„Maisto banko“ Elektrėnų skyrius – stokojančių ir dovanojančių susitikimo vieta

„Maisto banko“ Elektrėnų skyrius – stokojančių ir dovanojančių susitikimo vieta

Julija Kirkilienė

Sakoma, kad duodantis tampa turtingesnis… Elektrėnų sa­vivaldybės gyventojai ir įmonės su stokojančiais pasidalinti ir dėl to tapti turtingesni turi ne vieną galimybę. Viena tokia galimybė – šalia Elektrėnų ligoninės (Taikos g. 8) įkurta „Maisto banko“ atiduotuvė. Kaip sako Maisto banko vadovas Simonas Gurevičius, tokiu būdu „Maisto banko“ savanoriai, bendradarbiaudami su prekybos centrais, ūkininkais, gyventojais, ne tik padeda stokojantiems, bet ir išgelbėja vis daugiau maisto.

Kaip gauti paramą maistu
Elektrėnų skyrius veikti pradėjo 2023 m. birželio mėnesį ir per tą laiką jau išdalino per 11 t maisto. Pirmoji atiduotuvė Lietuvoje pradėjo veikti 2023 m. rugpjūčio pabaigoje, ji buvo įkurta Vilniuje. Po kurio laiko atiduotuvės principu pradėjo veikti ir Elektrėnų skyrius.
Atiduotuvėje dirbanti „Maisto banko“ Elektrėnų skyriaus koordinatorė Birutė Glinevičienė sako, kad atiduotuvė yra tarsi parduotuvė, tik už produktus nereikia mokėti. Produktai dalijami pagal sąrašą, kuriame įrašyta per 2 tūkst. paramos gavėjų, maisto produktai išduoti 1800 kartų. Birutė tik norėtų, kad daugiau stokojančių atvažiuotų iš seniūnijų, nors supranta, kad atvažiuoti į centrą iš kaimų žiemą nėra paprasta. Atiduotuvės vadovė nėra tik maisto dalintoja, maistą jai pačiai tenka susirinkti iš prekybos centrų. Moteris su savanoriais dalyvauja „Maisto banko“ akcijose, kur maisto stokojantiems aukoja daugiau turintys žmonės. Birutė daug gerų žodžių išsakė žmonėms, ateinantiems produktų: jie nesi­griebia daugiau, o dažniau pasvarsto, kiek užtektų jam, kad liktų ir kitiems. Pasak koordinatorės, visi, kam reikia pagalbos maistu, turėtų kreiptis į seniūnijos socialines darbuotojas, kurios paramos gavėjus įtraukia į sąrašą. Paramos gavėjai gali būti ir nenuolatiniai. Pavyzdžiui, netekus darbo ir sumažėjus pajamoms, žmonės neturėtų gėdytis seniūnijose paprašyti paramos maistu.

Atiduotuvėje produktai yra kokybiški
Produktai atiduotuvėje sudėti į lentynas. Vienose – produktai ilgalaikio galiojimo, kitose – grei­to suvartojimo. Pieno ir mėsos gaminių prekybininkai „Maisto bankui“ nebeaukoja, besibaigiant galiojimo laikui produktus arba pigiau parduoda, arba panaudoja darbuotojų maitinimui. Greito vartojimo maistui priklauso vaisiai ir daržovės. Bet svogūnai gali išsilaikyti ilgiau, o, pavyzdžiui, kriaušės genda greičiau, vieni produktai, pasibaigus galiojimui „geriausias iki“, vartoti tinkami ilgiau, kiti – trumpiau. Atiduotuvėje „Maisto banko“ prekės atitinka visus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos reikalavimus. Einamiausios prekės atiduotuvėje yra duona ir pyrago gaminiai. Birutė sako, kad nebetinkančios vartoti prekės yra nurašomos ir pagal sutartis atiduo­damos smulkiems ūkininkams pašarams. Viskas tvaru, niekas veltui neprapuola. Atiduotuvė labai laukia ūkininkų, kurie galėtų pasidalinti daržovėmis. Tik norint maisto padovanoti, taip pat reikia užsiregistruoti (paskambinti atiduotuvės koordinatorei), kaip ir norint maisto gauti. Atliekamą maistą atnešti gali kiekvienas, bet yra reikalavimai. Maisto produktai turi būti tinkamo vartojimo laiko, pakuotės nepažeistos. Atiduotuvė Elektrėnuose dirba savaitės neporinėmis dienomis – pirmadieniais, trečiadieniais, penktadieniais nuo 13.30 val. iki 15.30 val., koordinatorės tel. Nr. 8 612 26908.
Padėti stokojantiems galima skambinant trumpuoju numeriu 1343 (auka 5 eurai), o nuo kovo vidurio iki gegužės 1 d. deklaruojant pajamas bus galima skirti savo 1,2 % jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Dirbantiems tai nieko nekainuoja, o „Maisto bankui“ kiekvienas paaukotas euras leidžia ne tik padėti stokojančiam, bet ir išgelbėti maistą nuo išmetimo.

 

Nuotraukoje: Birutė Glinevičienė sako, kad atiduotuvė yra tarsi parduotuvė, tik už produktus nereikia mokėti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų