Nauja vonia į formulę neįskaičiuota

Nauja vonia į formulę neįskaičiuota
Vandens kokybė pastarąjį pusmetį tapo bene aktualiausia elektrėniečių pokalbių tema. O apie ką dar šnekučiuosis gatvėje susitikę pažįstami, nešini didžiuliais plastikiniais pirkto ar iš kokio šaltinio semto vandens buteliais? Ir susirūpinę elektrėniečiai ne tik tokio vandens poveikiu sveikatai, bet ir piniginei.

Jau visai netrukus – kitą savaitę – iš mūsų čiaupų ims bėgti skaidrus it krištolas ir jokio kvapo neturintis vanduo. Kaip sužinojome iš Elektrėnų komunalinio ūkio direktoriaus Ričardo Lecko, naujieji vandens filtrai buvo praplaunami jau trečiadienį, spalio 27 d. Iki kitos savaitės beliko atlikti bakteriologinius tyrimus ir gauti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos palaiminimą naudoti naują nugeležinimą.
Tačiau elektrėniečiams tos naujienos nepakanka, jiems dar  rūpi, ar kas nors kompensuos už visą pusmetį tiektą prastos kokybės geležingą vandenį ir užrūdijusius čiaupus, virdulius, parudavusias vonias ir kriaukles? Juk ir „Elektrėnų kronikos“ internetinės svetainės lankytojai, dalyvavę apklausoje „Kaip iš krano bėgant rudam vandeniui prižiūrite vonias ir kriaukles?“, dažniausiai rinkosi atsakymą, jog praėjusį pusmetį išleido kur kas daugiau pinigų įvairioms valymo priemonėms, o beveik trečdalis respondentų rengiasi pirkti naują vonią ar kriauklę. Jausdama tokias gyventojų nuotaikas viena politinė partija netgi kreipėsi į savivaldybės tarybą su prašymu išnagrinėti galimybę skirti gyventojams kompensaciją.
Tačiau nauja vonia į vandens kainos apskaičiavimo formulę neįeina. Pasak R. Lecko, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija vandens kainą perskaičiuoja kartą per trejus metus. Artimiausias perskaičiavimas vyks kitų metų pabaigoje. Tad iki tol už vandenį, kad ir kokios kokybės jis buvo, mokėsime kaip mokėję.
Tačiau viltis taip greit nemiršta. EKŪ direktoriaus teigimu, atsižvelgiant į tai, jog kol praėjusį pusmetį buvo išjungtas vandens nugeležinimas, sutaupyta elektros energijos, kainų komisijos kitąmet tvirtinama kaina neturėtų didėti, o gal ir sumažės keliais centais.

Gražina Radzvilavičiūtė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų