Parketo gamybos bendrovės planuose – nuosava elektrinė

Parketo gamybos bendrovės planuose – nuosava elektrinė
Gražina Radzvilavičiūtė

Medinių grindų gamybos ir didmeninės prekybos įmonė UAB „Boen Lietuva“ puikiai žinoma ne tik Elektrėnuose ir Kietaviškėse, bet ir daugelio užsienio šalių rinkose.

Bendrovė ekonominį sunkmetį pasitiko pasirengusi iššūkiams, ir nors iš pradžių teko atleisti darbuotojų, tačiau praėjusiais metais jau buvo priiminėjami nauji. Įmonės planuose – plėtra, o kad patenkintų vis augantį elektros energijos poreikį, „Boen Lietuva“ nusprendė pati ją ir gaminti.
Darbo vietų sumažėjo nedaug
2008-2009 m., užklupus pasaulinei ekonominei krizei, bendrovei teko atleisti nemažai darbuotojų. Tačiau praėjusiais metais „Boen Lietuva“ darbuotojų gretos ir vėl gausėjo, didėjo pamainų skaičius, didinami gamybos pajėgumai.
Pernai į darbą bendrovėje buvo priimti 143 darbuotojai, o atleisti tik 24. Šiuo metu bendrovėje dirba virš 600 darbuotojų.
Elektrėnų savivaldybėje išaugęs nedarbas, tad bendrovės personalo skyrius nuolat gauna norinčiųjų tarptautinėje kampanijoje dirbti gyvenimo aprašymų ir motyvacinių laiškų.
Tačiau viena didžiausių darbdavių Elektrėnų savivaldybėje artimiausiu metu daug darbuotojų priimti neketina. Šioje įmonėje dirbti norinčių netrūksta ne tik todėl, kad darbuotojai čia uždirba daugiau, nei kitose panašiose įmonėse. „Boen Lietuva“ darbuotojai yra skiepijami nuo gripo, be to, čia yra itin gera darbų saugos būklė.
Energijos poreikiams patenkinti – nuosava elektrinė
Kietaviškėse įsikūrusi parketo gamyba – imli elektros energijai pramonės šaka. Tad plečiantis užsitikrinti elektros energijos išteklių bene svarbiausia. Planuodami plėtra „Boen Lietuva“ susidūrė su galimu elektros energijos galingumo trūkumu. Tačiau iškilo ir problema – energijos tiekėjai artimiausiam dešimtmečiui nieko konkretaus bendrovei negalėjo pasiūlyti.
Būsimiems elektros energijos poreikiams patenkinti bendrovė planuoja statyti nuosavą kogeneracinę elektrinę. 2008 m. bendrovė pasamdė konsultantus ir pradėjo įgyvendinti projektą „Didelio efektyvumo kogeneracinė elektrinė“, kuriam skirta apie 4,5 mln. Lt Europos Sąjungos paramos.
Kas yra kogeneracinė elektrinė? Tokioje elektrinėje kartu su elektra gaminama ir šiluma patalpų šildymui bei karštam vandeniui ruošti. Kadangi kaip šalutinis produktas susidariusi šiluma čia yra neišmetama, o panaudojama, kogeneracinės elektrinės laikomos itin efektyviomis.
Šiluma ypač svarbi parketo gamyboje: ji naudojama medžio džiovyklose, presuose. Elektrinėje bus kurenamos gamtinės dujos.
Kaip praneša „Boen Lietuva“ technikos direktorius Artūras Zaikauskas, planuojama, jog projektas bus baigtas įgyvendinti kitų metų pradžioje. Nuosava bendrovės kogeneracinė elektrinė gamins 2 megavatų elektros ir generuos 1,9 megavatų šiluminę galią.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų