Puoselėkime sveikas tradicijas

Puoselėkime sveikas tradicijas
Rugsėjo 24-26 d. Lietuvos sveikuolių sąjunga pakvietė į 19-tą tradicinę sveiko maisto šventę ir Palangos sveikatos mokyklos 20 metų jubiliejaus paminėjimą. Šių metų šventės tema – „Sveikos lietuviškos vestuvės“.

Šventės programoje be tradicinių renginių – konkursų, degustacijos, mugės, bėgimo per žarijas ir kt. – šiais metais vyko konferencija „Sveika mityba modernioje visuomenėje“, senovės lietuvių vestuvių apeigas pristatė lietuvių tradicinės kultūros ekspertas Valdas Rutkūnas. Su savo bičiuliais V. Rutkūnas šeštadienio vakarą visus šventės dalyvius sukvietė į dainų ir šokių vakaronę, o sekmadienio rytą, po mankštos ir maudynių jūroje, padėjo visiems kartu rateliais ir sutartinėmis pasveikinti tekančią saulę. Kviesdamas į šventę, Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis kalbėjo: „Džiugu, kad ateina metas, kai sveika gyvensena tampa brandaus, sėkmingo ir darnoje su gamta gyvenančio žmogaus įvaizdžio dalimi, kad ieškome tikrų vertybių, kurias puoselėjame patys ir norime perduoti savo vaikams bei anūkams, kad savo šventes švenčiame su pagarba tradicijoms, žmogaus kūnui ir sielai“.
Elektrėnų sveikuolių komanda, vadovaujama Bronislavos Vasiliauskienės, šventei parengė teminį, atskiru komisijos diplomu įvertintą stalą „Išlydėsime vainikuotą“ ir degustacinį stalą „Iš savo sodo“. Šio stalo patiekalai komisijai ir šventės svečiams patiko labiausiai: sudaigintos įvairių  ryškių spalvų sėklos ir grūdai, žalioji ir sėmeninė druska, naminė duonelė, spanguolių gėrimas… Viskas šviežia ir gardu, sveika ir skanu – konstatavo komisijos nariai ir komandos lyderei Vilmai Narkauskienei skyrė aukščiausią įvertinimą – „Šeimininkių šeimininkės 2010“ titulą. Vilmai, kurios mama Bronelė Vasiliauskienė jau yra gavusi šį titulą, pergalę konkurse padėjo pasiekti gilios žinios apie sveiką ir vegetarinę mitybą bei maisto suderinamumą.
Su diplomais ir pereinamuoju prizu namo grįžusi, šauniai padirbėjusi sveikuolių komanda dėkoja juos lydėjusiai Elektrėnų etnologei Onai Rasutei Šakienei už vertingus patarimus dengiant teminį stalą ir papuošusiai šventės dalyvius.

Marija Kamantauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų