Projektas „Tiesk draugystės ranką“

Projektas „Tiesk draugystės ranką“

Kietaviškių progimnazijoje 2023 m. balandžio–lapkričio mėn. buvo vykdytas projektas „Tiesk draugystės ranką“, finansuotas iš Elektrėnų savivaldybės biudžeto, Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektų lėšų. Projekto tikslas –  stiprinti mokinių psichinę sveikatą, fizinį aktyvumą, skatinti sveiką gyvenimo būdą, įtraukiant į prasmingas prevencines veiklas.
Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo ir progimnazijos mokinių tarybos nariai, kurie  padėjo organizuoti veiklas, aktyviai jose dalyvavo, savo pavyzdžiu skatino mokinius leisti pertraukas aktyviai ir turiningai progimnazijos stadione, krepšinio ir žaidimų aikštelėse. Organizuotoje sporto šventėje dalyvavo mišrios komandos, todėl dalyviai mokėsi tolerantiškai priimti skirtingų gebėjimų bendruomenės narius. Tarptautinę vaikų gynimo dieną buvo vykdoma 1–4 klasių ir jų mokytojų bendrystės diena pramogų ir nuotykių parke „Kauk Inn“. Vaikai ir mokytojos varžėsi komandinėse ir individualiose rungtyse, žaidė žaidimus, sprendė galvosūkius, važinėjosi medine mašinėle, vaišinosi gardžiais pietumis lauke – ar begali būti smagiau!  Pramogų ir nuotykių parką aplankė ir 5–8 klasių mokiniai bei juos lydintys mokytojai, klasių auklėtojos ir progimnazijos direktorė bei pavaduotoja. Šaunūs vadovai Liudas ir Deividas organizavo rungtis, vadovavo komandoms. Sportinėse rungtyse varžėsi visi – ir mokytojai, ir mokiniai.  O išalkę ir ištroškę vaišinosi progimnazijos virėjų paruoštomis vaišėmis – krimto morkytes ir agurkėlius, valgė bandeles, kepė dešreles, troškulį malšino vandeniu. Po komandinių rungčių dalyviai varžėsi individualiose rungtyse, išbandė, kiek vaikų sutilptų į „mokyklinį autobusą“.
Orientacinės išvykos po Kie­taviškių apylinkes pradžioje mokinių komandos atliko užduotis skirtingose stotelėse. Jie mokėsi žaisti petankę, dėliojo mozaiką iš gamtinių medžiagų, sprendė matematikos užduotis apie Kietaviškių kraštą „Kietaviškių istorija uždaviniuo­se“ (užduočių autorė – matematikos mokytoja D. Gudelienė), o sveikos gyvensenos stotelėje kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Stanislava Liudvinavičiene mokėsi suteikti pirmąją pagalbą, matavo streso lygį, žaidė žaidimus. Orientacinio pasivaikščiojimo metu mokiniai atliko temines užduotis, aplankė koplytstulpį, bažnyčią. Kietaviškių kultūros centre juos pasitikę Kietaviškių jaunimo savanoriai papasakojo apie savanorišką veiklą, skatino visus savanoriauti, atsakė į mokinių užduotus klausimus, pasidžiaugė, kad savanoriaudami tobulėjame patys.  Pabendravę su savanoriais ir atlikę užduotis, mokiniai keliavo į Kietaviškių seniūniją. Mokinius pasitikusi ir į savo kabinetą pakvietusi Kietaviškių seniūnė Jurgita Matkevičienė papasakojo apie seniūnijos darbą, darbuotojų pareigybes, supažindino su seniūno pareigomis, atsakomybėmis, pasi­džiaugė pavykusiais darbais.
Projekto lėšomis įsigytais sėd­maišiais džiaugiasi mokiniai juo­se jaukiai leisdami pertraukas ar ilsėdamiesi po pamokų. Kartu su aktyviomis veiklomis klasių valandėlių metu buvo vykdomi pokalbiai apie stresą, savęs pažinimą, sveikatos stip­rinimą, pagalbą sau ir kitiems.
Dėkojame visiems, padėjusiems įgyvendinti šį projektą. Ištiesta draugystės ranka turi didelių galių: ji gali sulaikyti nuo netinkamo pasirinkimo, suteikti viltį, sustiprinti, palaikyti, todėl tieskime draugystės ranką!

Projekto vadovė, mokytoja
Lina Vrubliauskienė

 

Nuotraukoje: Bendrystės diena pramogų ir nuotykių parke „Kauk Inn“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų