Rugsėjis įpareigoja pasiruošti rimtiems darbams

Rugsėjis įpareigoja pasiruošti rimtiems darbams

Mokslo metų pradžia, pasak Vievio parapijos klebono Alfonso Kelmelio, paliečia kiekvieną. Ne tik todėl, kad kiekvienas žmogus kažkada ėjo į mokyklą. Kunigas prisiminė, kaip motina, palaidojusi savo vaiką, sakiusi, kad jai brangiausia diena – mokslo metų pradžia, nes jos vaikas eitų į mokyklą.
Šių mokslo metų pradžios didžiausios naujienos yra tai, kad pirmokų į mokyklas atėjo daugiau nei pernai ir jiems buvo įteikti pirmokų pasai, kuriuose  trumpai ir žaismingai supažindinama su Lietuvos gamta, kalba, miestais, kariuomene, gretimomis šalimis, pateikiama faktų iš Lietuvos istorijos, yra Lietuvos himnas, papasakojama apie Lietuvos simbolį  Vytį ir vėliavos spalvų reikšmę. Pirmokėliams pateikiama  patarimų, kaip saugiai elgtis kelyje ar gatvėje, ir kt. Pasuose bus galimybė pasižymėti svarbiausius pirmųjų mokymosi metų įvykius, įsiklijuoti savo ir klasės nuotraukas, – ir ne tik pirmoje klasėje, bet ir visus 12 mokslo metų.

Mokslo metų šventė visose mokyklose pradėta buvo vėliavų pakėlimu ir Lietuvos himno giedojimu, tarsi priminimu, kad prabėgus šventės šurmuliui, mokytojai, mokiniai ir tėveliai nepamirštų susikaupti rimtiems darbams.

Mokslo ir žinių diena Vievio gimnazijoje
Vėl atkeliavusio rudens ranka virpina naujų mokslo metų skambutį. Pasaulis pakvimpa į aruodus suvežta naujo derliaus duona ir švarių, dar nevartytų sąsiuvinių, mokyklinių vadovėlių lapais. Prieš akis – dar viena kelio atkarpa į pažinimą, mokslo ir žmogiškumo šviesą…
Suskambus skambučiui, į gimnazijos aikštę įžengė abiturientai ir naujoje mokykloje pradėsiantys mokslo metus penktokai.
Geriausi mokiniai Indrė Stasiūnaitė, Rytis Ikanevičius, Juozapas Zdaniauskis, Greta Visockaitė, Paulius Kabakas, Andrius Rainys, Elzė Stepankevičiūtė ir Justina Kircūnaitė iškilmingai atnešė mūsų šalies bei gimnazijos vėliavas. Jos buvo pakeltos, skambant Lietuvos himnui.
Šventėje dalyvavo Vievio miesto seniūnas Zenonas Pukėnas, Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis ir klebonas Alfonsas Kelmelis. Renginį vedė 2b klasės mokinė Estela Ambraževičiūtė ir 3b klasės mokinys Domas Grigoravičius.  
Mokinius, mokytojus bei tėvelius pasveikino gimnazijos direktorius Gintaras Dobilaitis. Jis teigė, kad šiandien ir vėl naujiems mokslo metams atsiveria gimnazijos durys. Kai kurie pirmą kartą žengia per šį slenkstį, kitiems šis rugsėjis paskutinis. Kaip bebūtų, visų ateityje dar laukia daugybė durų ir slenksčių. Kiekvienas naujas dalykas, nauja užduotis, nauja knyga – tarsi naujas slenkstis.
Šventės iškilmingumą pagyvino mažųjų šokėjų ir abiturientų pasirodymai, vedėjų skaitomi eilėraščiai, linkėjimai.
Nuoširdžiai sveikiname visus su Mokslo ir žinių diena. Linkime, kad šiuos mokslo metus lydėtų abipusė mokinių ir mokytojų pagarba, draugiškumas, supratimas, dvasios stiprybė, kūrybingumas, noras dalintis patirtimis ir atradimais. 

Vievio pradinėje mokykloje
Lietingas oras Vievio pradinukus šventei suvijo į sporto salę, bet neišplovė šventinės nuotaikos. Džiaugtis vieviečiai tikrai turėjo kuo. Mokykla gavo naująjį autobusiuką,  mokslo metus pradėjo viena klase pirmokų ir priešmokyklinukų daugiau nei pernai, o mokykla įsijungė į sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą, todėl  kiekvienam pradinukui nemokamai bus dalijami Žemaitijos pieno produktai ir vaisiai.  Mokyklose direktorė Alma Reklaitienė sveikindama auklėtinius švietė nuoširdumu ir sakė norinti apkabinti kiekvieną mokinį ir jų mokytoją.  Vievio pradinėje mokykloje moksleiviai ir mokytojai mokslo metus pradėjo uniformuoti, o prie klasių ir kabinetų durų iškabintos lentelės su mokytojų pavardėmis ir nuotraukomis. Direktorė padėkojo tėveliams Raimondui Kinderevičiui, Vaclavai ir Vytautui Grybauskams už pagalbą remontuojant klases.
Vievio gimnazijos dvyliktokai, į klases palydėję gimnazijos penktokus, atskubėjo į pradinę mokyklą padrąsinti pirmokėlių, o Seimo narė Dangutė Mikutienė paskelbė eilėraščių konkursą apie geltonąjį autobusiuką. Konkurso nugalėtojams pažadėjo kelionę į Seimą ir asmeninių dovanėlių. Garsios savivaldybėje pradinės mokyklos šokėjos „Boružėlės“ visus šventės dalyvius privertė kartu sportuoti, o pradinukai garsiai priėmė mokyklos priesaiką: keltis anksčiau, einant į mokyklą nenuklysti nuo kelio, sveikintis, gerbti knygą, klasę, mokyklą, mylėti šeimą, mokyklą ir tėvynę.  Po šventės pradinukai ant klasių durų ieškojo savo mokytojų nuotraukų ir skubėjo pradėti rimčiausią šio gyvenimo etapo darbą – mokytis.
Pylimuose lankėsi meras
Į remontuojamą Pylimų darželį-mokyklą šį rugsėjį susirinko beveik 50 auklėtinių, iš jų virš 20 priešmokyklinukų. Per vasaros atostogas vaikai laiko tuščiai neleido – repetavo daineles ir šokius mokslo metų šventei. Kaip gi nesistengti vaikams ir auklėtojoms, jei savivaldybės vadovai ne tik pasistengė įstaigai atriekti geroką riekę Europos Sąjungos paramos, bet ir į šventę pats meras Kęstutis Vaitukaitis su savo padėjėju Vaidu Andriejausku atvyko. Meras palinkėjo vaikams augti ir mokytis, o darbuotojams – gerai dirbti ir auklėti.  

Mokslo ir žinių šventė „Versmės“ gimnazijoje
Kur mokslas aukštumon iškilęs,
Tenai iškilęs ir žmogus….
Nors dar medžiai žali, nors dar paukščiai visi, jau ruduo, jau ruduo. Ir vėl skamba naujų mokslo metų skambutis.
Į Rugsėjo 1-osios šventę susirinkusius „Versmės” gimnazistus pasitiko atsinaujinusi gimnazija, šventiškai nusiteikę mokytojai. Pagal tradiciją šventė vyko amfiteatrinėje klasėje. Visus susirinkusius šiltai pasveikinęs gimnazijos direktorius E.Kontrimas, palinkėjo sėkmės, puikių rezultatų. Direktorius pasidžiaugė, kad šįmet gimnazijoje mokysis 140 abiturientų, o gimnazistų gretas papildė 122 naujai atvykę mokiniai. Gimnazijoje svečiavosi Lietuvos Respublikos Seimo nario Broniaus Bradausko padėjėjas Stasys Lančinskas, jis perdavė Seimo nario B.Bradausko sveikinimą: „Mieli Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos mokiniai, mokytojai, tėveliai <…>. Prieš akis- dar viena kelio atkarpa į pažinimą, mokslo ir žmogiškumo šviesą… Eisime visi kartu: gyvenimo skrydžiui besiruošiantys mokinukai, juos ištikimai lydintys pedagogai ir meile augantį žmogų apsupę tėvai ir seneliai. Todėl Rugsėjo 1-oji – šventė visų ir visiems. Tenepritrūksta sveikatos ir noro geriems darbams, didelėms svajonėms, kasdieniam nuoširdžiam darbui, skirtam kilniausiam tikslui – Tėvynės ateičiai“. Gimnazistus sveikino savivaldybės mero pavaduotojas Viktoras Valiušis. Svečias pasidžiaugė gražiu jaunimo būriu ir pasvajojo, kaip Elektrėnuose būtų puiku, jei tas jaunimas grįžtų. Švente džiaugėsi susirinkę gimnazistai, jie šoko ir dainavo, šmaikščiai sveikino vieni kitus. Į šventę iš kaimo atvyko „bobutė“, pas kurią vasarojo mūsų trečiokai ir atvežė abiturientams dovanų – daržo gėrybių. Nors diena pasitaikė ūkanota ir vėsi, bet šventė buvo šilta, linksma ir džiugi.

Mokslo ir žinių šventė ,,Ąžuolyne“
Rugsėjo 2 d. Mokslo ir žinių šventėje ,,Ąžuolyno“ mokykloje dalyvavo Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius Arvydas Vyšniauskas ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Lina Rupšlaukienė, kurie sveikino visus su švente. A. Vyšniauskas perskaitė Seimo nario Broniaus Bradausko sveikinimą mokiniams ir mokytojams. Kalbėjo mokyklos direktorė Aldona Skučienė, dėkojo už renovacijos darbus Elektrėnų savivaldybės administracijai ir statybos bendrovei „Vilungė“
Sveikinimo žodį tarė mokyklos mokinių prezidentė 8d klasės mokinė Irma Maciulevičiūtė.
Mokykloje mokslo metus pradėjo 510 mokinių.

Mokslo ir žinių diena Semeliškėse
Rugsėjo 1-ąją Semeliškių parapijos klebonas Gintautas Jančiauskas aukojo šv. Mišias ir meldėsi už moksleivius, jų tėvelius, pedagogus. Šventinis skambutis Semeliškių seniūnijos moksleiviams suskambo rugsėjo 2-osios rytą. Renovuotos mokyklos salėje penkiolika dvyliktokų, vedini vienuolika pirmokėlių, užėmė jiems paruoštas vietas. Giedant himną, buvo iškeltos Lietuvos ir Semeliškių vėliavos. Šventinę nuotaiką kūrė mokyklos vienuoliktokai su auklėtoja Meilute Rašimiene. Semeliškių vidurinės mokyklos direktorė Irena Adomėnienė pasidalino išgyvenimais dėl mokyklos ateities, bet vylėsi, kad tokios mokyklos kaip Semeliškių gyvuos ilgai, susirinkusiesiems palinkėjo pakilios nuotaikos. Šiemet Semeliškių mokyklai priskirta ir Pastrėvio mokykla, kuri nuo rugsėjo 1 dienos vadinsis Semeliškių vidurinės mokyklos Pastrėvio skyrius, tad kartu su Pastrėvio ir Daugirdiškių skyriais, mokyklos duris pravėrė 229 mokiniai.  Semeliškių seniūnas Vytas Barzdaitis, palinkėjęs mokslingų, prasmingų metų, padovanojo knygą „Kristijono Donelaičio memorialas Tolminkiemyje“.  Mokyklą paliekančiam istorijos mokytojui Pranui Mitkevičiui buvo įteiktos gėlės ir tarti šilti, viltingi, padėkos kupini palinkėjimai. Šventės metu buvo perskaityti LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės, LR Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus, LR Seimo narės Dangutės Mikutienės, Elektrėnų švietimo, kultūros ir sporto skyriaus sveikinimai. Elektrėnų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vaidas Ratkevičius ne tik palinkėjo gražių, kantrių mokslo metų, bet ir apdovanojo spalvotais pieštukais mažuosius pirmokėlius. Tėvų vardu pedagogams ir moksleiviams šiltus žodžius tarė Laima Kvietkauskienė. Po svečių sveikinimų žodis suteiktas pirmokėliams ir jų mokytojai Vaitai Vitkauskaitei. Mokyklos direktorei, iškilmingai įteikus pirmokams pasus, sveikinimus tęsė dvyliktokai su auklėtoja Nijole Ustiliene. Visi mokytojai buvo pasveikinti spalvingais kardeliais, o dvyliktokas Laurynas Kamštaitis dovanojo ir muzikinį kūrinį, kurį atliko akordeonu. Pavaduotojai Onai Bukinienei išdalinus padėkos raštus, susirinkusiems sugiedojus Semeliškių mokyklos himną, visi moksleiviai su savo auklėtojomis sugužėjo į klases. Šventė baigėsi, prasideda nelengvas, kasdienis kelias, kuriuo einant svarbiausia nepamiršti žmogiško kilnumo, tiesos troškimo, artimo meilės. Prasmingų mokslo metų!

Džiaugiasi mokytojais iš pašaukimo
Šventė Kietaviškių pagrindinėje mokykloje pradėta tradiciškai – šv. Mišiomis. Vėliau visa mokyklos bendruomenė sugužėjo į sporto salę, kurioje vieni kitus sveikino su naujais mokslo metais. Pasipuošusių ir gėlėmis nešinų vaikų minioje susirūpinę pirmosios pamokos laukė penkiolika pirmokų, kuriuos auklės mokytoja Daiva Markauskienė, paskutinieji metai mokykloje – 7 dešimtokams. Pasveikinti mokyklos bendruomenės atvyko administracijos direktoriaus pavaduotojas Vaidas Ratkevičius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Ramunė Veronika Sadauskienė, seniūnė Dovilija Cibulskienė, Seimo nario Broniaus Bradausko vardu mokinius sveikino padėjėjas Stasys Lančinskas. R. Sadauskienė įteikė patiems mažiausiems mokinukams pirmokų pasus. Taip pat mero padėkos raštą įteikė Justinui Žigučiui, kurio sukurta pasaka „Petriukas ir Zylutė“ pateko į knygą „Vaikai kuria pasakas“. Padėkos raštu už kūrybingų ir talentingų vaikų ugdymą apdovanota ir jo buvusi mokytoja Marijona Binkulienė.
Direktorė Elena Janavičienė palinkėjo visiems sėkmingų mokslo metų ir itin pabrėžė, kad džiaugiasi mokytojais, kurių dauguma mokykloje dirba iš pašaukimo.
Kaip ir kasmet, vaikų pasveikinti nepamiršo ilgametė mokyklos draugė ir rėmėja įmonė „Boen Lietuva“. Įmonės atstovai Juozas Balandis ir Artūras Kerševičius visiems mokiniams padovanojo kanceliarinių priemonių rinkinius.

Pasitiko žiogas
Elektrėnų mokykloje-darželyje „Žiogelis“ iš pat ryto vaikus pasitiko žiogas, kuris labinosi su kiekvienu vaikučiu ir įteikė po atšvaitą. Vėliau tas pats žiogas – nauja priešmokyklinės grupės auklėtoja Neringa Pinelytė – vedė šventę aktų salėje, kurioje kartu su vaikais dainavo ir šoko. Buvo planuota šventę rengti lauke, tačiau oras taip greit subjuro, kad sumanymą teko keisti. Į nedidukę aktų salę sunkiai tilpo šventiškai nusiteikę vaikai ir jų tėveliai. Renginiu rūpinosi ir vaikus pasirodymui paruošė muzikos mokytoja Janina Bajorinienė bei direktorės pavaduotoja ugdymui Laima Komparskienė.
Jokie svečiai tą rytą į mokyklą – darželį neužsuko, todėl direktorė Irena Meškauskienė perskaitė prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą bei pati vaikams linkėjo džiugaus laiko. 

Elektrėnų profesinio mokymo centre
Elektrėnų profesinio mokymo centrą savo apsilankymu pagerbė Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis bei administracijos direktorius Arvydas Vyšniauskas, kuris dar perskaitė ir Lietuvos Respublikos Seimo nario Broniaus Bradausko sveikinimą VŠĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro mokiniams. Šventę vedė mokyklos mokinių prezidentė Greta Kamandulytė.
Šiais mokslo metais mokiniai sugrįžo į visiškai suremontuotą mokyklą. Joje mokysis 832 mokiniai, iš jų 286 pirmakursiai. Į profesinio mokymo centrą priimta net 145 moksleiviais daugiau, nei buvo planuota.

Julija Kirkilienė
Virginija Jacinavičiūtė
Greta Kamandulytė
Vievio gimnazijos žurnalistų būrelio nariai
Mokytoja A. Sidaravičienė
Silvija Bielskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aktualijos


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aktualijos


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aplinkos apsauga


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Archyvas


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Darbo partija


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnai


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnų krašto šviesuoliai


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Europietiška savivaldybė


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Keliai aukštumų link


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Keliai link aukštumų


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69