Mokesčių inspekcijos dirbs ir šeštadienį

Elektrėnų gyventojų patogumui mokesčių inspekcija dirbs ir šeštadienį, balandžio 30 dieną.

„Atsižvelgdami į mokesčių mokėtojų pageidavimus, Vilniaus apskrities Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) dirbs paskutinį šeštadienį prieš deklaravimo pabaigą, t.y. balandžio 30 d.  nuo 8 iki 16 val., be pietų pertraukos“, – sakė Mokestinių prievolių departamento direktorius Dainoras Bradauskas, atkreipęs dėmesį, jog gyventojams, neturintiems prievolės deklaruoti ar neketinantiems pasinaudoti mokesčių lengvatomis, vien dėl privalomojo sveikatos draudimo įmokų teikti Metinės pajamų deklaracijos nereikia.

Vilniaus apskrities VMI inf.

VMI primena, kad iki gegužės 2 d. pajamas bei turtą privalo deklaruoti valstybės tarnautojai, politikai, Europos Parlamento nariai, kiti asmenys, išvardyti Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatymo 2 straipsnyje ir jų šeimos nariai.

Taip pat nuo šių metų turtą deklaruoti privalo akcinių bendrovių, kurių akcininkė yra valstybė ar savivaldybė, vadovai ir jų šeimos nariai; valstybės ir savivaldybės įmonių vadovai ir jų šeimos nariai; viešųjų įstaigų, kurių steigėja ar dalininkė yra valstybė ar savivaldybė, vadovai ir jų šeimos nariai bei asociacijų, kurių steigėja yra valstybė ar savivaldybė, vadovai ir jų šeimos nariai.

Kaip ir praėjusiais metais, apie savo neregistruotą turtą, viršijantį 5 tūkst. litų, Mokesčių inspekcijai turi pranešti ir 18 metų 2005-aisiais bei vėliau sulaukę šalies gyventojai bei teisę nuolat gyventi Lietuvoje įgiję užsieniečiai.

Pateikti ar patikslinti prašymus skirti iki 2 proc. paramą nuo 2010 m. sumokėto pajamų mokesčio bei sumokėti mokėtiną gyventojų pajamų mokestį taip pat reikia iki gegužės 2 d.

VMI rekomenduoja visas deklaracijas teikti paprastesniu – elektroniniu – būdu, naudojantis VMI elektroninio deklaravimo sistema (toliau – EDS) adresu: http://deklaravimas.vmi.lt

Vilniaus AVMI primena, jog pateikę deklaraciją gyventojai taip pat gali susigrąžinti dalį patirtų išlaidų, pvz., už gyvybės draudimo, pensijų įmokas, už pirmas studijas ir (ar) pirmą profesinį mokymą, palūkanas už vieną iki 2008-12-31 paimtą būsto kreditą ir kt. Be to, gyventojai gali teikti deklaracijas bei susigrąžinti dalį mokesčio, jei praėjusiais metais pasinaudojo per mažu ar visai nesinaudojo neapmokestinamuoju pajamų dydžiu. Tie gyventojai, kurie pasinaudojo per dideliu nepamokestinamuoju dydžiu, turėtų pateikti deklaraciją bei sumokėti mokestį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų