Pasitikę, išlydėję paminėjo jubiliejų

Pasitikę, išlydėję paminėjo jubiliejų

Virginija Jacinavičiūtė

Šių metų pradžioje Kietaviškių kaimo kapelai suėjo 20 metų, tačiau „Volungės“ nariai tik lapkričio 5–ąją linksmai atšventė jubiliejų. Nedaug belikę buvo iki kito gimtadienio, tačiau kai kas vertė kapelą paskubėti surengti šventę.

Pirmasis kapelos „Volungė“ koncertas įvyko 1996 m. vasario 16 d. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo proga. Kapelos subūrimo iniciatoriai buvo tuo metu seniūnu Kietaviškėse dirbęs Henrikas Petrauskas ir kultūros salės administratorė Aldona Leonavičienė. Ji pati buvo viena pirmųjų dainininkų kapeloje, kartu su Jadvyga Bukiniene, Laimute Pluščauskiene, Dana Petrauskiene, Lilija Stasiulioniene, Jeronimu Aleknavičiumi ir Zigmu Mažeika, kuris iki išrenkant oficialų kapelos vadovą, trumpai ėjo šias pareigas.

„Nepataikėm dažnai į taktą, bet svarbiausia – didelis noras. Pradžia lengva nebuvo, neturėjom nei instrumentų“, – kapelos susibūrimo aplinkybes prisiminė Z. Mažeika. Pirmasis oficialus kapelos vadovas buvo Skirmantas Stasiulevičius, vėliau vadovavo Jonas Barusevičius, ilgus metus – Adolfas Blažonis, o pastaruosius vienerius metus – Rimas Prekeris, turintis patirties iš muzikavimo kitose kapelose. R. Prekeris yra baigęs smuiko klasę, koncertavo Pastrėvio kapeloje „Varnalėša“ bei kapeloje „Vaivorykštė“, kuriai vadovavo a.a. Vytas Jarmalavičius. Ilgus metus „Volungėje“ smuiku griežė ir Rimo tėtis Stanislovas.

Per 20 koncertinės veiklos metų kolektyvas išaugo iki 16 narių. Koncertuodami volungiečiai išmaišė visą Lietuvą, taip pat koncertavo Lenkijoje bei Ukrainoje. Šventės ir visuotiniai renginiai Elektrėnų savivaldybėje be kietaviškiečių kapelos niekada neapsieina. 2002 m. volungiečiai varžėsi televizijos laidoje „Duokim garo“. Ir kaip prisiminė tuometinė kultūrinių renginių organizatorė Jovilė Stepanavičienė, prieš įrašą jiems net repetuoti nereikėjo, viskas sekėsi nuo pirmosios gaidos. Kaimo kapelos „Volungė“ repertuare – etnografinės, Kietaviškių krašto liaudiškos ir kitos populiarios dainos. Dalį Kietaviškių krašto dainų kapelą išmokė etnokultūrologė Ona Rasutė Šakienė. Tas dainas užrašęs buvo kunigas Teodoras Brazys knygoje „Tautinės dainos“. Su kietaviškiečiais draugiškus ryšius palaikanti O. R. Šakienė atvyko pasveikinti volungiečių su veiklos jubiliejumi ir dėkojo už tai, kad jie puošia jos gimtąsias apylinkes. Kolektyvą taip pat sveikino Seimo narys Jonas Liesys su padėjėja Vaida Davidavičiene, mero Kęstučio Vaitukaičio patarėjas Vaidas Andriejauskas, Kietaviškių bendruomenės pirmininkas Zigmas Mažeika, Kietaviškių pagrindinės mokyklos atstovė mokytoja Gražina Žalienė, Kietaviškių apylinkėse gyvenusio knygnešio proanūkė Onutė Kulbokienė, Elektrėnų kultūros centro direktorius Remigijus Suslavičius ir meno vadovė Nijolė Skorupskienė ir, žinoma, seniūnė Dovilija Cibulskienė. Ji dėkojo kolektyvui už atstovavimą seniūnijai ir įteikė visiems dovanų: vyrams – tautinį kaklaraištį, moterims – delmonus (prie juosmens kabinamas kišenes smulkiems daiktams).

Straipsnio pradžioje buvo užsiminta, kad „volungiečiai“ jubiliejaus šventę labai skubėjo organizuoti. Toks sprendimas priimtas norint sujungti kelis svarbius įvykius. 5 metus kultūros klubui vadovavusi ir „Volungėje“ dainuojanti bei smuiku griežianti Rūta Vaičekonytė – Chveduk laikinai palieka Kietaviškes. Bendruomenė ir kolektyvo nariai tikisi, kad tai truks tik vienerius – dvejus metus, kol praaugs į pasaulį tuoj ateisianti Rūtos ir jos vyro Jono atžalėlė. Kol Rūta bus motinystės atostogose Kietaviškių kultūros klubui vadovaus kietaviškietė „Volungės“ senbuvė Irena Petkevičienė. Jubiliejus buvo pirmasis renginys, kuriame naujokei teko ne tik koncertuoti, bet ir tą renginį vesti.

Jubiliejaus šventėje „volungiečiai“ atliko ne tik etnografinių dainų, bet ir romansų. Pasveikinti kolektyvo atvyko ir jungtinis kolektyvas iš Ukmergės, kurį sudarė Neįgaliųjų ansamblio moterų kvartetas „Kartos“ ir vyrukų grupė 3 V. Šioje grupėje koncertavo Vitalijus Bukelis, kuris prieš 2 metus prisijungė prie „Volungės“ kolektyvo.

„Ką jums reiškia „Volungė“, – paklausiau renginio pabaigoje kapelos senbuvių L. Pluščauskienės ir J. Bukinienės. „Tai mums kaip antra šeima“,- viena kitai pritardamos kalbėjo moterys. Kai jos tapo kolektyvo narėmis, jų vaikai buvo antrokai, o dabar Jadvyga jau sulaukė dviejų anūkėlių, Laimutės sūnus sukūrė šeimą. Per dvidešimt metų „Volungės“ kolektyvo narių gyvenime daug kas pasikeitė, bet viena tikrai liko – noras koncertuoti, dalyvauti renginiuose ir palaikyti šiltus ryšius su kolektyvo nariais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų