Savipagalbos draugijos šventė

Savipagalbos draugijos šventė
Greta KAMANDULYTĖ

Gražų gruodžio 29 d. rytą į Elektrėnų bibliotekos salę skubėjo gausus garbingo amžiaus žmonių būrys, Neįgaliųjų draugijos nariai, svečiai. Jie susirinko ne šiaip sau, o, kaip ir kiekvienais metais, atšvęsti drauge tarpušventį,  skirtą projekto savipagalbos grupių nariams, dalyviams.

Svečių atvyko ir iš Elektrėnų savivaldybės administracijos: Elektrėnų savivaldybės socialinio skyriaus vedėja Violeta Arcabienė, Elektrėnų savivaldybės gydytojo tarnybos vyr. specialistė Vilma Miškinytė bei Elektrėnų mero pavaduotojas Algimantas Adomaitis. Šventę praskaidrino seserų elektrėniečių, M.K. Čiurlionio menų mokyklos mokinių Augustinos ir Laurynos Lankutytės pasirodymas – jos grojo fortepijonu ir dainavo.
Mero pavaduotojas A. Adomaitis kalbėjo: ,,Man tarp Jūsų labai gera, gera matyti Jus čia susirinkusius, matyti Jūsų šiltas šypsenas, iš Jūsų spinduliuoja gėris. Aš žinau, kad dabar yra iš tiesų sunkus metas, daugelį Jūsų vargina asmeninės problemos, nepritekliai, juk ne visų namuose pilnos lentynos. Norėčiau Jums palinkėti vilties, kuri, manau, sunkmečiu yra labai svarbi, tik ji mums gali padėti iškęsti sunkumus, išgyventi. Ir aš sakau, kad viltis stiprėja, kai ja daliniesi su kitais. Vilties negalima padėti į lentyną, reikia jai ruošti kelią, sekti ja, padėti jai“.
Pasisakė ir neįgaliųjų grupės nariai: ,,Man šiandien labai užkliuvo posakis, jog viščiukus skaičiuoja rudenį,“ – kalbėjo pagalbos grupės narė Danutė, – „šiandien tai yra ne itin aktualu, juos dar bus galima suskaičiuoti, o jau atrodo, kad dar tik atšventėme Kalėdas, dar tvyro šventinė dvasia, bet pats laikas susumuoti rezultatus. Man labai įdomiai skamba pavadinimas „Savipagalbos grupė“. Žinoma, skamba ir labai gražiai. Aš sekiau kiekvieną žodį, kiekvieną darbą, bet širdyje tiesiog užstrigo tokie man įsimintiniausi įvykiai, pavyzdžiui, kai keliavome į Paparčių vienuolyną, buvome labai sujaudinti, paliesti tokio gražaus vienuolių giedojimo, o vėliau seselės su tokiu gražiu prancūzišku akcentu kalbėjusios. Na, o kelionė į Kryžių kalną, kur visi nuščiuvę stovėjome ir bijojome vienas kitam žodį pasakyti, klausėmės tokio įspūdingo, tik šiam kalnui būdingo kryžių žvangėjimo. Vėliau lankėmės Šeduvoje. Tai buvo paprasta diena, visi prisilietėme prie akmens ir paskui staigiai, net nežinau, kaip, bet kilo mintis sugiedoti „Marija, Marija“. Gal tai ir nebuvo tobuliausiai sugiedota giesmė, bet tąsyk ji mūsų širdis palietė, ir važiavome tarsi pakylėti, nusiteikę gražiau gyventi“, – apie išgyventus gražius jausmus kalbėjo savipagalbos grupės narė.
Neįgaliųjų draugija be jau minėtų išvykų keliavoir į Trakų neįgaliųjų užimtumo centrą, Trakuose keliautojai patyrė nuostabią kelionę laivu po Galvės ežerą. Nepamirštama kelionė laivu buvo ir Klaipėdos uoste, kartu jie aplankė delfinariumą bei jūrų muziejų. Buvo nuvykę į Prienų globos namus, lankėsi Nacionaliniame operos ir baleto teatre, koncerte „Siemens“ arenoje, neįgaliųjų festivalyje „Būti ar nebūti“. Kaip ir kiekvieną vasarą, 45 neįgalieji penkias dienas poilsiavo Šventojoje. Transportą nemokamai skyrė Lietuvos neįgaliųjų draugija. Draugijai talkino dvidešimt lektorių, taip pat jau treti metai draugijai padeda socialinių paslaugų centro psichologė Laima Jaroševičienė, šiais metais kalbėjusi aktualiomis draugijos nariams temomis, kurios padėjo suprasti, kad kiekvienam tikrai yra kuo pasidžiaugti. Psichologės indėlis labai svarbus draugijos narių psichinei sveikatai.
Šiltu bendravimu džiugino Elektrėnų greitosios pagalbos administratorė, bendruomenės slaugytoja Rima Šulgienė. Ji paaiškino, kaip derėtų elgtis susirgus viena ar kita liga ir padrąsino žmones nenuliūsti, juk visuomet yra kam sunkiau, kam blogiau. Draugijos neužmiršta ir Elektrėnų krašto etnokultūrologė Ona Rasutė Šakienė, prieš šv. Velykas įdomiai papasakojusi apie šios šventės papročius. Neretai draugija nuvyksta ir į Elektrėnų savivaldybės viešąją biblioteką, kur neįgalieji aplanko veikiančias parodas, žiūri įdomius pažintinius filmus. Labiausiai neįgaliesiems padeda skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Ona Andrijauskienė.
Į svečius neįgaliųjų draugija buvo pasikvietę ir Elektrėnų krašto literatus: Onutę Kulbokienę, Kazimirą Drūtinę bei Kęstutį Rėklį. Jie visus pradžiugino naujausia savo kūryba. Daug rūpimų klausimų neįgalieji uždavė ir pakviestoms Sodros darbuotojoms, kurios mielai į visus atsakė ir kvietė užeiti patarimų. Draugija buvo nuvykusi ir į Socialinės globos namus, aplankė senelius, susipažino su jų gyvenimo sąlygomis. Buvo nuvykę aplankyti ir vaikučių, gyvenančių Elektrėnų globos namuose. Šiltus prisiminimus paliko prieš Kalėdas įvykęs susitikimas su mūsų parapijos Klebonu Mariumi Talučiu. Jo žodžiuose buvo galima rasti vilties, paguodos, optimizmo.
Susitikime, vykusiame gruodžio 29 d., pasisakė ir draugijos draugai – Elektrėnų bendruomenės iniciatyvų centro atstovai. „Jums visiems šiandien yra tikrai didelė šventė pabūti kartu, pasidalinti mintimis, pasiguosti kasdienybės skausmais, kurie kiekvieną dieną mus supa“, – kalbėjo O. Kulbokienė. Šiemet draugija šventė net 49 jubiliejus, nešė nariams į namus dovanėles, kurias paruošė draugijos moterys. Vyriausieji jubiliatai sulaukė 90-ojo gimtadienio. Jiems tądien skambėjo gražiausios dainos.
Štai taip apie gražius įspūdžius pasakojo savipagalbos grupių vadovės, nariai. Mielieji, pastebėkime tuos, kurie yra šalia mūsų. Juk kartais pakanka gero žodžio, prisilietimo, kad kitas pajustų, jog yra reikalingas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų