Mokslo metai gali prasidėti ir žiemą

Mokslo metai gali prasidėti ir žiemą

Nors mokymosi pradžia dažniausia siejama su Rugsėjo pirmąja, mokslo metai gali prasidėti ir žiemą – tokią galimybę suteikia žiemos priėmimas į Elektrėnų profesinio mokymo centrą. Jau visai netrukus – vasario 1–11 dienomis – galima bus pateikti prašymą mokytis. Tai puikus šansas išpildyti svajonę ir tobulėti – nelaukite rudens, mokytis pradėkite jau šią žiemą: anksčiau pradėsite, anksčiau ir baigsite!
Žiemos priėmime kviesime mokytis finansinių paslaugų teikėjo ir JavaScript programuotojo programose, o dabar – apie kiekvieną išsamiau.

Finansinių paslaugų teikėjas
Kalbiname šios programos mokytoją Silviją Paulionienę. „Laukiu – visokių mokinių: drąsių ir baikščių, aktyvių ir tingių, bendraujančių ir tylių. Visi kviečiami ir laukiami, nes kiekvienas iš jų išmoks ir sužinos daug naujų, įvairių dalykų, pritaikys tai ne tik profesinėje veikloje, bet ir kasdienybėje“, – kviečia mokytoja Silvija.
Pasak mokytojos, finansinių paslaugų teikėjo darbas labiausiai tiktų tiems, kurie yra sąžiningi, moka arba nori išmokti bendrauti, taip pat lankstiems, kantriems, mokantiems ir norintiems padėti kitam, nebijantiems šiuolaikinių technologijų žmonėms.
„Finansinių paslaugų teikėjo darbas gali būti labai įvairus. Tai darbas su klientais, teikiant jiems informaciją apie jų sąskaitas, korteles, el. bankininkystę. Teks ir konsultuoti apie taupymo, investavimo, kreditavimo ir draudimo paslaugas, įvairiais mokesčių klausimais. Taip pat padėti išspręsti iškilusias problemas. Tačiau yra ir kita darbo pusė, kurios klientai nemato – tai duomenų suvedimas, analizės, užklausos, dokumentų rinkimas, sisteminimas“, – pasakoja šios programos mokytoja.
O kokia karjera laukia baigusių finansinių paslaugų teikėjo programą? Pasak Silvijos, tai priklauso nuo mokinių norų, siekiamybės ir pasiryžimo, o lyderystės ir sėkmingos karjeros pavyzdžių šioje profesijoje netrūksta.

JavaScript programuotojas
Išties faktas, kad programavimo galima mokytis Elektrėnų profesinio mokymo centre, daug ką nustebina. Apie šios programos privalumus pasakoja mokytojas Algis Mlečka.
„Kokie mokymosi JavaScript programuotojo programoje privalumai? Pirmiausia, tai mokymas nuo pagrindų, todėl programa tinkama ir neturintiems jokios programavimo patirties. Stojamajam testui išlaikyti pakaks pademonstruoti loginį mąstymą ir minimalų anglų kalbos supratimą“, – sako mokytojas Algis.
Programa skirta parengti pilno spektro (angl. full-stack) žiniatinklio aplikacijų programuotojus – specialistus, kurie geba kurti tiek aplikacijos serverinę pusę (angl. back-end), tiek aplikacijos klientinę pusę (angl. front-end).
Be to, pasak Algio, programa iš analogiškų (Java programuotojas, NET programuotojas, PHP programuotojas) išsiskiria tuo, kad, tiek aplikacijos serverinę pusę, tiek aplikacijos klientinę pusę mokoma realizuoti viena programavimo kalba. Kitose programose teks naudoti dvi programavimo kalbas: vieną JavaScript aplikacijos klientinei pusei, ir atitinkamai antrą programavimo kalbą (Java, .NET, PHP) serverinei pusei.
Kokios šią programą Elektrėnų profesinio mokymo centre baigusio programuotojo karjeros galimybės? Algis vardina, kad programą baigusieji galės dirbti šiose pozicijose: jaunesnysis serverinės pusės programuotojas (angl. junior back-end developer) (Node.js), jaunesnysis klientinės pusės programuotojas (angl. junior front-end developer) ( Vanilla JS, React JS), jaunesnysis pilno spektro programuotojas (angl. junior full-stack developer) (Node.js, Vanilla JS, React JS).
Primename, kad programuotojai vis dar išlieka viena paklausiausių pozicijų darbo rinkoje.

Ekspeditorius
Kalbiname ekspeditoriaus programos mokytoją Vitalijų Tichomirovą. „Ekspeditorius – perspektyvi specialybė. Kodėl? Todėl, kad Lietuva yra tranzitinė šalis ir joje visada reikės tokių specialistų. Jūs bendrausite ir su užsienio šalimis, susipažinsite su įvairiais žmonėmis, atsiras naujų ryšių, plėsis akiratis, turėsite galimybę kilti karjeros laiptais“, – tei­gia mokytojas Vitalijus.
Ekspeditorius – tai asmuo, kuris organizuoja ir prižiūri krovinio kelio­nę. Jis atsakingas už saugų prekių gabenimą, kelionei reikalingus dokumentus ir prekių paskirstymą po galutines vietas. Ekspeditoriai dažniausiai sudaro sutartis su vežėjais ir koordinuoja visą krovinių gabenimo procesą.
Pasak Vitalijaus, baigę šią programą ekspeditoriai galės dirbti transporto, logistikos įmonių ar gamybos, prekybos įmonių ekspedijavimo, pirkimo, užsakymo, eksporto ir importo, ūkio, transporto padaliniuose. O ekspeditoriaus mokymo programą baigus studijas galima tęsti pagal aukštojo mokslo verslo ir administravimo studijų krypties programas.
Galiausiai, Vitalijus priduria, kad iniciatyvus ekspeditorius gali kurti savo verslą – įsteigti individualią įmonę, o jei rinksis dirbti samdomą darbą, geras ekspeditorius gali būti raktas į pasirinktos įmonės verslo sėkmę!

Elektrėnų profesinio mokymo centro informacija

 

Nuotraukoje: Finansinių paslaugų teikėjų vizito pas galimus darbdavius akimirka. Mokytoja Silvija – antra iš dešinės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų