Šauliška veikla formuoja naudingus įgūdžius

Šauliška veikla formuoja naudingus įgūdžius

Virginija Jacinavičiūtė

Nuo rugsėjo mėnesio Beižionių vaikų globos namuose suformuotas 11 narių Šaulių būrelis. Vaikai ir paaugliai būrelyje mokomi savigynos, rikiuotės pagrindų. Vaikams tai – smagus užsiėmimas, o vaikų auklėtojas ir vaikų globos namų direktorius mano, kad būrelyje įgytos žinios bus naudingos ateityje.

Pagerbia istorinę vėliavą

Į Beižionių vaikų globos namus atvykstu antrą popiet. Jauniesiems šauliams jau pasibaigusios pamokos. Apsirengę kamufliažinėmis aprangomis, jie nusileidžia iš antrojo aukšto ir praneša, kad auklėtojas tuoj ateis. Netrukus ateina ir auklėtojas Laurynas Baltrūnas, kuris vaikams veda šaulių užsiėmimus. Gavę komandą, šauliukai išsirikiuoja kieme ir netrukus žygiuodami pajuda vėliavų stovų link bei pakelia Lietuvos istorinę vėliavą. Tokią ceremoniją vaikai kartoja kiekvieną antradienį eidami į mokyklą, o nuleidžia grįžę iš šaulių užsiėmimų „Versmės“ gimnazijoje, kuriuos veda Eividas Žemaitaitis. Pokalbį su L. Baltrūnu ir šauliukais pratęsiame mokyklos klasėje.

Ypatingas antradienis

Antradienis Beižionių vaikų globos namuose ypatingas. Ši savaitės diena – Šaulio diena, kuri įpareigoja vaikus būti pasitempusius – nesikeikti, nesistumdyti ir pan. Šauliams, kurie nesilaiko drausmės, taikomos gero elgesio skatinimo priemonės. Labiausiai šaulius motyvuojanti priemonė – gultis miegoti 9 valandą vakaro, pasakoja grandininkas Marijus Suchockas. Kitos motyvuojančios priemonės – draudimas naudotis kompiuteriu, atsispaudimai, draudimas išeiti iš Globos namų teritorijos ir kt. Geras elgesys šiuose namuose skatinamas ir kitomis dienomis. Kasdien pildomos gero elgesio grafos, o visą savaitę gerai besielgęs vaikas gauna paskatinimą – tris eurus iš Globos fondo. Ar tokia sistema duoda laukiamų rezultatų, klausiau Beižionių mokyklos-daugiafunkcio centro vedėjos Janinos Bekešienės. Direktorė atsakė, kad vien jau noras motyvuoti vaikus yra labai geras dalykas, o kad vaikai kasdien elgsis gražiai, nereikia tikėtis.

Jaučia, kad yra ne vieni

Kariuomenės dieną – lapkričio 23-ąją – į šaulių gretas įstojo dar keturi šauliai. Tarp jų – Karolina Mankevič, kuri Globos namuose vadinama šaulių virėja. Tapusi šaule, mergina tęs tradiciją – kiekvieną antradienį ruošti stipresnę vakarienę iš jautienos, kurią Globos namams dovanoja ūkininkas Gintautas Migonis. „Jaučiame, kad esame ne vieni“,- dėkoja ūkininkui direktorius Vilmandas Palčiauskas.

Šauliai planuoja vasarą dalyvauti šaulių stovyklose ir tiki, kad Karolinos pomėgis gaminti ir patirtis, įgyta dirbant Vievio malūno valgykloje, pravers ir lauko virtuvėje.

Smagi veikla

Vaikams šaulių būrelis – puiki patirtis ir laiko praleidimo būdas. Jauniausiais šauliukas Nerijus Šmatenko pasakoja, kad jam didelį įspūdį paliko šaudymas, vaikas užsiėmimuose jau išmoko, kad ginklu naudotis reikia itin atsargiai. Grandininkas Rytis patenkintas, kad sužinojo taktikos, kovinės savigynos, rikiuotės pagrindus, apie kuriuos nieko nebuvo girdėjęs. Galima tik numanyti, kaip įdomu bus vaikams, kai pratybose bus panaudojami motociklai. Tokia idėja kilo auklėtojui Laurynui, kuris taip pat yra ir baikerių klubo „Vorai MC“ prezidentas, o motociklizmo žinių moko savo auklėtinius. Svarbu dar ir tai, kad taktikos ir savigynos žinių Laurynas vaikus moko ne iš vadovėlių. Auklėtojas pats jau praėjo šitą mokyklą – 10 metų tarnavo Lietuvos kariuomenėje ir tikrai turi ko vaikus išmokyti savo pavyzdžiu.

Galimybė įsitvirtinti

Vaikų globos namų direktorius Vilmandas Palčiauskas į šaulių užsiėmimus žiūri rimčiau. Ilgametis darbas su vaikais įpareigoja direktorių ieškoti vis naujų vaikų užimtumo priemonių, formuoti įgūdžius, kurie praverstų vaikams ateityje. V. Palčiauskas mano, kad šaulių būrelyje įgytos žinios daliai vaikų padėtų įsitvirtinti Lietuvos kariuomenėje, kurioje nuolat trūksta darbuotojų. Pavyzdžiui, gaminti mėgstanti Karolina, galėtų virti maistą kariuomenės darbuotojams ar kareiviams. Visi vaikai turi galimybę išbandyti save kariuomenėje – vieni gaus šaukimus, kiti gal norės būti savanoriais. „Kariuomenė, pasienio tarnyba ar policija – visose šiose srityse bus naudingi šaulių būrelyje įgyti įgūdžiai“,- mano V. Palčiauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų