Policijos dėmesys – pirotechnikos priemonių naudojimui ir prekybai

Kasmet, artėjant Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventėms, policijai tampa ypač aktuali prekybos pirotechnikos priemonėmis bei jų naudojimo kontrolė. Siekdami užkardyti galimus teisės pažeidimus, susijusius su prekyba civilinėmis pirotechnikos priemonėmis, jų laikymu ir naudojimu draudžiamose vietose ar draudžiamu laiku, Policijos departamentas ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas parengė bendrą prevencinių veiksmų planą.

Vilniaus aps. VPK Viešosios tvarkos valdybos Licencijavimo skyriaus informacija

 

Nuo gruodžio 12 d. iki sausio 2 d. bus skiriamas ypatingas dėmesys pirotechnikos priemonių naudojimui ir prekybai. Visoje šalyje policijos ir priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų pareigūnai tikrins pirotechnikos priemonių prekyvietes, galimas civilinių pirotechnikos priemonių neteisėtos prekybos ar naudojimo vietas (turgavietes, kioskus, paauglių susibūrimo vietas ir pan.), prižiūrės, kaip laikomasi pirotechnikos priemonių naudojimo viešose vietose tvarkos.

Raginame gyventojus nepamiršti atsargumo naudojant pirotechnikos priemones, jas pirkti tik parduotuvėse, skaityti jų naudojimo instrukcijas, fejerverkus saugiai sprogdinti tik lauke, kuo toliau nuo žmonių, pastatų ir automobilių.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad nuo 2010 metų liepos 1d., įsigaliojus naujai Civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatymo (toliau – įstatymas) redakcijai, iš esmės pasikeitė civilinių pirotechnikos priemonių skirstymas (skirstoma nebe pagal klases, bet kategorijas), jų apyvartos teisiniai pagrindai ir kontrolė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų