Težydi atgimimo gėlės

Težydi atgimimo gėlės

Dvi sausio savaites Elektrėnų viešosios bibliotekos Vaikų erdvė žydėjo mėlynai violetiniais žiedais. Už lango siaučiant pūgai, mažieji mūsų lankytojai – darželių „Drugelis“ ir „Žiogelis“ ugdytiniai su auklėtojomis, pradinės mokyklos mokiniai su mokytojomis – rinkosi prisiminti Sausio 13-osios įvykių – Laisvės gynėjų dienos.
Pažintiniame susitikime „Težydi atgimimo gėlės“ kartu su bibliotekos darbuotojomis Albina Kananavičiene ir Iveta Česonyte vaikai žiūrėjo filmą, sukurtą pagal Vytauto Landsbergio pasakojimą „Sausio sniegenos“, skaitė įvairių kūrėjų eiles, aptarinėjo vaikų piešinius iš knygelės „Vaikai piešė laisvę“ (sud. J. Nekrošius, D. Mickevičius), pasakojo savo senelių, artimųjų prisiminimus apie dieną, kuri Lietuvai ir mums visiems dovanojo Laisvę.
Vaikai ypač džiaugėsi ne­užmirštuolių – Sausio 13-osios simbolio – gamyba. Visi spalvino tomis pačiomis spalvomis, bet kiekvienas žiedelis buvo skirtingas. Dar gražiau neužmirštuolėmis pražydo mūsų medis, kurį pagamino bibliotekos dailininkė Rima Čepienė. Baltos šakos pasipuošė didesniais ir mažesniais atminimo žiedais. Mažieji lankytojai džiaugėsi galėdami prisidėti prie bendros iniciatyvos ir taip paminėti visiems lietuviams svarbią dieną.
Džiaugiamės, kad vaikai ypač gausiai dalyvavo šiuose pažintiniuose susitikimuose. Dėkojame auklėtojoms ir mokytojoms, kurios skatina vaikus lankytis bibliotekoje, ragina prisiminti svarbias Lietuvai datas ir gerbti už mūsų laisvę kovojusius žmones. Visą vasario mėnesį kviečiame mokinius ir darželinukus registruotis į Vasario 16-ajai paminėti skirtus pažintinius susitikimus „Su Gimtadieniu, Lietuva!“

Vida Baranauskienė
Elektrėnų viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriaus vedėja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų