Kalbos – tarsi tiltai

Kalbos – tarsi tiltai
Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, švenčiama visos Europos. Šios šventės nepamiršo ir  Kietaviškių pagrindinės mokyklos mokiniai, kurie rugsėjo 24 d., penktadienį, susirinko į Europos kalbų dienos minėjimą, organizuotą kalbų mokytojų. Šįsyk buvo sumanyta surengti viktoriną.

Pradžioje direktoriaus pavaduotoja Ramunė Matonienė trumpai supažindino su Europos kalbų dienos minėjimo svarba, siekiant atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų galimybių, pristatė kalbas, kuriomis kalbama Europos Sąjungoje. Trečiokai ir ketvirtokai (mok. Rasa Sarhan) visus susirinkusiuosius pasveikino nuotaikinga angliška dainele, priminė anglišką abėcėlę.
Anot Jono Jablonskio, „maža garbė svetimom kalbom kalbėti, jei savos gerai  nemokėsi“, tad lietuvių kalbos mokytoja Marijona Binkulienė kiekvienai komandai pateikė užduotį – iš atskirų žodžių sudėlioti taisyklingus sakinius lietuvių kalba apie Europos kalbų dieną. Rodos, tokia paprasta užduotis, o kiek prakaituoti teko, kol sakinys skambesį įgavo!
Anglų kalbos mokytoja Lina Vrubliauskienė viktorinos dalyvius kalbino angliškai. Visiems labai patiko žaidimas „Kas dėžutėje?“, kurio metu buvo galima pateikti klausimus, siekiant įminti dėžutės paslaptį. Kaip apsidžiaugė komanda, išsiaiškinusi, jog dėžutė slėpė šokoladą, kurį mokytoja ir įteikė!
Visus sudomino rusų kalbos mokytojos Justinos Rimkienės parinkti nuotaikingi filmų kadrai rusų kalba, kuriuos komandos turėjo išversti į lietuvių kalbą ir įgarsinti lietuviškai.
Susumavus komisijos vertinimo balus, buvo paskelbta komanda nugalėtoja, o mokyklos direktorė Elena Janavičienė įteikė padėkas.
Mokiniams buvo smagu, nes ir užduotys buvo nuotaikingos, ir smagiai praleido penktadienio popietę, ir dar kartą prisiminė, kaip svarbu mokytis kalbų, kadangi kalbos – tarsi tiltai, jungiantys pasaulį.

Ramunė Matonienė,
Kietaviškių pagr. m-klos direktoriaus pavaduotoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų