Tapybos pleneras. Lietuvos menininkai garsina Semeliškes

Tapybos pleneras. Lietuvos menininkai garsina Semeliškes

Julija Kirkilienė

Jau ketvirti metai festivalyje „Nuo Lauryno iki Roko“ tarp­tautinis tapybos pleneras tapo sudedamoji dalis. Festivalis šiais metais vyko dvidešimtą kartą, o tapybos pleneras – ketvirtą kartą. Renginio organizatoriams Silvijai ir Antanui Bielskiams plenerą organizuoti padeda dailininkė Adelė Kasputienė, kuri subūrė puikius tapytojus, savo paveiksluose perteikiančius Semeliškių miestelio ir apylinkių grožį bei nuotaiką. Miestelio gyventojams Adelė sakė, kad Semeliškėse yra be galo daug puikių motyvų, kad tai išskirtinai gera vieta kūrybos įkvėpimui.
A. Kasputienė sako, kad tapytojai savo darbuose vaizduoja Semeliškių bažnyčią, šv. Lauryną ir šv. Roką, gamtos grožį, pastatus ir miestelio gyventojus. Žvejas Jonas labai džiaugėsi pamatęs paveiksle save žvejojantį. Žmonės atpažįsta savo namus, jiems brangias vietas. Dailininkų kūrybai įtaką daro ir nuostabūs saulėtekiai ir saulėlydžiai, kintantis apšvietimas ir margi šešėliai. Trijų plenerų tapybos darbai buvo eksponuojami Elektrėnų bibliotekoje, savivaldybės pastate, Semeliškių klube iki gaisro. Plenerų pabaigoje visada rengiama ekspozicija paskutinę festivalio dieną. Kol kas sekėsi, nes oras buvo puikus. Šiame plenere gyventojams ir svečiams tapytojai pristatė savo trejų metų darbus. Kiek sutrukdė oras, atslinko grėsmingai juodas debesis, tai ekspoziciją teko paslėpti. Pasak A. Kasputienės, dažnai gyventojai klausia, kiek kainuoja vienas ar kitas darbas, deja, tapybos darbai, kurie patenka į organizatorių kolekciją, yra neparduodami. Bet visada galima kreiptis į autorius ir klausti, tartis, jei sudomino vaizduojamas motyvas ar atlikimo stilius – o gal nutapys kitą paveikslą. Po keturių tapybos plenerų yra sukaupta graži paveikslų kolekcija. Planuojama paveikslus eksponuoti ne tik parodoms tinkančio­se erdvėse savivaldybėje, bet ir respublikoje. Keletas darbų puošia visuomeninių pastatų interjerus Semeliškėse.
Šiais metais Semeliškių plenere dalyvavo tarptautinių tapybos plenerų dalyviai: Adelė Kasputienė (Vievis), Romas Žmuidzinavičius (Lentvaris), Asta Radimonienė (Lentvaris), Saulius Kruopis (Vilnius), Skaidrė Butnoriūtė (Vilnius), Ojaras Mašidlauskas (Vilnius), Jolita Šlepetienė (Ukmergė), Arūnas Miliukas (Vilnius), Karina Bagdonavičiūtė (Elektrėnai), Jonas Lenkutis (Vilnius), Volodimir Kravčuk (Ukraina).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų