Pavojaus signalas

Pavojaus signalas

2018 m. balandžio 23 d.  Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijoje suskam­bėjo pavojaus signalas, įspėjęs apie gaisrą. Visi mokiniai, mokytojai, kiti darbuotojai organizuotai išėjo iš pastato per pagrindinį ir avarinius išėjimus. Evakuacija truko kelias minutes. Išsisklaidžius dūmams, visi lengviau atsipūtė, nes paaiškėjo, kad tai tik evakuacinės kontrolinės  pratybos, kurias organizavo Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai kartu su „Ąžuolyno“ progimnazijos atstovais, norėdami išsiaiškinti tikrąją esamą situaciją nelaimės atveju. Šis pratybų planas buvo laikomas paslaptyje.
Kilus gaisrui, mokyklų, neturinčių gaisro aptikimo signalizacijos, kolektyvams svarbu greitai ir sklandžiai evakuotis. Pagal dabar galiojančią tvarką, rengti evakuacines pratybas privaloma kas trejus metus. Sveikintina, kad „Ąžuolyno“ progimnazija į tai žiūri labai rimtai ir tokias pratybas vykdo dažniau, nei numatyta.
Po pratybų „Ąžuolyno“ progimnazijos jaunųjų ugniagesių būrelio nariai mokiniams parodė ugniagesių kovinį išsidėstymą su taikinio užpildymu vandeniu. Toks išsidėstymas yra naudojamas tikro gaisro gesinimo metu. Po pasirodymo „Ąžuolyno“ progimnazijos mokiniai galėjo išmėginti savo taiklumą, vandens srove užpildant taikinį vandeniu.
Tikimasi, kad tai atneš naudos ne tik mokiniams, bet ir visam mokyklos kolektyvui, nes taip yra primenamos gaisrinės saugos žinios, kaip reikia elgtis evakuacijos metu. Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai džiaugiasi, kad „Ąžuolyno“ progimnazija neabejinga gaisro pavojams ir mielai bendradarbiauja.

Andrius Valatkevičius,
Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyresnysis inspektorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų