Savitarna bibliotekoje

Savitarna  bibliotekoje
Kovo 25 dieną Elektrėnų viešojoje bibliotekoje buvo pastatyta savitarnos ir knygų grąžinimo įranga, kitaip sakant, vartotojų automatinio informavimo sistema.

Nuo šiol Elektrėnų bibliotekoje, turint skaitytojo bilietą, galima be bibliotekininkių pagalbos knygas pasiimti ir grąžinti. Elektrėnų biblioteka yra tarp 4 Lietuvos bibliotekų, kurios tapo interaktyviomis. Radijo dažnio identifikavimo (RFID) technologijos pagrindu veikianti įranga kovo mėnesį įdiegta Elektrėnų, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių viešosiose bibliotekose.
Elektrėnų bibliotekoje šiuo metu registruota virš 3 tūkst. skaitytojų, iš jų 300 skolininkų. Bibliotekos direktorė Genė Dapkevičienė džiaugiasi, kad  bibliotekininkėms sumažėjo darbo krūvis, daugiau dėmesio jos galės skirti vyresnio amžiaus ar specialių poreikių  skaitytojams, kurie gausiai lanko biblioteką. Savitarną labiausiai pamėgo moksleiviai.  O skolininkai knygas dabar galės grąžinti visą parą. Pasak G. Dapkevičienės, gal seni skolininkai nedrįsdavo sugrįžti į biblioteką, gal nenorėdavo už pradelstą dieną nustatytų centų susimokėti, tai dabar galės niekieno nematomi ir bet kuriuo paros metu atnešti knygas ir įdėti į savitarnos įrangą, kuri pastatyta prie įėjimo į biblioteką.
Bibliotekoje neseniai pradėjo veikti dar viena naujovė – apsaugos sistemos varteliai. Knygos bibliotekoje dabar yra aktyvuotos ir neužrašytos knygos išsinešti nebėra galimybių.
ES investicinį projektą „Interaktyvių elektroninių paslaugų, skirtų leidiniams ir publikacijoms užsakyti ir gauti viešosiose bibliotekose, plėtra“ vykdo Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Pagrindinis projekto partneris – UAB „Sintagma”, kuri ir diegia savitarnos bei elektroninių paslaugų programinę įrangą, taip pat elektroninių paslaugų vykdymui skirtą techninę įrangą.
Savitarna, pasak G. Dapkevičienės, nereiškia, kad bibliotekoje nebeliks bibliotekininkių. Nė vienas įrengimas negali dirbti, neprižiūrimas žmonių. O be to, naujojoje bibliotekoje  dabar tiek padaugėjo įvairios veiklos ir lankytojų, kad darbuotojoms dažnai tekdavo ir po darbo pasilikti. Čia renkasi jaunos mamos, kurios vaikus palikusios žaislotekoje, pačios žiūri mokomuosius filmus apie vaikų auginimą. Nuolatiniai bibliotekos lankytojai: Elektrėnų sveikuoliai, studentai, moksleiviai, žmonės, namuose neturintys interneto ir kt. Viso bibliotekos lankytojų užregistruota virš 10 tūkst.
Tad savitarna, pasak direktorės, bibliotekoje diegiama pačiu laiku ir dar pagyvins bibliotekos veiklą.

Red. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų