Šokio tradicijos – iš kartos į kartą

Šokio tradicijos – iš kartos į kartą

Virginija Jacinavičiūtė

Nieko nėra pastovesnio už ilgametes tradicijas, kurios išlieka, nes yra perduodamos iš kartos į kartą. Vieną tokią tradiciją prieš 25-erius metus puoselėti pradėjo šokių trenerė a.a. Virginija Grigaliūnie­nė, suorganizavusi Kvalifikacines sportinių šokių varžybas „Vaikų pasaulis“. Dabar šią gražią tradiciją tęsia dukra Marija Grigaliūnaitė-Prūsaitis. Šeštadienį (05-26) vyko jau 25-osios varžybos, sukvietusios 368 poras iš visos Lietuvos.

Greta Suslavičiūtė ir Tauras Žemaitis
Greta Suslavičiūtė ir Tauras Žemaitis

Varžybos tradiciškai vyko Elektrėnų ledo rūmuose. Poros ant parketo sukosi iki vėlyvo vakaro. Tarp dalyvių buvo 31 klubo „Žiburėliai“ šokėjas (vad. M. Prūsaitis) bei 20 šokių klubo „Reveransas“ šokėjų (vad. Astra ir Remigijus Suslavičiai).
R. Suslavičius sakė, kad „Reveranso“ šokėjams varžybose sekėsi puikiai. Jaunių II E6 grupėje antrają vietą iškovojo „Reveranso“ šokėjų pora – Gabija Saverinaitė ir Ernestas Vaitkevičius. Ant trečios vietos pakylos laiptelio lipo dar viena „Reveranso“ pora – Greta Suslavičiūtė ir Tauras Žemaitis.
Varžybos „Vaikų pasaulis“ turi dar vieną seną tradiciją. Elektrėnų meras kasmet apsilanko varžybose ir išsirenka porą, kuriai įteikia taurę. Šiemet mero įsteigta taurė atiteko Elektrėnų sportinių šokių klubo šokėjams – Gabrieliui Pranukevičiui ir Elijai Kisieliauskaitei (Jaunučiai I E4 grupė).
Virginijos Griga­liūnienės atminimo taurė atiteko porai iš jauniausiųjų šokėjų grupės. M. Prūsaitis paaiškino, kad jaunajai kartai taurė įteikta su mintimi, kad šokių varžybos būtų organizuo­jamos ir ateityje, kad būtų išlaikomos gražios tradicijos. Virginijos Grigliūnienės atminimo taurė įteikta anūkei Patricijai Prūsaitei ir jos partneriui Ugniui Šomkai. Tiek Patricija, tiek vyresnė M. Prūsaitis dukra Urtė Isabel yra šokėjos. Graži šeimos tradicija kartu yra ir viso miesto tradicija, kasmet į Elektrėnus sukviečianti šimtus šokėjų ir garsinanti miestą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų