Mažojoje knygų mugėje – dideli knygų autoriai

Mažojoje knygų mugėje – dideli knygų autoriai

Prie žurnalisto ir rašytojo Henriko Vaitiekūno nusidriekė eilutė autografams gauti

Julija Kirkilienė

Visą balandžio 25-osios dieną Elektrėnų viešojoje bibliotekoje tiesiog dūzgė Mažoji knygų mugė. Mugėje net devynios leidyklos siūlė geriausių knygų mažiausiomis kainomis, atokvėpyje tarp skaitymų kūrybinėse dirbtuvėse Gilučių bibliotekininkė Veronika Tamošiūnienė vedė ke­ra­­­mikos pamokėles, Vie­vio Laz­­­­dy­­nų Pe­lėdos bibliotekos bib­­lio­­­te­­­­­ki­­nin­kė Renata Simana­vi­čienė gamino ženkliuką su Knygų mugės logotipu. Smalsiausi galėjo pasidomėti, kaip virtuali realybė atrodo su 3D technologijomis. Knygų mugę gausiai aplankė savivaldybės ugdymo įstaigos – nuo darželių iki gimnazijų. Moksleiviai domėjosi Ilonos Ežerinytės knygų paaugliams pristatymu bei Giedrės Žalytės ir jos psichoterapinės įžvalgos knyga „Gamtos terapija“. Mažiesiems įdomi buvo Živilės Labutės naujausia paveikslėlių knyga vaikams „Sesė“. O suau­gusieji laukė dviejų įdomių susitikimų su rašytojais. Žurna­listas Henrikas Vaitiekūnas pri­statė knygą „Felčerio užrašai“, o kraštietis poetas, prozininkas, vertėjas Almis Grybauskas – knygą „Apeigų stebykloje“.
Daugiau kaip 60 metų žur­nalistinės patirties skaičiuojan­tis H. Vaitiekūnas sako, kad įdomus žmogus yra smalsus žmogus. O į klausimą, kas yra įdomus žmogus, įtikinamai jam atsakęs keturmetis anūkas. Jis pakvietęs senelį pasikalbėti, o senelis pa­klausęs, kodėl turintis su juo kalbėtis. Anūkas atsakė: todėl, kad aš įdomus. H. Vaitiekūnas visada buvo smalsus bei įdomus ir to mokė jaunuo­sius žurnalistus. Bet susirinkę į susitikimą elektrėniškiai nebuvo labai smalsūs. Jo mistika, kad kapinėse iš už paminklo atsiradęs vyriškis padavė studentui degtukų, niekas nesusidomėjo… Knygoje „Felčerio užrašai“ autorius sakė aprašęs tikrovę su savo pastebėjimais. Vieną tokį pastebėjimą jis papasakojo susitikime. Du jo draugai gyrę televizijos žurnalistą H. Vaitiekūną už juokingą laidą. O žurnalistui pa­klausus, apie ką ta laida buvusi, nė vienas iš draugų neprisiminęs. Dar vieną įdomų pastebėjimą papasakojo apie apaštalus. Judas Kristų išdavęs todėl, kad jis buvęs buhalteris ir iš kasos buvo paėmęs pinigų, kuriuos reikėjo padėti atgal. Beveik poros valandų susitikimas su žurnalistu visai neprailgo, o atsivežtų knygų net pritrūko. Ilga eilė išsirikiavo autografų prie žinomo žurnalisto, vedusio įdomias TV laidas, tokias, kaip „Laisvės alėja“, „Mažesni už mus“, Kryžminė ugnis“, „Labas rytas“ ir kitas, bei daugybės laikraščių ir žurnalų korespondento bei redaktoriaus. Beje, bene labiausiai patyręs Lietuvos žurnalistas užtikrino, kad popierinė spauda tikrai neišnyks, nes visame pasaulyje žmonės vis dažniau prie jos grįžta. Tai gera žinia ir mūsų redakcijai, ir skaitytojams.
H. Vaitiekūną keitė susitikimas su kraštiečiu poetu, prozininku, vertėju Almiu Grybausku. A. Grybauskas savo tėviškę Gilūšio kaimą Kietaviškių seniūnijoje iškeitė į Vilnių. Ilgus metus dirbęs Čekijoje Prahos bei Brno universitetuo­se, dabar sako klajojantis Vilniaus gatvėmis ir į savo knygas sudeda įžvalgas nuo istorinių amžių (pvz., XVII a.) iki šių dienų ir net į ateitį. 2007 m. Vilniaus meras už poeziją apie Vilnių – už eilėraščių rinktinę „Apžvalgos spiralė“ skyrė specialų prizą. A. Grybausko kūryboje daug dėmesio skiriama kalbai, nes, pasak poeto, kalba yra šventas dalykas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų