Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus tarybos K R E I P I M A S I S KAZOKIŠKIŲ ŠIUKŠLYNO EPOPĖJOS PABAIGA

Kazokiškių bendruomenė, mokslininkai, Lietuvos Katalikų Bažnyčia, daugelis organizacijų ir daugybė žmonių atkreipė dėmesį, kad negalima statyti sąvartyno Kazokiškėse.

Savo kreipimuose ir laiškuose esame atkreipę dėmesį, kad rengiantis, projektuojant, organizuojant ir statant Kazokiškių sąvartyną buvo pažeisti 32  Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos norminiai aktai, tarp kurių  Lietuvos Konstitucijos 19, 23, 37, 42, 53, 54 straipsniai,  Europos Konstitucija, Europos Sąjungos penki reglamentai, 8 LR įstatymai ir 19 LR Seimo, Vyriausybės, ministerijų ir kitų institucijų teisinių aktų. Niekas nesiaiškino teisinių pražangų pasekmių.  Totalinis teisės aktų pažeidimas žemino Lietuvos gyventojus,  kėlė įtampą ir priešpriešą.
2010 10 18 Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas  priėmė galutinę ir neskundžiamą nutartį, kuria uždraudžiama Kazokiškių sąvartyno eksploatacija po vienerių metų.
Šis sprendimas parodė, kad teisėtoje ir atkaklioje kovoje nugali politikų ir valdžios nuskriaustieji.
Įstatymų leidybos institucija – Seimas ir valdžios institucijos – vyriausybė, ministerijos ir savivalda daugiau kaip penkerius metus tenkino kai kurių institucijų, politikų, valdininkų ir verslo grupuočių pageidavimus siekti didelių pinigų, naikinant Lietuvos istoriją, skurdinant ir luošinant žmones. Kai kurie veikėjai dėl Kazokiškių šiukšlyno pasiekė politines aukštumas ir nieko nepadarė ginant žmonių interesus.

L. Kerosierius
Tarybos pirmininkas ir dar  34 parašai.
Užs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų