Ateitis mūsų rankose

Ateitis mūsų rankose
Sausio 11 d. Elektrėnuose įvyko Partijos „Jaunoji Lietuva“ Elektrėnų skyriaus narių ir rėmėjų susirinkimas.

Atvyko ir partijos pirmininkas Stanislovas Buškevičius bei garbės svečias Seimo narys Kazimieras Uoka. Savo kalboje S. Buškevičius pasveikino skyriaus pirmininku išrinktą Elektrėnų savivaldybės tarybos narį Daną Dambrauską, visus skyriaus narius ir pasidžiaugė, kad mūsų mieste susibūrė toks gausus Jaunosios Lietuvos skyrius, kad jo nariai atstovaudami gyventojų interesams yra kovingi ir principingi. S. Buškevičius tiki, kad šie žmonės yra tinkami atstovauti Elektrėnų gyventojams.
Susirinkime buvo aptartos Elektrėnų savivaldybės aktualiausios problemos, numatyti jų sprendimo būdai, apžvelgta bendra savivaldybėje susiklosčiusi valdžios situacija.
Pirmu klausimu buvo aptarti komunalinių paslaugų mokesčiai: šilumos, vandens, skaitliuko ir kt. kainos. Jų našta nepakeliama daugumai gyventojų. Konstatuota – tokia situacija susiklostė dėl skaidrumo trūkumo tiek priimant sprendimus, tiek juos vykdant. Žmonės priversti mokėti už paslaugas, kurių kaina neatitinka tų paslaugų kokybės.
Dėl šilumos
Elektrėnuose mažinant mokesčius už šildymą nuspręsta įdiegti individualią šilumos apskaitą (tokią pačią, kaip naujame šešiolikos aukštų name). Tokiu būdu kiekvienas tiksliai žinotų, kiek butas sunaudojo šilumos, kiek jis turi mokėti. Sudaryti gyventojams  technines galimybes reguliuoti šilumą. Taip išsispręndžia problema ir dėl skolininkų, už kuriuos dabar mokame visi, o kai bus apskaita, mokėsime kiekvienas už savo sunaudotą šilumą, taip pat, kaip dabar už šaltą ar karštą vandenį. Artimiausiu metu už individualios apskaitos įdiegimą bus renkami gyventojų parašai, visus palaikančius ir norinčius padėti, prašome kreiptis šiais kontaktais: tel. nr. 8 699 99055, el. pašto adresas Danas. Dambrauskas@gmail.com.
Vievyje turi būti leista žmonėms patiems pasirinkti šildymo būdą. Tuo labiau, kad kai kurie Vievio valdžios atstovai patys jau yra atsijungę nuo centralizuotos šildymo sistemos. Nuspręsta gyventojams leisti patiems apsispręsti, ar atsijungti nuo centralizuoto šildymo ir įsivesti individualų. Taip pat nuspręsta, kad gyventojams pasirinkus individualų būdą, kompensuoti pusę išlaidų katilo pasistatymui. Taip pat spręsti klausimą dėl UAB „Gelvita“ direktoriaus T. Rusakovo tinkamumo užimamoms pareigoms.
Dėl sąvartyno
Siekti ir toliau, kad Kazokiškių sąvartynas nebūtų plečiamas ir kad į jį nebūtų vežamos nerūšiuotos šiukšlės. Taip pat siekti, kad Vilniaus miestas pasistatytų perdirbimo gamyklą ir Kazokiškių sąvartynas būtų uždarytas. Labai gaila, kad dabartinės Elektrėnų savivaldybės valdžios palaikymo nesulaukėme, nors merui esame įteikę tris tūkstančius gyventojų parašų.
Dėl politinės situacijos
Pažymėta, kad dėl susiklosčiusios situacijos Elektrėnų savivaldybėje, tarp rinkimuose ir valdžioje dalyvaujančių partijų nėra tikros konkurencijos. Susidaro įspūdis, kad partijos egzistuoja kaip vienos rankos pirštai. Šie atstovai ne tik negina gyventojų interesų, bet dar ir susidaro įspūdis, kad jais „prekiauja“. Vienas iš atvejų – Kazokiškių sąvartynas, kai buvo prekiaujama gyventojų sveikata, o antras – kai dėl nesuprantamų, galimai savanaudiškų tikslų, be gyventojų sutikimo buvo nutiesta šiluminė trąsa iš Elektrėnų į Vievį. Esant tokiai padėčiai, mūsų nuomone, savivaldos rinkimuose žmonės turės tik du pasirinkimus. Vienas – tai tie patys partiniai žmonės, kurie veikia kaip vienos rankos pirštai, o antras –  Partija  „Jaunoji Lietuva“, vedama sąrašo lyderio tarybos nario Dano Dambrausko.
Pats Danas Dambrauskas situaciją įvardina taip: per 10 Elektrėnų savivaldybės gyvavimo metų, pirmą kartą Elektrėnų sav. gyventojai turės tikrą alternatyvą pasirinkime. Mes sieksime skaidrumo ir aiškiai pasisakome, kas yra kas. Rinkitės taip, kad kitą dieną nesakytumėte: „vėl mus valdo taip pat ir tie patys“.
Ar mes nebijome šmeižto taip drąsiai kalbėdami? Mūsų manymu, baisiau jau ir būti negali, kai jau neturėdami kuo užsiimti, mūsų kieme įrengė regioninį sąvartyną, taip griaudami mūsų vaikų ateitį bei sveikatą, tegu šmeižia, blogiau jau vis tiek nebus.

Pagarbiai
Partija Jaunoji Lietuva
Elektrėnų skyrius
Politinė reklama Nr. 5. Bus apmokėta iš partijos Jaunoji Lietuva politinės kampanijos sąskaitos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų