Projektas „Instrumentas mano rankose“: pažintis su muzikos instrumentais

Projektas „Instrumentas mano rankose“: pažintis su muzikos instrumentais

Įvairiose gyvenimo situacijose susiduriame su atlikėjais instrumentalistais. Tačiau ar žinome ir domimės, kaip vadinasi jų instrumentai, kokios jų galimybės ir vaidmuo įvairios sudėties kolektyvuose – ansambliuose, orkestruose.

Vievio kultūros centras įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos ir Elektrėnų savivaldybės finansuojamą projektą „Instrumentas mano rankose“. Devynių koncertų ciklu siekėme iš arčiau supažindinti bendruomenę su simfoninį orkestrą sudarančiais instrumentais ir jų grupėmis. Koncertus lankė įvairaus amžiaus žmonės – nuo ikimokyklinukų iki senjorų. Koncertų-edukacinių pokalbių metu skambėjo styginiai (smuikas, altas, violončelė, kontrabosas, arfa), mediniai pučiamieji (fleita, fagotas, klarnetas, obojus), variniai pučiamieji (trimitas, trombonas, valtorna, tūba), įvairūs mušamieji, dažnas simfoninio orkestro svečias – fortepijonas. Šiuos koncertus dovanojo pagrindinė projekto partnerė – Lietuvos muzikos ir teatro akademija: studentai ir jų dėstytojai, atlikdami pasaulinės klasikos „perlus“, šiuolaikinių kompozitorių kūrinius bei išsamiai ir patraukliai pristatydami savąjį instrumentą: jo menines ir technines galimybes, sandarą, atsiradimo ir vystymosi istoriją, pasakodami apie žymiausius Lietuvos ir pasaulio atlikėjus.

This slideshow requires JavaScript.

Projekto apibendrinimo renginys – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertas-edukacija „Planeta orkestras“, kuriame publika dar kartą klausėsi kiekvieno instrumento, jų grupių ir viso orkestro skambesio.

Projekto koncertai vyko Vievyje, Kazokiškėse, Kietaviškėse. Visur publika nuoširdžiai dėkojo atlikėjams, reikšdama viltį susitikti kituose instrumentinę muziką populiarinančiuose projektuose.

Organizatoriai dėkoja UAB „Gelmesta“, UAB „Bauwerk Group Lietuva“ už projekto rėmimą.

Audronė Stepankevičiūtė,

projekto „Instrumentas mano rankose“ vadovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų