Sušildantys susitikimai

Sušildantys susitikimai
Įdomūs, informatyvūs ir šviečiamieji susitikimai su literatūros ir meno kūrėjais vyksta vos ne kasdien viešojoje bibliotekoje.

Gruodžio 2 d. vyko įdomus ir šiltas literatūrinis vakaras „Skaitome su vertėju“. Prie arbatos puodelio literatūros mėgėjai buvo supažindinti su vienu žymiausių norvegų rašytojų – Knutu Hamsunu, tikroji pavardė Knutas Pedersenas, apdovanotu Nobelio premija. Atvykusios viešnios – vertėja Eglė Išganaitytė ir literatūros kritikė, knygų apžvalgininkė Rasa Drazdauskienė – pristatė K. Hamsuno knygą „Misterijos“. Tai psichologinis romanas, vienas svarbiausių K. Hamsuno kūrinių, kuriame autorius pasakydamas tik tiek, kiek būtina, palieka skaitytoją klaidžioti žmogiškosios misterijos labirinte, pilname nutylėjimų, užuominų ir keistų neatitikimų. Knygos pasakojimas atveria vidines herojaus bedugnes, nuoseklų vyksmą keičia ,,sąmonės srautas“, sapnai, vizijos ir pasąmonės balsas: pagrindinis veikėjas – tikras nervingo mūsų amžiaus žmogaus paveikslas. Puikiai tai mums atskleidė norvegų kalbos žinovė, darbšti ir talentinga vertėja E. Išganaitytė.
Gruodžio 3 d. vyko jauno elektrėniečio fotografo Giedriaus Bagaliūno (21 m.) fotografijų parodos „Mano Elektrėnai“ pristatymas. Tai gabaus trečio kurso studento pirma personalinė paroda, labai mylinčio Elektrėnus ir jo apylinkes. Prisistatydamas jaunasis fotomenininkas rašo: ,,…būdamas toliau nuo Elektrėnų nepamiršau čia prabėgusios vaikystės“. Susitikime su jaunuoju fotomenininku dalyvavo tėvai, artimieji, gausus mokslo draugų būrys, pažįstami ir bibliotekos renginių lankytojai. Prie eksponuojamų nuotraukų vyko pokalbiai, diskusijos. Pastebėjimus, patarimus jaunajam fotografui išsakė jau pripažintas fotografijos meistras A. Subata.
Autorius  kviečia apsilankyti Elektrėnų viešojoje bibliotekoje ir susipažinti su jo darbais, linkėdamas ,,smagaus žiūrėjimo“.
Gruodžio 6 dienos popietę Elektrėnų bibliotekoje viešėjo aktorė ir režisierė, rašanti knygas, Birutė Mar, aktorius Aleksas Kazanavičius bei smuikininkas Sigitas Rubis. Gausiai susirinkę Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos ir „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos vyresnių klasių mokiniai, mokytojai bei bibliotekos skaitytojai pamatė šiltą, kupiną meilės spektaklį „Jis ir Ji“, pagal J. Biliūno ir jo žmonos J. Janulaitytės-Biliūnienės laiškus ir kūrybą. Aktoriai itin subtiliai perteikė ištisą gyvenimo spalvų ir atspalvių paletę, kurią pagyvino smuikininko S. Rubio atliekamos melodijos. Pasirodo, koks trapus tas gyvenimas, nuo pakilaus džiugesio iki graudaus liūdesio – tik vienas žingsnis.
Literatūrinis spektaklis visus susirinkusius perkėlė į laikus, kur buvo kitaip svajojama, kitaip mylima, o tuokiamasi – iki mirties. Du jauni žmonės, tarp kurių užsimezgė stipri draugystė bei meilė, neilgai buvo kartu. Tuoj po vestuvių Jonui buvo pripažinta „Plaučių sloga“, teko važiuoti gydytis į Ciurichą. Iškalbingi, pilni meilės, pagarbos vienas kitam bei tėviškės ilgesio laiškai  skriejo iš Leipcigo, kur Jonas Biliūnas studijavo, vėliau iš Ciuricho į Charkovą, kur Julytė mokėsi „dantistės“ profesijos.
Žmonių santykių grožis, praėjusių laikų dvasia bei pasiaukojimas sušildė gausiai susirinkusius žiūrovus. Ypač smagu, – kaip teigė bibliotekos direktorė G. Dapkevičienė, jog bibliotekoje apsilankė daug jaunų žmonių, kuriems šis spektaklis gali tapti pavyzdžiu, kuriant savo gyvenimą.

Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų