Parasparnių varžybų maratone Trakuose geriausiai iš lietuvių sekėsi elektrėniečiui

Parasparnių varžybų maratone Trakuose geriausiai iš lietuvių sekėsi elektrėniečiui
Parasparnio pilotas Arminas Petrauskas sezonui prasidėjus dukart apgynė geriausio Lietuvos sportininko vardą. Pirmą kartą pilotui Fortūna nusišypsojo vasario 13 dieną – Parasparnių tikslaus nusileidimo Pasaulio taurės etape jis iškovojo pirmąją vietą. Nors dėl gūsingo vėjo varžybose skrista tik vieną pratimą, jaunojo sportininko pergalė nebuvo atsitiktinė.

Vasario 14–16 dienomis vykusiame Lietuvos atvirame parasparnių tikslaus nusileidimo čempionate po intensyvių skrydžių, įvykdžius 8 numatytus pratimus, A. Petrauskas užtikrintai įsitvirtino pirmajame trejetuke, o susumavus rezultatus kopė ant sidabrinio pakylos laiptelio. Pirmąją ir trečiąją vietas užėmė Bulgarijos pilotai Tzvetan Tzolov ir Dimitar Ralev. Varžybose iš viso dalyvavo 51 pilotas iš 5 šalių (Estijos, Latvijos, Baltarusijos, Bulgarijos ir Lietuvos).
„Dvejų varžybų maratonas baigėsi sėkmingai, o svarbiausia – saugiai. Varžybos buvo azartiškos, smagu, kad jose dalyvavo ir moterys. Parasparnių sportas Lietuvoje yra labai populiarus ir jau lenkia kitas aviacijos sporto šakas savo masiškumu“, – sakė Lietuvos skraidyklių ir parasparnių sporto federacijos prezidentas Arvydas Osinskas.
„Kadangi bemotoriai parasparniai yra labai priklausomi nuo oro sąlygų, tad smagiausia yra skristi kuo ilgiau, toliau ir aukščiau, negalėčiau pasakyti, kad man labai patinka dalyvauti varžybose, galbūt labiau patinka būti nuoširdžioje pilotų kompanijoje, kur visą laiką turime apie ką pasišnekėti, planuojame keliones, aptariame klaidas, taip mokydamiesi vieni iš kitų. Aš dalyvauju visose rimtesnėse varžybose, vykstančiose Lietuvoje, nes mūsų klubas ASK „Stratus“ remia savo klubo pilotus, skatina juos dalyvauti ir rodyti gerus rezultatus, už tai esu dėkingas klubo prezidentui Adomui Baubliui,“ – laimėjęs varžybas žurnalui „Aviacijos pasaulis“ sakė A. Petrauskas.
Varžybų direktorius Leonardas Giliun negailėjo gerų žodžių organizaciniam komitetui. „Lietuviai dar kartą pademonstravo aukštą organizacinį tarptautinių varžybų lygį. Pasaulio taurės etape dėl gūsingo vėjo pavyko įvykdyti tik vieną pratimą, tačiau Lietuvos čempionate per tris dienas 51 pilotas skraidė po 8 kartus“, – sakė L. Giliun.  
Varžybų dienomis oras buvo saulėtas, tačiau šaltas, naktimis temperatūra krito iki -20 laipsnių, o dienomis laikėsi 8–10 šalčio. Oro šventė Vasario 16-tąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – džiugino ištverminguosius žiūrovus spalvingų kupolų skrydžiais.

Informaciją parengė
Vilma Jankienė
Žurnalo „Aviacijos pasaulis“ vyr. redaktorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų