Renginys Kietaviškėse laisvės gynėjams atminti

Renginys  Kietaviškėse  laisvės  gynėjams  atminti
Minint dvidešimtąsias  Sausio 13-osios metines Kietaviškėse vyko prasmingas renginys Laisvės gynėjams atminti.

Prieš renginį kritusiems  už laisvę atminti bažnyčioje vyko Šv. Mišios. Kultūros namuose ir bibliotekoje veikė fotografijų parodos. Renginio vedėja J. Černiauskienė pakvietė nulenkti galvas prieš tuos, kurie  atidavė gyvybes už Tėvynės laisvę ir tuos, kurie nepabūgo stoti prieš tankus  ir nebijojo žvelgti mirčiai į akis. Visų žuvusiųjų atminimas buvo pagerbtas tylos minute.
Renginį  paryškino  Kietaviškių pagrindinės mokyklos moksleivių  (vadovė G. Žalienė) literatūrinė-muzikinė kompozicija, kurioje eilių ir  patriotinių dainų pagalba buvo  peržvelgti  Sausio 13-osios įvykiai. Į šiuos svarbius Lietuvai įvykius pažvelgė jaunoji karta, kuri tai žino tik iš knygų ir pasakojimų, bet  apie laisvę kalbėjo, kaip didžiausią kiekvieno žmogaus ir tautos vertybę. Buvo skaitomi visų žuvusiųjų vardai, pavardės ir moksleivių ištiestose rankose sužibo 14 žvakelių, kurias jie pastatė prie žuvusiųjų portretų. Visi kartu  sugiedojo  Tautišką giesmę.
Renginyje dalyvavo ir kalbėjo Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius  H. Petrauskas, klebonas D. Jančiauskas, seniūnė D. Cibulskienė. Labai jautriai tuos įvykius prisiminė  Sausio 13-osios įvykiuose dalyvavęs  A. Leonavičius.  Apie  išgyvenimus, kai reikėjo išlydėti budėti savo artimus žmones prie Seimo, Spaudos rūmų, Televizijos bokšto, prisiminė L. Stasiulionienė.
Patriotines dainas „Saulutė  teka rytuose“, „Palinko liepa palei kelią“, „Vai ko nusižvengei“ dainavo  kaimo kapela  „Volungė“ (vadovas   A. Blaževičius), J. Černiauskienė skaitė eiles.
Renginys salėje nesibaigė, visi  susirinko prie liepsnojančio laužo, buvo dainuojamos patriotinės dainos. Visi dalyviai vaišinosi ir gyrė kareivišką košę, kurią  skaniai pagamino L. Stasiulionienė. Ačiū visiems kietaviškiečiams ir svečiams,  kurie taip gausiai dalyvavo renginyje.

Adelė  Petrauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų