Remiamų išskirtinės kokybės produktų sąrašas – dar platesnis

Remiamų išskirtinės kokybės produktų sąrašas – dar platesnis
Šalyje nuolat didėjanti išskirtinės kokybės, natūralių ir sveikų maisto produklų paklausa skatina gausinti ir pasiūlą. Todėl vis daugiau žemdirbių ryžtasi šiai veiklai. Juolab, kad jai galima gauti ir europinę paramą.

Ministerija palaiko ir skatina
Išskirtinės kokybės produktu (IKP) laikomas produktas, kurio kokybė pranoksta Europos Sąjungos ir nacionalinių teisės aktų nustatytus saugos, gyvūnų ir augalų sveikatos, gyvūnų gerovės ar aplinkosaugos reikalavimus ar kuris dėl tam tikrų ūkininkavimo ar gamybos būdų naudojimo pasižymi ypatingomis savybėmis.
Žemės ūkio ministerija pastaraisiais metais sukūrė palankesnės teisines prielaidas, skatinančias kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų gamybą, didinant jų pridėtinę vertę, puoselėjant lietuviškas maisto gamybos tradicijas bei padidinant tiekiamų vartotojams aukštos kokybės produktų įvairovę.
2010 m. padidėjo 2,5 karto sertifikuotų IKP gamintojų skaičius ir prasiplėtė produkcijos asortimentas – be medaus ir jo produktų, sertifikuota įvairių daržovių, vaisių ir uogų.
Nuo praėjusių metų ūkininkai jau gali gauti paramą pagal naująją Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos  (KPP) priemonę „Dalyvavimas maisto kokybės schemose“.
Priemone siekiama gerinti produktų kokybę ir rinkodarą, remiant dalyvavimą maisto kokybės schemose, sudaryti galimybę ūkininkams gaminti didesnės pridėtinės vertės žemės ūkio ir maisto produktus, puoselėti maisto gamybos tradicijas bei pateikti vartotojams įvairų kokybišką maistą.
Žemės ūkio ministerijos Kokybės politikos departamento Kokybės skyriaus vedėja Angelė Liubeckienė pažymėjo, kad parama teikiama gaminantiesiems ar auginantiesiems tik žmonėms vartoti skirtus produktus: paukštieną, mėsą, pieną, sūrius, miltus, kruopas, burokėlius, ridikėlius, salotas, kopūstus, žiedinius kopūstus, svogūnus, česnakus, morkas, pomidorus, agurkus, saldžiąsias paprikas, bulves, obuolius, kriaušes, slyvas, vyšnias, avietes, braškes, serbentus, medų bei bičių produktus (duoną, žiedadulkes) ir jų mišinius, atitinkančius žemės ūkio ministro 2008 m. birželio 4 d. įsakymo „Dėl išskirtinės kokybės žemės ūkio ir maisto produktų specifikacijų“ reikalavimus.
Praplėstas remiamų produktų sąrašas
Nuo 2010 iki 2013 metų paramai pagal priemonę „Dalyvavimas maisto kokybės schemose“ skirta per 9,87 mln. Lt. Įvertinus paramos maksimalų intensyvumą ir mokėjimo tęstinumą, ja galėtų pasinaudoti apie 400 pareiškėjų (ūkių ar produkcijos gamintojų).
Didžiausia paramos suma vienai žemės ūkio valdai – 10 tūkst. 358 litų (3000 eurų) per metus. Parama teikiama ne ilgiau kaip 5 metus. Paramos intensyvumas – iki 100 proc.
„Nepaisant visų pastangų, žemės ūkio produktų gamintojų aktyvumas kol kas žemas. Praėjusį  gruodį mus pasiekė gera žinia – Europos komisija pritarė priemonės pakeitimui išplečiant pagal priemonę „Dalyvavimas maisto kokybės schemose“ remiamų produktų sąrašą. Šiuo metu kaip tik rengiamas šios priemonės įgyvendinimo taisyklių pakeitimo projektas. Į sąrašą ketiname įtraukti ir kiaušinius, triušieną, avieną, įvairius pieno produktus, taip pat ES lygiu kaip Garantuotą tradicinį gaminį pripažintą mėsos gaminį „Skilandis“ ir t.t.“,– sakė A.Liubeckienė.
Paraiškas rinks visus metus
Pagal priemonę „Dalyvavimas maisto kokybės schemose“ paramos gali kreiptis fiziniai ir juridiniai asmenys, užsiimantys IKP žemės ūkio produktų gamyba ir iki paramos paraiškos pateikimo dienos įsiregistravę Žemės ūkio ir kaimo verslo registre žemės ūkio valdos valdytojais arba jungtinės veiklos partneriais. Jiems reikalinga turėti galiojantį sertifikavimo įstaigos, kuriai Žemės ūkio ministro įsakymu leista sertifikuoti IKP (šiuo metu yra pripažinta VŠĮ „Ekoagros“), išduotą sertifikatą, liudijantį, kad produktai ir gamybos procesas atitinka IKP specifikacijose nustatytus reikalavimus.
Paramos lėšos gali būti panaudotos: įsitraukimo į IKP gamybą išlaidoms – pirmaisiais, t.y., paraiškos pateikimo metais finansuojamos leidimą sertifikuoti IKP turinčios sertifikavimo įstaigos imamo registracijos mokesčio išlaidos, kanceliarinių prekių ir smulkios biuro įrangos, kuri neapskaitoma kaip ilgalaikis turtas, įsigijimas, IKP etiketės ar prekinės pakuotės dizaino sukūrimas ir kitos išlaidos, susijusios su įsitraukimu į IKP gamybą; metiniams įnašams už dalyvavimą IKP gamintojų organizacijoje – finansuojamas metinis nario įnašas už dalyvavimą IKP gamintojų organizacijoje, bet ne daugiau kaip 500 litų.
Daugiau informacijos galima rasti Žemės ūkio ministerijos tinklalapyje www.zum.lt.
Paraiškas pagal priemonę „Dalyvavimas maisto kokybės schemose“ galima teikti nuo š.m. sausio 31 d. iki metų pabaigos.

Žemės ūkio ministerijos inf.
Užs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų