Nuo Joninių iki Mindauginių – energetikų apsisprendimo laikotarpis

Nuo Joninių iki Mindauginių – energetikų apsisprendimo laikotarpis

Šimtui dešimčiai Lietuvos elektrinės remonto baro darbuotojų nuo Joninių iki Mindauginių paskirtas laikas apsispręsti – eiti dirbti į UAB „Kauno energetikos remontas“ ar imti išeitinę kompensaciją ir eiti į laisvą rinką. Apie tai darbuotojams aiškiai buvo pasakyta birželio 23 d. vykusiame darbuotojų, vadovų ir profsąjungų susitikime. Susitikime taip pat dalyvavo Socialdemokratų partijos pirmininkas, Seimo opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius, UAB „Kauno energijos remontas“ (KER) generalinė direktorė Olga Grigienė.

Julija KIRKILIENĖ

Prieš pradedant svarstyti svarbius klausimus, įvyko dar vienas konfliktas tarp darbuotojų ir AB „Lietuvos energija“ vadovų: žmonės nesutiko posėdžiauti mažoje remonto baro salėje, esančioje elektrinės teritorijoje. Gausiai susirinkę darbuotojai vieningai pakilo ir nuėjo į aktų salę, esančią elektrinės administraciniame pastate, kur įeiti galima be leidimų. Vadovams beliko susirinkti savo aparatūrą, projektorius, ekranus ir eiti paskui darbuotojus. Lietuvos energijos direktorius Dalius Misiūnas už tokį nesusipratimą atsiprašė ir pasitarimą pradėjo informacija apie remonto baro darbuotojų naują darbo etapą.

Pasak Lietuvos energijos direktoriaus, visiems remonto baro darbuotojams liks tas pats darbas, ta pati darbo vieta, atlyginimas, socialinės garantijos ir kita, tik darbdavys bus kitas – UAB „KER“, kurios 100 proc. akcijų priklauso Lietuvos energijai. Bet darbininkams palikta laisvė apsispręsti – dirbti ten, ar ne. Kas nesutinka būti perkeltas pas kitą darbdavį, gali imti išeitinę kompensaciją ir eiti į laisvą rinką, t.y. darbo biržą. Direktorius tik perspėjo, kad tie, kurie  paims išeitinę kompensaciją,  dirbti į KER nebus priimti.

Darbininkai tiek Lietuvos energijos, tiek KER direktoriams turėjo begalę klausimų: apie kolektyvines sutartis, kurios darbuotojams yra jų Konstitucija, apie socialines garantijas, darbo užmokestį ir kita. Nors D. Misiūnas kalbėjo apie reorganizaciją ginant žmonių interesus, o KER direktorė įtikinėjo, kad jų įmonei reikia profesionalių darbuotojų, primindami, kad ten žmonės dirba iš patriotizmo, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ vyr. teisininkas Petras Grėbliauskas turėjo konkrečių pastabų, kad keičiant darbdavius dokumentuose pridaryta daug klaidų, nenaudingų darbuotojams. Viena iš jų yra ta, kad darbuotojus pervkeliant iš vienos darbovietės į kitą, pagal Darbo kodeksą, neturi būti nutraukta darbo sutartis, kaip planuojama dabar.

Plačiau apie Lietuvos elektrinės pertvarką ir susitikimą skaitykite laikraštyje „Elektrėnų kronika“ liepos 1 d.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų