Pagalvok, ar verta pradėti?

Pagalvok, ar verta pradėti?

Tradiciškai gaminome ženkliukus „Priklausomybė – gyvenimas nelaisvėje“

Projektas „Priklausomybė –gyvenimas nelaisvėje“ tęsia savo veiklą. Nusikaltimų prevencija –vienas iš socialinės nusikalstamumo kontrolės elementų, apimantis narkotinių medžiagų vartojimą ir platinimą.
Numatytomis projekte prie­monėmis, skirtomis jauno amžiaus asmenų grupei, siekiama užkirsti kelią psichoaktyviųjų medžiagų vartojimui, suteikti žinių apie jų žalą ir pasekmes augančiam organizmui. Sveikatingumo ugdymas, neigiamų nuostatų apie narkotinių medžiagų vartojimą formavimas bei gyvensenos įgūdžių ugdymas – pagrindiniai projekto prioritetai. Projekto veiklomis siekiama ugdyti vaikų ir jaunimo atsakomybę rūpintis savimi, žvelgti į save, savo fizinę ir psichinę būseną, suprasti, kad „realus“ pasaulis yra smagus, įdomus ir vertas dėmesio. Šiame projekte svarbus dėmesys yra skiriamas paauglių ir jaunimo saugumo užtikrinimui ir narkotinių medžiagų vartojimo prevencijai. Ugdant jaunimo socialinius įgūdžius, psichologinį atsparumą siekiame padėti išvengti daugelio problemų, o susidūrus su jomis – jas spręsti.

Paskaitą skaito Elektrėnų policijos komisariato atstovė D. Barišauskienė

Balandžio 29 d. įvyko paskaita „Narkotinių medžiagų prevencijos priemonės“, kurią vedė Elektrėnų policijos komisariato at­stovė Danguolė Barišauskienė. Ji palygino priklausomybės būseną su buvimu dykumoje be vandens. Sužinojome daug naudingos informacijos apie priklausomybes, apie tai, kaip reikia mokėti pasakyti „ne“ ir pasirinkti tinkamus draugus. Daug emocijų suteikė suvaidintos situacijos, kurių metu vaikai mokėsi, kaip atsispirti siūlymui įsigyti, vartoti, prekiauti narkotinėmis medžiagomis. Tikimės, kad gauta informacija privers susimąstyti ir pagalvoti – ar verta pradėti, koks aš būsiu, jeigu būsiu priklausomas? O gal geriau rinktis nevartoti ir svajoti apie savo ateitį, siekti ir pasiekti prasmingo gyvenimo. Renginio pabaigoje tradiciškai pasigaminome ženkliukus „Priklausomybė – gyvenimas nelaisvėje“.
Dėkojame D. Barišauskienei už informatyvią ir praktišką paskaitą, Vievio dienos centrui už nuolatinį bendradarbiavimą, socialiniam darbuotojui vaikų užimtumui Edvinui Gurskui ir vaikams, dalyvavusiems projekto veikloje.

Rasa Rapkevičienė
Vyriausioji bibliotekininkė
Vievio Lazdynų Pelėdos biblioteka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų