Neviešas patruliavimas atima žadą, atmintį ir pažadina derybinius gabumus

Neviešas patruliavimas atima žadą, atmintį ir pažadina derybinius gabumus
Gražina Radzvilavičiūtė

Budri vairuotojų akis kaip mat užfiksuoja patruliuojantį policijos automobilį ir žmogus išsyk susizgrimba: baigia pokalbį mobiliuoju telefonu, prisisega saugos diržą, patikrina, ar įjungtos šviesos.

Kur kas daugiau pažeidėjų nubaudžiama tada, kai pareigūnai vyksta į neviešą patruliavimą. Staiga pasirodęs policininkas vieniems pažeidėjams atima amą, kitiems – atmintį, o tretiems pažadina derybininko talentą.
Neturi pasiaiškinimo
Neviešas patruliavimas, pasak pareigūnų, būna vaisingesnis už įprastą: įgudusi vairuotojų akis iškart fiksuoja policijos automobilius, kurie priverčia galimus pažeidėjus pasitempti, o kartais – signalais perspėti kitus vairuojančius kolegas, kad būtų atsargesni.
Nors, kaip juokavo patys pareigūnai, neviešam patruliavimui skirtą policijos automobilį atpažįsta apie pusė vairuotojų, toks patruliavimo būdas suteikia galimybę veikti nepastebėtam – nežymėtas automobilis tarsi ištirpsta eisme, o lyg iš niekur išdygęs pažeidimą užfiksavęs policininkas daugeliui pažeidėjų sukelia jau ne nuostabą, o tiesiog atima žadą. Daugelis pažeidėjų nesugeba racionaliai paaiškinti, kodėl neprisisegė saugos diržo, neįjungė šviesų ar per perėją nepraleido pėsčiojo.
Amnezija
Tuo, kaip neviešo patruliavimo metu policininkai moka nustebinti kelių eismo taisyklių pažeidėjus, galėjo įsitikinti ir šeštadienį į patruliavimą su pareigūnais išvykusi „Elektrėnų kronikos“ žurnalistė.
Pasirodo, netikėtai kelią pastoję pareigūnai pažeidėjui gali ne tik atimti žadą, bet ir sukelti atminties sutrikimų.
Taip atsitiko ir Taikos gatve neįjungtom šviesom važiavusiam jaunuoliui. Vaikinas su pareigūnas bandė palaikyti pokalbį klausdamas apie nuo kovo 1 d. sugriežtintą atsakomybę už kelių eismo taisyklių pažeidimus, tačiau paklaustas, ar pats turi galiojančių pažeidimų, atsakė, jog neprisimena, o gal turi vieną, už automobilio pastatymą ne vietoje… Paaiškėjo, jog jaunuolis turi penkis galiojančius kelių eismo taisyklių pažeidimus. Šeštadienį dirbę pareigūnai sakė vien patys jį baudė triskart. Jeigu jis neprisimena apie galiojančius piniginę tuštinančius pažeidimus, tai kas tos neįjungtos automobilio šviesos? Juk ir pasiaiškinime jaunuolis parašė: „Šviesas pamiršau“.
Už kvailą galvą reikia mokėti
Nuo kovo 1 d. sugriežtinta atsakomybė už Kelių eismo taisyklių pažeidimus nepriverčia vairuotojų susimąstyti. Apie didesnes baudas vairuotojai nepagalvoja nei prieš neparodydami posūkio signalo, nei prieš nesustodami praleisti pėsčiųjų per perėją. Tokios išvados peršasi po neviešo patruliavimo, kurio metu pareigūnai kelių eismo taisyklių pažeidėjus galėjo rinkti kaip grybus po lietaus.
„Už kvailą galvą reikia mokėti“, – tepratarė vienas tokių pažeidėjų, pamiršęs parodyti, jog rengiasi sukti į kairę. Ir nors nuo kovo pradžios tokie pažeidimai priverčia labiau pakratyti piniginę, vairuotojams, kurie neturi galiojančių pažeidimų, suteikiama galimybė per 10 dienų sumokėti pusę minimalios baudos dydžio. Tokia galimybe žadėjo naudotis ir minėtas vairuotojas. Tačiau svarbiausia, kaip vairuotojui sakė pareigūnas, ne piniginės tuštinimas, o tai, kad vairuotojas pažeidimų nekartotų.
Pirmą kartą Elektrėnuose
Kaip teigė pareigūnai, įspėjamųjų ženklų nerodymas – vienas iš dažniausiai pasitaikančių Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Nenuostabu, kad ir minėtą šeštadieni nubausti keli tokie pažeidėjai.
Sukdamas iš žiedinės sankryžos posūkio signalo neparodė ir svečias iš Trakų Vokės, vežęs vaikus į karate varžybas Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centre.
Vyriškis bandė pradėti derybas. Pareigūnų širdis jis ketino suminkštinti pasiaiškinimu, jog jis pirmąkart lankosi Elektrėnuose, skuba vaikus vežti į varžybas, ir kiek pasiklydo. Bet juk Elektrėnuose galioja tos pačios Kelių eismo taisyklės kaip ir visoje Lietuvoje, ir posūkius čia rodyti privaloma, ar ne? Gal vyriškio iš Trakų Vokės atmintyje Elektrėnai liks kaip nesvetingas miestas, tačiau posūkio signalo rodyti, tikėkimės, jis nebeužmirš.
Nerimsta ir pėstieji
Elektrėnuose yra gatvių, kurias pėsčiųjų perėjos kerta vos ne kas 30 m. Vis dėlto pagunda trumpinti kelią ir kirsti gatvę netinkamose vietose pėstiesiems išlieka.
Štai vienas elektrėnietis, palikęs automobilį Elektrinės gatvėje, nuėjo pasižvalgyti į turgų. Pirmyn jis ėjo pėsčiųjų perėja, tačiau grįžti nusprendė kirsdamas Elektrinės gatvę vos 20 m nuo pėsčiųjų perėjos, kuria ką tik ėjo. Pats būdamas vairuotojas vyriškis nepagalvojo, kokį pavojų sau ir kitiems eismo dalyviams gali sukelti kelio sutrumpinimas tais keliomis dešimtimis metrų. Gal nedidelė bauda ir pamokantis pabendravimas su pareigūnais privers susimąstyti kitąsyk.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų