Savižudybių prevencijos Elektrėnų savivaldybėje algoritmas

Savižudybių prevencijos Elektrėnų savivaldybėje algoritmas

Savižudybių skaičius vienas iš svarbiausių rodiklių, rodančių visuomenės psichikos sveikatos būklę. Lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis, Lietuvoje vis dar išlieka didžiausias savižudybių skaičius. Kasmet šalyje nusižudo daugiau kaip 500 gyventojų. Elektrėnų savivaldybėje dėl savi­žudybių 2017–2022 m. mirė 37 asmenys.
Savižudybių galima išvengti, tačiau savižudybių prevencija nėra lengva užduotis. Siekiant sumažinti savižudybių skaičių Lietuvoje, tiek nacionaliniu lygiu, tiek savivaldybėse yra tvirtinami savižudybių prevencijos algoritmai, kuriuose aiškiai susitarta dėl atsakomybių, siekiant padėti savižudybės grėsmę patiriantiems asmenims, jų artimiesiems bei pagalbos teikėjams.

This slideshow requires JavaScript.

Savižudybių prevencijos Elek­trė­nų savivaldybėje algoritme numatyta, kokius žingsnius turi at­likti pagalbos teikėjas (asmuo, pirmasis atpažinęs savižudybės grėsmę patiriantį asmenį ir pagal poreikį bei kompetenciją atliekantis algoritme nurodytus veiksmus). Nustatyta, jog psichikos sveikatos centruose turi būti atliekamas psichosocialinis vertinimas, čia taip pat atsiranda atvejo vadybininkas, kuris organizuoja tolimesnį pagalbos teikimą bei rūpinasi asmens emocine ir socialine parama, prireikus rūpinasi ir pagalba jo artimiesiems. Elektrėnų savivaldybės sveikatos centro Psichikos sveikatos centre atvejo vadybininke paskirta socialinė darbuotoja Veronika, su kuria galima susisiekti siekiant pasitarti dėl pagalbos teikimo savižudybės grėsmę patiriančiam asmeniui. Savivaldybėje vykdomų prevencijos, intervencijos ir post­vencijos veiklų, skirtų savižudybių ir mėginimų žudytis skaičiui ir su tuo siejamiems neigiamiems padariniams mažinti, tikslingam planavimui, organizavimui ir tobulinimui, taikant tarpinstitucinį bendradarbiavimą, yra paskirta savižudybių prevencijos koordinatorė – Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa.
Svarbiausia žinutė visiems – jei­gu atpažinote bent menkiausius savižudybės ženklus, vertinkite tai rimtai, neišsigąskite, geriau imkitės iniciatyvos. Nenuvertinkite žmogaus problemų ir ketinimų rimtumo. Venkite pasakymų, kad viskas bus gerai, nes apie savižudybę mąstančiam žmogui atrodo, kad tikrai taip nebus, todėl labai svarbu laiku suteikti tokiam žmogui pagalbą: jeigu tai nutinka kažkurioje įstaigoje ar organizacijoje, kurioje dirba psichologas, ir nėra grėsmės gyvybei ar sveikatai, reikia tokį žmogų palydėti iki psichologo. Jeigu psichologo nėra, galima skambinti pasitarti tiek Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichologei, tiek kitur dirbantiems psichologams, atvejo vadybininkei ar savižudybių prevencijos koordinatorei (kontaktai prisegami). Jeigu yra reali grėsmė sveikatai ar gyvybei, skambinkite 112.

Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų