Kilnu padėti silpnesniam

Kilnu padėti silpnesniam

Mokykloje-darželyje „Žiogelis“ mokosi ir gyvena ypatingi vaikai. Jie turi mokymosi sunkumų, bet yra darbštūs ir paslaugūs.

Marija KAMANTAUSKIENĖ, Socialinė pedagogė

Po pamokų mokiniai užsiima užklasine darbine veikla. Pagal sugebėjimus dirba su medžiu, daro įvairius meninius darbelius, gamina nesudėtingus patiekalus, atlieka buitinius darbus. Dauguma mūsų mokinių – vaikinai, kurie gali ir nori dirbti darbus su tikrais darbiniais įrankiais. UAB „Senukų prekybos centro“ labdaros ir paramos fondas geranoriškai atsiliepė į mokinių ir pedagogių prašymą padovanoti jiems reikalingų darbinių priemonių. Kalėdinės akcijos metu vaikai gavo po kastuvą sniegui kasti, o prieš akciją „DAROM 2011“ – grėblių, kastuvų, šluotų ir krepšinio kamuolių. Turėdami savo įrankius, mokiniai ne tik smagiai tvarkė aplinką  akcijos savaitę, bet galės nuolat prižiūrėti savo teritoriją, sukasti smėlį smėlio dėžėse savo mažiesiems draugams. Prasminga veikla motyvuoja mokinius būti drausmingesniais, moko džiaugtis ir vertinti savo darbo rezultatus, ugdo savarankiškumą, teikia kūrybinį džiaugsmą, pasitikėjimą ir norą tobulėti.

Nuoširdžiai dėkojame UAB „Senukai“ Elektrėnų filialui už paramą, reikalingą ugdant mokinių darbinius įgūdžius ir jų užimtumo organizavimą. Negalia – tai ne liga, tai – būsena, kitoks gyvenimas. Tačiau šitie žmonės tikrai gali dirbti nesudėtingus, paprastų mechaninių judesių reikalaujančius darbus. Jų ugdymas neapsiriboja vien pirminių įgūdžių lavinimu, siekiant integracijos į visuomenę bei kuo žmoniškesnio gyvenimo. Šie asmenys taip pat turi teisę ir poreikį save atrasti, išreikšti, realizuoti per vienokią ar kitokią veiklą. Sudaryti tam tinkamas sąlygas – mūsų visų pareiga.

Šiuo metu ieškome draugų ir bendraminčių plėtojant mokinių užimtumo organizavimą. Kviečiame atsiliepti arba prisidėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų