R. Petrausko protų kovos Elektrėnų bibliotekoje nenusileido karščiausioms krepšinio rungtynėms

R. Petrausko protų kovos Elektrėnų bibliotekoje nenusileido karščiausioms krepšinio rungtynėms

„Labas vakaras, mieli krepšinio gerbėjai“, – su Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje susirinkusia auditorija šmaikščiai pasisveikino Robertas Petrauskas. Tačiau šįkart žinomą komentatorių, kurio balsas daugeliui sporto mėgėjų tapo neatsiejama Europos, pasaulio čempionatų, olimpinių žaidynių ir Eurolygos krepšinio rungtynių dalis, susirinkusieji pamatė gyvai, sėdintį prieš save.

R. Petrauskas – ne tik krepšinio komentatorius ir populiarių istorinių knygų autorius. Jau kelerius metus jis yra ir protų kovų organizatorius. Būtent su smegenų „mankštos“ žaidimu šįkart Robertas ir atvyko į Elektrėnus, „Lietuvos energijos gamyba“, AB ir savivaldybės bibliotekos kartu organizuotą renginį.
Pasivaržyti protų kovose su meistriškai auditoriją valdančiu ir itin azartišką atmosferą salėje sukuriančiu R. Petrausku panoro gausus būrys elektrėniškių ir svečių – iš viso dvylika komandų.
Šaradas primenantys klausimai, aštrios minties reikalaujantys galvosūkiai ir muzikinės mįslės kaitino aistras. Komandos emocingai ginčijosi, kokio žinomo mūsų laikų žmogaus pavardė paslėpta dviejuose ekrane matomuose paveikslėliuose – Anglijos karaliaus ir Milo Veneros skulptūros atvaizduose  (taip, Ričardo Berankio!). Robertas susirinkusius privertė prisiminti ir kuo išskirtinė Lietuvos Respublikos Konstitucija – joje paminėta konkretaus žmogaus pavardė. Žinote, kieno? Na, o labiausiai susirinkusiuosius prajuokino klausimas, kaip lietuviškai iššifruoti štai tokį padrikų žodžių kratinį: „Love/Renault/We/Choose“. Puikus receptas Roberto kolegoms užsieniečiams komentatoriams, kaip ištarti krepšininkų brolių Lavrinovičių pavardę!
Itin aktyviai ir entuziastingai protų kovoms registravosi Elektrėnų mokymo įstaigų auklėtiniai, net dvi komandas renginiui subūrė Žiežmarių gimnazija. Protų kovų nugalėtoja ir tapo moksleivių komanda. Aštriausiems protams atiteko R. Petrausko istorinė knyga su paties autoriaus autografu. Tris pirmąsias vietas laimėjusios komandos taip pat išsidalijo smegenų „mankštai“ puikiai tinkančius valgomus prizus – riešutų ir šokolado rinkinius.

Valentas Neviera  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų