, gebėjimais, vesti užsiėmimus

Ikimokyklinio ugdymo grupėje Arijaus Šumsko mama Elzė vaikams skaitė pasaką apie ropę, ją inscenizavo, paskui visi klausėsi dainelės apie stebuklingus žodelius ir kartu ją dainavo. Beno Tomkevičiaus mama Renata su vaikais kalbėjosi apie artėjančias gražiausias metų šventes ir gamino atvirutes. Jokūbo Tamašausko mama Erika mažiesiems pasakojo apie žiemos laikotarpį ir gamino kalėdines eglutes.

Majaus mama Irutė, pasitelkdama pagindinį metodą – žaidimą, – su vaikais mokėsi skaičiuoti

Priešmokyklinio ugdymo grupėje mamos taip pat vedė tris veiklas. Majaus Ramanausko mama Irutė, pasitelkdama pagindinį metodą – žaidimą, – su vaikais mokėsi skaičiuoti. Arono Šumsko mama Elzė kalbėjo apie jausmus, emocijas ir apie tai, kaip svarbu jas išsakyti. Arno Baranausko mama Vida, panaudojusi gaublį, nukeliavo iki paties Šiaurės ašigalio. Visos veiklos labai įdomios, apgalvotos ir naudingos. Vaikai patyrė daug teigiamų emocijų.
Dėkojame tėveliams už iniciatyvą, geranoriškumą ir bendradarbiavimą. Vaikai, jausdami tėvų rūpestį, paramą, domėjimąsi jų gyvenimu, aktyviau dalyvauja veiklose, stengiasi dėl rezultato.

Dovilė Jankauskienė,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų