Kūrė po atviru dangumi

Kūrė po atviru dangumi

Virginija Jacinavičiūtė

Praėjusį penktadienį mokyklos-darželio „Žiogelis“ kiemas tapo didžiulėmis kūrybos dirbtuvėmis. Po atviru stogu vaikai piešė, lipdė, kūrė drabužius ir mėgavosi netradiciniu kūrybos procesu. Prie „Žiogelio“ projekto, skirto Atkurtos Lietuvos 100-mečiui, prisijungė ir kitų Elektrėnų darželių pedagogai.
Kūrybos diena „Spalvos ir spalviukai“ prasidėjo visuotine mankšta, kurią vedė du smagiai nusiteikę, vaivorykštės spalvomis raibuliuojantys klounai – Jolita Dzimidavičienė ir Silvinija Čižauskienė. Pasportavę vaikai jungėsi į traukinukus ir plačiai pasklido po šventiškai papuoštą darželio teritoriją, kur buvo paruošta 12 kūrybinių stotelių.

Apsirengę drabužiais, kurių negaila sutepti, vaikai pasinėrė į darbus. Vyresniesiems talkino auklėtojos ir jų padėjėjos, mažiesiems pagelbėjo tėveliai, itin gausiai susirinkę į renginį. Kūrybingos auklėtojos sugalvojo įvairiausių užsiėmimų: vaikai piešė ant drobių, gėrimų šiaudeliais puošė tvoras, piešė ant popieriumi apsuktų medžių kamienų, plastikinių butelių, nuspalvino iš putplasčio iš­pjautas gyvūnėlių figūras, dekoravo drabužius, kūrė paveikslus, tortų pabarstukais dekoravo stiklainius, piešė nau­dodami taip vaikų pamėgtą suktuką (spinerį). Kurdami vaikai taip įsijautė, kad net nepastebėjo, kaip dažais numargino ne tik darbelius, bet ir rankytes bei skruostus. Atlikę savo darbus, vaikai apžiūrėjo kitų vaikų kūrinius, spalvino drobes, kurias vilkėjo auklėtojos.
Mokyklos-darželio „Žiogelis“ pavaduotoja ugdymui, projekto iniciatorė Laima Komparskienė sakė, kad visi įstaigoje organizuojami renginiai šiemet skirti Atkurtos Lietuvos 100-mečiui. Mamos dieną buvo gaminamos tautiniais motyvais sukurtos suknelės, kurios taip pat dalyvavo tarptautiniame projekte „Juosta mamai“, o penktadienio šventėje buvo eksponuojami darželių grupių sukurti pilių maketai. Pilims gaminti buvo panaudotos įvairiausios medžiagos – mediena, kartonas ar net trispalvės lego kaladėlės.
Lietuvos 100-mečiui „Žiogelio“ bendruomenė sukūrė įspūdingą knygą, kurios­ puslapius apipavidalino kiekviena grupė ir lavinamoji klasė. Į knygą sudėti gražiausi žodžiai, darbeliai ir palinkėjimai tėvynei.
Atkurtos Lietuvos 100-mečiui skirti renginiai sujungė visą darželio bendruomenę, išlaisvino kūrybos mūzas, kurios ir šventei pasibaigus liko darželio kieme paliktuose spalvinguose kūriniuose ir renginyje dalyvavusiųjų širdyse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų