Paramos šeimai tarnyba. Vieta, kurioje gimsta gėris ir grožis

Paramos šeimai tarnyba. Vieta, kurioje gimsta  gėris ir grožis
Menas – tai kūrybinis tikrovės perteikimas vaizdais, o jo suvokimas remiasi kiekvieno mūsų patirtimi.

Mes vertiname mus supantį pasaulį, suteikiame daiktams bei reiškiniams reikšmę priklausomai nuo mūsų vaizduotės, patirties, auklėjimo. Lygiai taip pat, kaip žodinis ar matematinis, egzistuoja ir vizualinis mąstymas, ši forma būdinga visiems: ir įgaliems, ir neįgaliems.
Neįgalus žmogus gali tinkamai išreikšti save tik tada, kai jaučia, kad jį supanti aplinka yra saugi, kai jis pasitiki šalia esančiais žmonėmis, ir juo pasitiki  šalia esantys žmonės. Paramos šeimai tarnyboje sukurta aplinka sudaro sąlygas ne tik atėjusiam specialistui panaudoti savo patirtį dirbant, bet ir jos lankytojai čia jaučiasi saugūs. Jie patys sako: čia mūsų namai.
Jau devinti metai Paramos šeimai tarnyba bendradarbiauja su Elektrėnų meno mokyklos dailės skyriumi – jos lankytojai lanko dailės pamokas, kurias veda dailės mokytoja metodininkė Rasa Dikevičienė. Čia išbandomos įvairios dailės technikos: maišomos spalvos, klijuojamos medžiagų skiautės, popieriaus lapai marginami įvairių spalvų raštais, piešinėliais, išbandomos paprasto pieštuko galimybės, iš modelino gimsta figūrėlės, portretai, vazelės. Kiek kūrybinio polėkio, džiugesio dailės būrelio lankytojų akyse, kai baltas popieriaus lapas piešėjo valia pamažu vienur nusidažo džiaugsmo, kitur tekančios saulės, ryto vėjo ar stingančio šalčio spalvomis! Ir tuomet suvoki, kad sukurtas tarnybos lankytojo Gėris ir Grožis  paprastame popieriaus lape yra nepakartojamas, nesuvaidintas ir neapskaičiuotas, o tikras, nuoširdus, kylantis iš visos širdies.
Kasmet neįgalūs piešėjai sėkmingai dalyvauja įvairiose parodose, konkursuose, projektuose. Vien šį rudenį savo kantrybę ir gebėjimą kurti  Paramos šeimai tarnybos  lankytojai pademonstravo triskart: rugsėjo mėnesį Ukmergėje, dvyliktoje  respublikinėje neįgaliųjų žmonių dailiųjų amatų darbų parodoje „Rudens saulutė“,  buvo pateikti jų nutapyti kaimo vaizdeliai. Nuo spalio iki  2011 m. sausio mėnesio druskininkiečiai ir jų miesto svečiai tarptautinėje neįgaliųjų kūrybos darbų parodoje „Rudeninė spalvų fiesta“ galės grožėtis elektrėniškių tapytais puikiais rudeniniais medžiais. Visą lapkritį iš įvairiaspalvių medžiagos skiaučių suklijuoti mylimi augintiniai puikuosis Alytaus zonos neįgaliųjų vaikų ir jaunimo tradicinėje darbelių parodoje „Mano dovana“. Kaskart dalyvavimas parodose sukelia daug teigiamų emocijų, išgyvenimų, ypač kai jų darbai yra apdovanojami medaliais ir padėkos raštais,  Paramos šeimai tarnybos lankytojai jaučiasi svarbūs ir reikalingi, kūrybingi ir įvertinti. Elektrėnų miestas gali džiaugtis turėdamas tokius piešėjus, kurie garsina savo miestą respublikinėse ir tarptautinėse  parodose.
Todėl norisi pasidžiaugti, kad Paramos šeimai tarnyboje sudarytos visos sąlygos jos lankytojų savirealizacijai kūrybinėje veikloje, nes menas – vienas efektyviausių neįgaliųjų asmenų integracijos į visuomenę būdų.

Rasa Dikevičienė
Elektrėnų meno mokyklos  dailės mokytoja metodininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų