Taikos Ukrainoje laukia Elektrėnuose

Taikos Ukrainoje laukia Elektrėnuose

Julija Kirkilienė

Elektrėnų savivaldybėje tai­kos Ukrainoje laukia 620 ukra­i­niečių. Dauguma iš jų – moterys ir vaikai (222). Kad laukimas būtų trumpesnis ir ne toks liūdnas, asociacijos „Ištiesk gerumo ranką“ iniciatyva gruodžio 30 d. buvo surengta kalėdinė šventė Ukrainos vaikams, gyvenantiems savivaldybėje.
Per 60 ukrainiečių, pasipuošusių šventiškiausiais rūbais, mergaitės papuoštos angelėlių ar karalaičių rūbeliais, širdelėse pajuto seniai pamirštą džiaugsmą. Reikėjo tik pamatyti, kaip vaikučiai smagiai dainavo ukrainietiškas ir lietuviškas daineles, spėjo mįsles, o kai buvo šokių konkursas vaikų prieš tėvelius, tai džiaugsmo ir juoko buvo iki valiai. Renginyje dalyvavęs meras Gediminas Ratkevičius vaikams, žinoma, linkėjo taikos ir kad kitais metais mes galėtume važiuo­ti pas juos į svečius. Meras kalbos pabaigoje sodriai užvedė himnu tapusią Andrijaus Chlyvniuko jautrią dainą „Oy, u luzi chervona kalina“, ir visi salėje jam pritarė, nes beveik kiekvienas tos dainos žodžius žinojo.

This slideshow requires JavaScript.

Renginį profesionaliai vedė Elektrėnuose gyvenanti ukrainietė Olia. Prieš karą ji tėvynėje kūrybos namuose dirbo renginių organizatore. O dabar su tėvynėje likusiais tėvais, vyru jie bendrauja tik vaizdo ryšiu. Pasiilgo jie namų, labai pasiilgo… Tas ilgesys išreikštas buvo lietuviškai ir ukrainietiškai deklamuojant eiles Ukrainos Seneliui šalčiui. Ukrainiečių vaikai dažnai kalba ne tik ukrainietiškai, rusiškai, bet ir lietuviškai. Lietuviškai jie ne tik eiles deklamavo, bet ir dainavo. Lietuviškai vaikai išmoko lankydami vaikų darželius ir mokyklas.
Džiaugsmo vaikams šventėje daug suteikė ne tik Senelis šaltis, atnešęs vaikučiams dovanų ir pribarstęs tiek saldainių, kad surinkti niekaip į vaikučių delniukus netilpo. Vaikučiams patiko žaisti su asociacijos smagiaisiais personažais Panda ir Elniuku.
Bendrą ukrainiečių ir lietuvių šventę organizacija „Ištiesk gerumo ranką“ šiais metais organizavo jau trečią kartą. Už šventę asociacijai ir savivaldybei dėkojo Olia, o asociacijos vadovė Birutė Grybauskienė dėkojo ukrainiečiams, padėjusiems tas šventes organizuoti. Tiek ukrainiečiai, tiek asociacijos vadovė bendrai dėkojo savivaldybei, rėmusiai renginį, merui – už bendrą pasilinksminimą kartu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų