Regioninėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas 2023“ geriausiu Vilniaus apskrities metų liaudies meistru pripažintas tautodailininkas iš Elektrėnų savivaldybės

Regioninėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas 2023“ geriausiu Vilniaus apskrities metų liaudies meistru pripažintas tautodailininkas iš Elektrėnų savivaldybės

Lapkričio 16 dieną Užutrakio dvaro sodyboje įvyko šiltas ir jaukus renginys – Lietuvos liaudies meno konkursinės parodos „Aukso vainikas“ nominantų paskelbimo šventė.  2005 m. Lietuvos liaudies kultūros centro inicijuota kasmetinė respublikinė konkursinė liaudies meno paroda, kurios metu išrenkami geriausi liaudies meistrai ir apdovanojami nominacijos simboliu – Aukso vainiku. Tai tradicinis renginys, kuris kasmet organizuojamas vis kitoje savivaldybėje.
Šios konkursinės parodos tikslai: palaikyti gyvybingas ir gaivinti nykstančias tradicines liaudies dailės šakas; atskleisti ir pagerbti talentingiausius meistrus, kurie, remdamiesi tradicijomis, sukūrė iškilius liaudies dailės kūrinius; įvertinti ir palaikyti liaudies meistrus, tęsiančius vietinių senųjų amatų tradicijas, atgaivinančius technikas bei technologijas, pritaikančius jas šiandienos poreikiams. Tradicijas svarbu ne tik išlaikyti, bet ir perduoti ateities kartoms, kad liaudies meno tradicija nenutrūkstamai tęstųsi besikeičiant žmonijai.
Kaip informavo Lietuvos tau­todailininkų sąjungos Vilniaus bendrijos pirmininkė Ramutė Krau­jalienė, šių metų konkursui buvo pristatyta per 220 autorių darbų iš Vilniaus miesto, Vilniaus, Širvintų, Švenčionių, Kėdainių rajonų, Elektrėnų ir Druskininkų savivaldybių.
Šių metų parodoje savo darbus pristatė Elektrėnų savivaldybės liaudies meno kūrėjai-tautodailininkai: Angelė Gliaudelienė, Bronė Cibulskienė, Orinta Diatlovienė, Ona Patronaitienė, Regina Norušienė, Vaida Barščevičienė, Violeta De­besienė, Vida Juknelienė, Vida Mieldažytė, Vlada Ramanauskienė, Veronika Tamošiūnienė, Romaldas Skorupskas.
Laureatų paskelbimo šventėje komisija, įvertinusi parodos dalyvių meistriškumą, kūrybiškumą, autentiškumą ir atitiktį konkurso reikalavimams, atrinko ir paskelbė regioninio konkurso laureatus pagal tris nominacijas: kryždirbystė, vaizduojamoji ir taikomoji dailė. Nugalėtojais tapo Česlava Kaneckaja (akvarelės), Klaidas Navickas (grafika), Roma Gudaitienė (sodai) ir Martynas Breikštas (kalviškos saulutės). Šių menininkų darbai papuoš nacionalinę „Aukso vainiko“ parodą Kretingos muziejuje. Trijų karalių dieną, sausio 6-ąją, čia bus karūnuoti geriausi šalies liaudies menininkai.
Ypač malonu pranešti, kad respublikinė konkursinė tauto­dailininkų nominacija 2023 „Geriausias metų liaudies meistras“ atiteko Elektrėnų savivaldybės tautodailininkui Romaldui Skorupskui. Jis buvo apdovanotas specialiuoju diplomu už tapybos kūrinius ir pripažintas geriausiu Vilniaus apskrities metų liaudies meistru! Nuoširdžiausi sveikinimai laureatui, linkime ir ateityje jam kuo geriausios kūrybinės sėkmės ir atradimų džiaugsmo!
Elektrėnų savivaldybės mero Gedimino Ratkevičiaus padėkas ir atminimo suvenyrus mūsų krašto tautodailininkams už dalyvavimą ir darbų pristatymą Vilniaus regiono konkursinėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas 2023“ parodoje įteikė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ramutė Strebeikienė. Visiems parodos dalyviams taip pat buvo įteiktos Trakų rajono savivaldybės mero Andriaus Šatevičiaus padėkos.
Norinčius pasigrožėti įspūdin­giausiais šių metų meistrų kūriniais kviečiame apsilankyti Užutrakyje. Paroda čia bus eksponuojama iki 2024 m. balandžio 1 d.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

 

Nuotraukoje: Elektrėnų tautodailininkai po apdovanojimų. Ketvirtas iš kairės – Romaldas Skorupskas, apdovanotas konkursine tautodailininkų nominacija 2023 „Geriausias metų liaudies meistras“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų