Rugsėjis pakvipo knygomis

Rugsėjis pakvipo knygomis

Skaistūs vaikų veidai, delnuose suspaustos margaspalvės gėlės, pakili nuotaika – vieni ryškiausių rugsėjo pirmosios akcentų. Šią dieną visus lydi šventinė dvasia, nes net tie, kurie seniai baigė mokyklą, turi progą prisiminti savo Rugsėjo pirmąsias, savo mokytojus ir bendraklasius.

IMG 6618Šiais metais į savivaldybės mokyklas pabiro beveik 3 000 moksleivių, kurie dar vienerius metus kopinės žinių lobyną. Darželinukus ir moksleivius pasitiko, kaip visada, šiek tiek atsinaujinusios mokymo įstaigos ir išsiilgę auklėtojai bei mokytojai, kurių savivaldybėje dirba per 500. Didesniais pokyčiais gali džiaugtis: Elektrėnų pradinės mokyklos mokiniai – naujai įrengta sporto aikštele, Profesinio mokymo centras – nauju pastatu – Energetikos sektorinio praktinio mokymo centru, o „Ąžuolyno“ mokykla – sugrįžusiomis pradinėmis klasėmis.

Specialiųjų poreikių vaikų integracija

IMG 6564Elektrėnų mokykla-darželis „Žiogelis“ mokslo metų pradžią tradiciškai paminėjo įstaigos kiemelyje. Mokyklos bendruomenę pasveikino administracijos direktorius Virgilijus Pruskas. Šiais metais „Žiogelyje“ bus ugdomi 225 vaikai, tarp jų dvi grupės – 44 vaikai – bus ruošiami pirmajai klasei. „Žiogelyje“ ilgus metus yra ugdomi ir specialiųjų poreikių turintys vaikai, kurių šiais metais yra 7. Elektrėnų savivaldybės tarybos sprendimu nuo šių metų specialiųjų poreikių turintys vaikai bus integruojami į ikimokyklines ir priešmokyklines grupes.

15 metų sukaktis

IMG 6653Vievio pradinėje mokykloje pagrindinis Rugsėjo pirmosios akcentas buvo 15 metų veiklos sukaktis, kuri bus švenčiama bebaigiant šiuos mokslo metus. Per Mokslo ir žinių šventę Vievio pradinėje mokykloje buvo verčiami specialiai šiai dienai pagamintos knygos puslapiai. Tų puslapių buvo penkiolika, o pažymėti joje buvo penkiolikos metų svarbiausi įvykiai. Direktorė Alma Reklaitienė šventėje pasidžiaugė neįprastu reiškiniu – šiais metais buvo sudarytos ne trys, kaip kasmet, o net keturios pirmokų klasės. Pirmoko pasai buvo įteikti net 82 pirmokams. Šiemet mokslo metus mokyklos bendruomenė pradeda su viltimi, kad greitai bus įrengta labai laukiama valgykla, ir moksleiviams žvarbiu oru neteks pėdinti į Vievio gimnazijoje esančią valgyklą.

Ilgai lauktos naujienos

IMG 6635Elektrėnų pradinės mokyklos bendruomenė naujus mokslo metus pradėjo su ilgai lauktomis naujienomis: darželio teritorija aptverta tvora, o mokyklos kieme įrengta sporto aikštelė su bėgimo takais. Švietimo ir mokslo ministerija šiais metais ragina mokyklų bendruomenes vadovautis šūkiu „Nė vienos praleistos pamokos“, todėl, pasak direktorės Virginijos Stanislovaitienės, bus griežčiau kontroliuojami tiek pamokas praleidžiantys vaikai, tiek mokytojai. Mokyklą (priskaičiavus Gilučių skyrių) lankys 421 mokinys, tarp jų – 101 pirmokėlis. Gilučių skyriuje jungtinėje grupėje bus ugdoma 11 ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikučių.

Šventės neorganizavo

Po įgyvendintos pertvarkos Elektrėnų darželyje „Pasaka“ Rugsėjo pirmoji buvo švenčiama individualiai grupėse. Didelės šventės darželio administracija nusprendė nedaryti, nes keturios naujai sudarytos ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų grupės dar neveikia dėl nebaigtų renovacijos darbų. Direktorė sako, kad šiuo metu tvyro šiokia tokia įtampa, nes nėra aiškumo, kada grupės pradės veikti. Ne visi tėvai turi kam palikti savo vaikučius, kol dirba, todėl ir jie jaučiasi neramiai. Įstaigoje mokysis apie 50 priešmokyklinio ir apie 160 ikimokyklinio amžiaus vaikų.

Virginija Jacinavičiūtė

Pagerbė ministrė

IMG 9618„Ąžuolyno“ mokykla, kuri ateityje gal bus pavadinta progimnazija, šiais metais išleidžia paskutinę dešimtokų laidą, čia vaikai mokysis nuo pirmų iki aštuntų klasių. Mokyklos bendruomenė Mokslo ir žinių dieną minėjo labai iškilmingai, nes mokykla švenčia keturiasdešimtmetį, o po dešimties metų pertraukos vėl įkurtos pradinės klasės. Tokio jubiliejaus proga mokyklos bendruomenės pasveikinti atvyko ne tik savivaldybės vadovai, bet ir švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. Net keturis kartus prieš auditoriją stoti teko moksleivių prezidentui Aurimui Petroniui: kėlė valstybinę vėliavą, buvo apdovanotas ministrės, tarė sveikinimo žodį ir atidarė pirmokams mokyklos duris. Mokyklos jubiliejus buvo pažymėtas keturiais dešimtmečiais, kuriuos skambučiu ir baliono paleidimu pažymėjo pirmoji šios mokyklos abiturientė – mokytoja Aldona Kučinskienė, pirmoji šios mokyklos mokytoja Vilija Valiukienė, pirmoji šios mokyklos pirmokė – mokytoja Gražina Grigonienė – ir direktorė Aldona Skučienė.

Iš mokyklos-darželio „Pasaka“ į „Ąžuolyno“ mokyklą pradinukai atėjo su savo mokytojomis, todėl jie jautėsi saugūs. Viso „Ąžuolyno“ mokykloje šiais metais mokysis 531 vaikas.

Mažoje mokykloje – didelė bendruomenė

IMG 9394Elektrėnų pradinės mokyklos Gilučių skyrius Rugsėjo pirmąją šventė iškilmingai. Į svečius atvyko savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, Elektrėnų pradinės mokyklos pavaduotoja ugdymui Genė Markevičiūtė, seniūnas Vytautas Baltulionis. Nors moksleivių šioje mokykloje mokysis tik penkiolika, bet į Mokslo ir žinių šventę gilutiškių prisirinko beveik pilna kultūros renginių salė. Gilučiai garsėja savo stipria mokyklos bendruomene, o Švietimo ir mokslo ministerija šiuos metus yra paskelbusi mokyklų bendruomenių metais.

Kietaviškiečiai sulaukė dovanų

kietaviškėseGausi Kietaviškių mokyklos bendruomenė kaip ir kiekvieną rugsėjo 1-ąją sulaukė ne tik daug svečių, bet ir reikalingų dovanų. Dovanų autobusiuku jiems atvežė įmonė „BOEN Lietuva“, o tarp svečių buvo ne tik mero pavaduotojas Arvydas Vyšniauskas, seniūnė Dovilija Cibulskienė, bet ir Kietaviškių klebonas Aurymas Tarasevičius. Tradiciškai mokykloje buvo sugiedoti Valstybės ir Kietaviškių mokyklos himnai, uždegtas simbolinis mokyklos židinys. Penki dešimtokai į klasę palydėjo penkiolika pirmokų. Viso Kietaviškių mokyklą kartu su darželinukais lankys 133 vaikai.

Julija Kirkilienė

Rugsėjo 1-oji Semeliškėse

IMG 3097Mokslo metų pradžia semeliškiečiams didelė šventė – nuo rugsėjo 1-osios mokykla gavo taip ilgai lauktos gimnazijos statusą. Renginys prasidėjo Lietuvos himnu, kurį pradėjo III klasės mokinukės Miglė Bartasevičiūtė ir Viltė Bielskytė. Po to gimnazijos direktorė Irena Adomėnienė pasidžiaugė gausiu gimnaziją lankančių moksleivių skaičiumi – 229 su ikimokyklinukais Pastrėvio ir Daugirdiškių skyriuose, iš jų – 17 dvyliktokų, ir net 13 pirmokų. Po direktorės palinkėjimų sveikinimus siuntė garbūs svečiai: LR Seimo narės Dangutės Mikutienės padėjėja Helena Drungilienė (perskaitė LR Seimo narės sveikinimą), Elektrėnų savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Ramunė Veronika Sadauskienė, Pastrėvio seniūnas, l.e. Semeliškių seniūnijos seniūno pareigas Arūnas Kanapeckas. Buvo perskaityti LR prezidentės Dalios Grybauskaitės, Švietimo ir mokslo ministerijos ministrės Audronės Pitrėnienės, Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės sveikinimai. Įteiktos Kauno savivaldybės padėkos Agnei Beizaraitei ir Ryčiui Klimovič, patekusiems tarp geriausių respublikiniame mokinių kūrybinių darbų konkurse „Fizikos bandymai aplink mus“. Susirinkusiuosius sveikino pirmokėliai su auklėtoja Jane Rusakoviene, dvyliktokai (auklėtoja Eglė Matonienė), pirmokėliai iš direktorės rankų gavo pirmokų pasus. Renginį vainikavo Semeliškių gimnazijos himnas, kurį atliko Miglė ir Viltė, joms pritarė gimnazijos moksleiviai, pedagogai.

Semeliškių vaikų darželis rugsėjo 1-ąją pasitiko renovuotame pastate, kuris, nuo 2012 metų, įgyvendinus vietos projektą pagal Elektrėnų savivaldybės vietos veiklos grupės 2009-2014 m. vietos plėtros strategiją, neatpažįstamai pasikeitė ne tik išorėje, bet ir viduje. Darželio vedėja Angelė Budėnienė, skaičiuojanti jau 31-us darbo šiose pareigose metus, džiaugiasi gausiu vaikų būriu – sąraše net 30 darželinukų, iš jų 9 priešmokyklinio amžiaus. Taigi kitąmet vėl gimnazija pasipildys gausiu pirmokų būriu. Darnus darželio kolektyvas ir vaikai labai laimingi, turėdami tokias puikias, šiltas ir modernias patalpas.

Silvija Bielskienė

Mokslo ir žinių diena Vievio gimnazijoje

Nuostabios renginio akimirkosRugsėjo 1-ąją dieną vėl atvertėme naują puslapį ir esame pasiruošę įrašyti savo pasiekimus, viltis ir planus, savo šypsenas ir džiaugsmus. Šiandien išsirengėme į ilgą ir įdomią distanciją: atrasti, pažinti, tobulėti, augti. Keliausime visi: tie, kurie mokosi, ir tie, kurie moko. Tai ne tik metas naujai kuprinei ir vadovėliams, tai laikas pabūti drauge ir aptarti ateities planus: ko ir kaip mokysimės, ko sieksime.

Suskambus skambučiui, į gimnazijos aikštę įžengė abiturientai ir naujoje mokykloje pradėsiantys mokslo metus penktokai. Geriausi moksleiviai Gintarė Surplytė, Aušrinė Maliauskaitė, Ligita Kazlauskaitė, Julija Kananovič, Domantas Grotuzas, Dominykas Barusevičius, Kostas Kabakas, Gytis Maliauskas iškilmingai įnešė Lietuvos valstybės bei gimnazijos vėliavas, kurios skambant mūsų šalies himnui buvo iškeltos. Šventėje dalyvavo Elektrėnų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Jonas Grybauskas, Vievio miesto seniūnas Zenonas Pukėnas, klebonas Alfonsas Kelmelis ir savivaldybės tarybos narė Aldona Kirkliauskienė. Renginio vedėjos Kotryna Jankūnaitė ir Rosita Gumbrevičiūtė visus susirinkusius pakvietė į naują skrydžių maršrutą – skrydį į Mokslo ir žinių šalį. Gimnazistės teigė, kad ne tik XI-osios gimnazijos laidos abiturientų, bet ir visų moksleivių laukia dideli išbandymai – kai kurie gali justi skrydžio baimę, pamesti žinių bagažą, rūkas gali užgožti vaizdus.

Moksleivius, mokytojus, svečius bei tėvelius pasveikino gimnazijos direktorius Gintaras Dobilaitis. Jis teigė, kad Mokslo metų pradžios šventė ypatinga – ji sujungia visus. Apsilanko kone kiekvienuose namuose, einantiems į mokyklą suteikia džiaugsmo, juos palydintiems – malonių vaikystės prisiminimų.

Jau tapo tradicija, kad kiekvienais metais gimnazijoje vyksta konkursas ,,Metų mokinys”. Direktorius G. Dobilaitis apdovanojo geriausius 2014-2015 mokslo metų moksleivius: Ievą Barauskaitę (5b kl.), Agnę Šestavickaitę (6c kl.), Ingridą Kvetkovskytę (7b kl), Ugnę Tartėnaitę (8a kl.), Kotryną Jankūnaitę (1c kl.), Juditą Šumskaitę (2b kl.), Gintarę Surplytę (3b kl.). Geriausia abiturientė Gabija Raslanaitė buvo pasveikinta per brandos atestatų įteikimo šventę. Taip pat direktorius informavo, kad 2005 m. rugpjūčio 30 d. oficialiai mes tapome gimnazija. Tad gimnazijai sukako 10 metų. Šventiniai renginiai vyks spalio-lapkričio mėnesiais.

Abiturientų vardu kalbėjo Julija Kananovič ir Dominykas Barusevičius. Šventės iškilmingumą pagyvino Roko Kazakevičiaus, Aušrinės Maliauskaitės, Ligitos Kazlauskaitės ir Karolio Norkevičiaus sušoktas tango. Labai gražiai nuskambėjo Juditos Šumskaitės, Augustės Pukalskaitės, Igno Marcinkevičiaus, Andriaus Mazurovo, Ernesto Katiliaus, Martyno Šiškausko ir Deimanto Petrausko daina ,,Svajoklis”.

Rugsėjo 1-ąją pasitikome kupini energijos ir ryžto siekti naujų tikslų. Tai mums simbolinė metų pradžia, kuri leido iš naujo leistis į pažinimo kelionę. Linkime jaunatviško optimizmo, idėjų, tvirto pasiryžimo semtis naudingų žinių, kuo didžiausios sėkmės bei lengvo skrydžio mokslo keliu!

Vievio gimnazijos žurnalistų būrelio nariai

Linksma Rugsėjo 1-oji Elektrėnų ,,Versmės“ gimnazijoje

11986475 950317511698870 455926961503759762 nElektrėnų „Versmės“ gimnazijos bendruomenė Rugsėjo 1-ąją sutiko su puikia šventine nuotaika, o moksleivių veiduose nebuvo matyti liūdesio gaidelės dėl greitai prabėgusios vasaros.

Iš pačio ryto gimnazijos amfiteatre šurmuliavo žmonės: vieni repetavo savo pasirodymus, kiti jiems padėjo, o treti tiesiog stebėjo. Tačiau oficialią šventės dalį gimnazistai pradėjo 10 valandą ryte. Į šventės vietą – „Versmės“ gimnazijos amfiteatrą – plojimais buvo palydėti abiturientai – 30-oji Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos laida. Kiekvienas abiturientas savo rankoje laikė balioną – kaip paskutiniųjų metų mokykloje simbolį. Šventę pradėjo jaunesnieji gimnazijos mokiniai, dovanodami savo mokyklos bendruomenei gražias dainas. Po gimnazijos direktoriaus Egidijaus Kontrimo sveikinimo kalbos moksleivius pirmosios mokslo metų dienos proga sveikino administracijos direktorius Virgilijus Pruskas, pasidalindamas savo prisiminimais apie mokyklą. Vėliau trečiokai šokiu sveikino ketvirtokus. Taip pat abiturientai turėjo pasukti galvas, nes metais jaunesni mokyklos draugai ne tik sveikino, bet ir užduodami klausimus priminė abiturientams, kad laikas kibti į mokslus. Tačiau nebuvo pamiršti ir patys jauniausi Elektrėnų ,,Versmės“ gimnazijos bendruomenės nariai – pirmokai. Jiems buvo įteiktos saldžios dovanos. Savo kūrybiškumą šokdami ir dainuodami rodė ir ketvirtokai bei jų auklėtojos. Šventę vainikavo balionų leidimas į dangų. Po oficialiosios dalies gimnazistai rinkosi į klases ir laiką leido su savo auklėtojomis.

Tegul šie metai būna sėkmingi visiems: ir mokiniams, ir mokytojams! Juk ne veltui Aristotelis sakė: „Mokslo šaknys karčios, bet vaisiai saldūs“.

          Eglė Butkutė

Mokslo metų pradžios šventė Beižionyse

20150901 101245Mokslo metų pradžios šventė kaip ir kiekvienais metais į Beižionių mokyklos-daugiafunkcio centro kiemelį sukvietė mokinius, mokytojus, tėvelius, svečius. Susirinkusiuosius gražiai sveikino mokyklos pavaduotoja ugdymui, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas J.Bekešienė, Beižionių seniūnas M.Makūnas, mokytojai. Mokiniai sveikino mokytojus, skaitė jiems eilėraščius, dainavo dainas, grojo. Iškilmingai pagerbę Lietuvos Respublikos vėliavą, sugiedoję Tautinę giesmę, visi mokiniai pakilios nuotaikos po smagios šventinės programos sugužėjo į klases pirmajai pamokai. Mokslo metai prasidėjo…

Jolita Kazareva, Lietuvių kalbos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aktualijos


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aktualijos


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aplinkos apsauga


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Archyvas


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Darbo partija


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnai


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnų krašto šviesuoliai


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Europietiška savivaldybė


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Keliai aukštumų link


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Keliai link aukštumų


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69