Seimo narių vizitas Elektrėnuose

Seimo narių vizitas Elektrėnuose

Lapkričio 17 d. Elektrėnų sa­vivaldybėje lankėsi Seimo na­riai Rimantas Jonas Dagys, Gintarė Skaistė, Andrius Navickas ir jo padėjėjas Laurynas Preikša. Seimo narius pasitiko ir po įstaigas lydėjo  TS-LKD Elektrėnų skyriaus pirmininkas Ramūnas Kartenis ir skyriaus sekretorė Renata Monkevič. Pirmiausia svečiai susitiko su savivaldybės vadovu – meru Kęstučiu Vaitukaičiu.  Susitikimo metu meras pasidžiaugė, kad nedarbas Elektrėnų savivaldybėje  mažas, o ir vieta gyvenimui patraukli dirbantiems tiek Vilniuje, tiek Kaune. Tik apgailestavo dėl perteklinio reguliavimo investiciniams projektams, kuris suvaržo galimybes pritaikyti objektus būtent tos vietovės reikmėms.

Itin smagu, kad tądien Elek­trėnų savivaldybės tarybos salėje posėdžiavo jaunųjų konservatorių or­ganizuojamos „Pilietiškumo mokyklos“ dalyviai. Šiais metais  vykęs renginys sulaukė labai didelio būrio jaunų ir pilietiškų žmonių iš visos Elektrėnų savivaldybės. Simuliuodami savivaldybės tarybos darbą, jie sprendė Elektrėnų problemas ir siūlė naujas idėjas. Smagu matyti tiek vietos savivalda besidominčių jaunų veidų.

Vėliau svečiai aplankė Elektrėnų profesinio mokymo centrą, kuriame mokosi daugiau kaip 2 tūkstančiai jaunuolių. Mokykla nustebino vi­somis  geriausiomis  prasmėmis: saulės baterijos ant stogo atsinaujinančios energetikos specialistams ir mokyklos reikmėms, robotika, apšvietimo specialistai, planai ruošti išmaniųjų namų statybos specialistus. Kas dar svarbiau – jau šiandien mokykla itin aktyviai bendradarbiauja su būsimais darbdaviais ir žiūri į ateities profesijas.

Po šio susitikimo svečiai keliavo į „Ąžuolyno“ progimnaziją. Pokalbio su mokytojais metu didžiausia diskusija kilo dėl būsimo etatinio darbo apmokėjimo modelio. Mokytojams labai trūksta informacijos apie laukiančius pasikeitimus. Dar liūdniau skambėjo žodžiai „iš mūsų atimtas orumas. Mokykloje vaikai reikalauja, tėvai reikalauja, o mokytojai jaučiasi beteisiai”.

Po apsilankymo mokykloje svečiai pajudėjo Abromiškių link ir apsilankė Abromiškių reabilitacijos ligoninėje. Medikai sakė matantys sisteminių valdymo spragų sveikatos sistemoje, kur būtų galima sutaupyti lėšų. Sakė palaikantys naujojo medikų sąjūdžio idėjas ir tiki, kad siūlymai bus pateikti sprendimų priėmėjams.

Galutinis svečių apsilankymo taškas pagal darbotvarkę buvo Vievis. Vievyje vietos bendruomenių klausimus bei savivaldos įstatymo nuostatas aptarėme su vietos seniūnu.

Ačiū Seimo nariams Gintarei Skaistei, Rimantui Jonui Dagiui bei Andriui Navickui  už darbingą, turiningą bei naudingai praleistą dieną!

 

TS-LKD Elektrėnų skyriaus sekretorė Renata Monkevič

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų