Apie didelę politiką iš mažos redakcijos varpinės

Apie didelę politiką iš mažos redakcijos varpinės

Julija Kirkilienė

Tiek daug šią savaitę politinių įvykių, liečiančių mūsų savivaldybę, atsitiko, kad vienu sakiniu pranešti neįmanoma… Todėl skaitytojams pateikiame trumpą įvykių apžvalgą su komentarais…

Paliko Laisvės partiją
Politikoje nieko nėra pastovaus ir nuspėjamo. Seimo narė Silva Lengvinienė, dvejuose savivaldos rinkimuose per plauką netapusi Elektrėnų mere, o į Seimą vienmandatėje apygardoje išrinkta nuo Laisvės partijos, šių metų lapkričio 21 d. partijos atsižadėjo. Aktyviai trejus metus Seime dirbusi valdančiojoje daugumoje, S. Lengvinienė perėjo į opozicinę Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ frakciją. Seimo narė sakė, kad iš Laisvės partijos frakcijos ji išėjusi todėl, kad partija nepalaikydavusi jos teikiamų projektų, aktualių regionams:
„Palieku Laisvės partiją ir Seime jungiuosi prie Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“. Sprendimas nėra lengvas, bet brendo jau ilgą laiką. Laisvės partijos frakcijos nariai yra jauni, iniciatyvūs ir aktyvūs politikai, bet dirbant kartu išryškėjo, kad partijos prioritetas yra didmiesčių gyventojai, o regio­nai dažnai paliekami nuošalyje.
Tarkim, palaikomos sveikatos įstaigų reformos, apribojančios svarbių paslaugų prieinamumą net ir mažesnių savivaldybių centruose, per mažai dėmesio skiriama švietimo iššūkiams spręsti, o frakcijos viduje pristabdomos mano iniciatyvos, atliepiančios vyresnio amžiaus bei mažesniuose miestuose ir kaimuose gyvenančių žmonių problemas. Turiu pažymėti, kad visą šį laiką girdėjau savo rinkėjus, kurie ragino priimti sprendimus ir rinktis labiau regionų gyventojų lūkesčius atliepiančią politinę jėgą. Visa tai įvertinusi ir gerai apgalvojusi nusprendžiau prisijungti prie Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“.
Elektrėnų savivaldybėje S. Leng­vinienė buvo subūrusi aktyvių jau­nų žmonių grupę, Laisvės partijos skyrių. Savivaldybės taryboje Laisvės partija laimėjo 4 mandatus ir konstruktyviai dirba opozicijoje. Partijos „Vardan Lietuvos“ Elektrėnų skyrius taryboje taip pat turi 4 mandatus, bet dirba valdan­­čio­joje koalicijoje su Liberalų sąjūdžio frakcija. Po savivaldos rinkimų S. Lengvinienė ragino abi partijas susijungti ir formuoti valdančiąją koaliciją, bet demokratai jos pasiūlymui nepritarė. Ar po S. Lengvinienės apsisprendimo pakeisti partijas pasi­keis savivaldybės tarybos valdančioji dauguma, parodys laikas… Tam yra šiokių tokių signalų… Pavyzdžiui, ne visiems valdančiojoje daugumoje patinka, kad Vievio seniūne išrinkta Liberalų sąjūdžio partijos narė. Dėl aktyvios seniūnės veiklos ir gero sutarimo su gyventojais, kituose savivaldos rinkimuose Liberalų sąjūdis gali atimti Vievio rinkėjų balsus iš Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“, kuri dabar valdančiojoje daugumoje dirba su Liberalų sąjūdžiu ir į kurią perėjo S. Lengvinienė.

Taryboje dirbantys Laisvės partijos Elektrėnų skyriaus nariai. Iš kairės: Lina Ališauskienė, Barbora Vidauskienė, Giedrius Leskauskas ir Edvardas Baleišis
Taryboje dirbantys Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ nariai. Iš dešinės: Aleksas Urvakis, Sigitas Važnevičius, Modestas Važnevičius ir Inga Kazakevičienė

Smūgis liberalams
Kol Elektrėnų savivaldybėje Liberalų sąjūdis stiprina savo pozicijas, lapkričio 22 d. šiai partijai Apeliacinis teismas sudavė skaudų smūgį: „MG Baltic“ byloje buvę Liberalų sąjūdžio aktyvūs nariai, ne kartą rinkti į Seimą ir užėmę skirtingų ministerijų ministrų pos­tus, Eligijus Masiulis ir Gintaras Steponavičius pripažinti kaltais. Buvusiam Liberalų sąjūdžio lyderiui E. Masiuliui skirtas laisvės atėmimas 5 metams 6 mėnesiams, taip pat 5 metams atimta teisė būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas bei konfiskuota 241 tūkst. eurų. G. Steponavičius į kalėjimą nesės, bet teks sumokėti 15 tūkst. eurų baudą. Negana to, Apeliacinio teismo sprendimu kalta dėl nusikalstamų veikų pripažinta ne tik „MG Grupė“, bet ir Liberalų sąjūdžio partija, kuriai skirta 376,6 tūkst. eurų bauda. Liberalų sąjūdis kaltu pripažintas dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo. Darbo partijai skirta 300 tūkst. eurų bauda. Ji kalta pripažinta dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu. Vytautui Gapšiui teismas skyrė 4 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo.

Kaip aukščiausias duos
Po tokio teismo sprendimo Li­beralų sąjūdžio ir Darbo partijos biudžete gerokai sumažėjo lėšų Seimo rinkimams. Šiuo metu Seimui vadovauja teistos partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, o Elektrėnų savivaldybės meras Gediminas Ratkevičius taip pat tapo teistos partijos Elektrėnų skyriaus pirmininku. Partijos vadovai teisinasi, kad nuo 2016 m., kai galimai buvo įvykdytas nusikaltimas, pasikeitė partijos sudėtis, jie nuo įtariamųjų veiklos atsiribojo. 2022 m. balandį Vilniaus apygardos teismas buvusį koncerno „MG Baltic“ (dabar – „MG grupė“) viceprezidentą R. Kurlianskį, buvusį Liberalų sąjūdžio vadovą E. Masiulį, eksparlamentarą Š. Gustainį, buvusį liberalą G. Steponavičių, parlamentarą V. Gapšį, taip pat juridinius asmenis koncerną „MG Baltic“, dabar pakeitusį pavadinimą į „MG grupė“, Liberalų sąjūdį ir Darbo partiją buvo išteisinęs. Kaip matome, politikoje nieko nėra pastovaus, o teisėsaugoje, kaip šmaikštauja Žurnalistikos ir medijų tyrimų centro profesorius Andrius Vaišnys, Temidė yra akla. O aklai svarstant ir būna: vieną kartą – taip, kitą – kitaip. O Aukščiausiajame (teisme) – tai Dievas žino, kaip bus. Mat visi pasiruošę Apeliacinio teismo sprendimą skųsti. Koks bebūtų Aukščiausiojo teismo sprendimas, iki tol, kol jis kažką spręs, nuteistiesiems teks pasėdėti ne minkštose kėdėse, o kalėjimo kamerose.

Komentarai:

  1. ALANTAS – baldų gamintojai, siekiantys, kad kiekviena vizija taptų realybe.

    Nuo pat pradžių ALANTAS įsipareigoja gaminti aukščiausios kokybės baldus namams ir verslui. Mūsų pagrindinė veikla apima nestandartinių baldų projektavimą, gamybą ir montavimą. Mūsų klientai patiki ALANTAS specialistams virtuvės baldų komplektus, spintas, biuro, vonios kambario ir svetainės baldų užsakymus.

    Nesvarbu ar tai vienetinis užsakymas privačiam klientui, ar dideli užsakymai įmonėms ar nekilnojamojo turto plėtotojams – kiekvienam projektui mes taikome aukščiausius kokybės standartus. Individualus dėmesys ir lankstūs sprendimai yra labai svarbūs mūsų veikloje, todėl naudojame daugiau nei 30 metų patirtį, kad net pačius išrankiausius klientus galėtume įgyvendinti jų svajonių namus. Inovatyvus požiūris mums taip pat padeda, leidžiantis pasiūlyti medžiagas ir sprendimus, atitinkančius naujausias rinkos tendencijas
    <a href="https://alantas.lt/"https://alantas.lt/
    baldu salonai vilniuje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų