Šventinis Kovo 11-osios minėjimas-koncertas Pastrėvio seniūnijoje

Šventinis Kovo 11-osios minėjimas-koncertas Pastrėvio seniūnijoje

Ansamblio „Varnalėša“ prasmingos patirtys su operos solistu, laidos „Duokim garo“ vedėju Liudu Mikalausku

Kovo 12 dieną Pastrėvio se­niūnijoje vyko šventinis minė­jimas-koncertas, skirtas Lietu­vos nepriklausomybės atkūrimo 34–osioms metinėms paminėti. Prieš 34 metus 1990 metų kovo 11 dieną buvo priimtas Aukščiausios Tarybos – atkuriamojo Seimo aktas, skelbiąs Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą. Aktas buvo priimtas Aukščiausios tarybos pirmosios eilinės sesijos trečiajame posėdyje 124 deputatams balsavus už ir šešiems susilaikius. Prieš nebalsavo nei vienas.
Minint Lietuvos Nepriklau­somybės atkūrimo metines privalome paminėti kovojusius už laisvę, už Nepriklausomybę Lietuvos ka­riuomenės savanorius. Keturi iš jų – Leonas Gudelis, Boleslovas Butkevičius, Petras Banevičius, Zigmas Pinelis – palaidoti Pastrėvio seniūnijos Katiliškių kapinėse. Pranas Mikalauskas buvo ištremtas į Komijos ATSR lagerius. Jo palaidojimo vieta nežinoma.
Renginį pradėjome „Tautiškos giesmės“ giedojimu. Sveikinimo žodį tarė Pastrėvio seniūnas Arūnas Kanapeckas. Pastrėvio seniūnija, minint šią visiems svarbią datą, tęsia tradiciją ir seniūnijos gyventojams ir svečiams dovanojo šventinį koncertą. Elektrėnų kultūros centro Pastrėvio vokalinis ansamblis „Varnalėša“, kuriam vadovauja Ričardas Ramanauskas, padainavo keturias dainas iš atnaujinto repertuaro. Pastrėvio kultūrinių renginių organizatorė Gražina Bubėnienė kartu su ansambliu padainuoti dainą „Priskinsiu tau lauko gėlių“ pakvietė renginio svečią, operos solistą, tautinės kultūros tradicijas skatinančios muzikinės programos „Duokim garo“ vedėją Liudą Mikalauską. Atlikėjas pristatė muzikinę programą, kurioje skambėjo ir opera, ir tarpukario dainos, bei vėlesnio laiko kompozitorių Algimanto Raudonikio, Benjamino Gorbulskio ir kiti kūriniai. Užburiantis balsas, nuoširdus bendravimas pakerėjo žiūrovus. Visi susirinkusieji kartu dainavo, lingavo, negailėjo plojimų.
Ačiū už puikų vakarą Pastrėvio seniūnijai ir seniūnui Arūnui Kanapeckui, Pastrėvio vokaliniam ansambliui „Varnalėša“ ir vadovui Ričardui Ramanauskui, būgnininkui Eligijui, operos solistui Liudui Mikalauskui, Viktorijai už gėles. Ačiū žiūrovams, kurie buvo kartu šį šventinį vakarą, kartu dainavo ir gausiais aplodismentais dėkojo koncerto dalyviams.

Gražina BUBĖNIENĖ
Pastrėvio kultūrinių renginių organizatorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų