Mitingas Vievyje: politinė reklama ir įprasti priekaištai

Mitingas Vievyje: politinė reklama ir įprasti priekaištai
Ieva Raudžiūtė

„Vagis! Begėdis! Melagis!” – šiais ir kitais skambiais šūksniais antradienio popietę Vievio miesto aikštėje susirinkusieji mitinguoti pasitiko akistaton su nedraugiška minia drįsusius stoti valdžios atstovus – Elektrėnų savivaldybės merą Arvydą Vyšniauską ir UAB „Gelvita“ direktorių Timofėjų Rusakovą.

Mitingas neįprastas buvo tuo, kad ne patys žmonės susiorganizavo, ir vieviečių vos keletas buvo, o vienus žmones atsivežė, kitus pakvietė savivaldybės tarybos narys Danas Dambrauskas ir norintis politiku būti pakalniškietis Rimas Urbus. Abu spalio 12 d. rytą dėl sąvartyno dar mitingavo prie vyriausybės Vilniuje, o popiet atvyko į Vievį. Įsisenėjusios bėdos Vievyje prieš savivaldos rinkimus vieniems politikams balsų gali pridėti, iš kitų – atimti.
Priekaištai įprasti
Rugsėjo 30 d. Elektrėnuose vadovavęs mitingui prieš Kazokiškių sąvartyną, iniciatyvinės grupės „Elektrėnai – ne Vilniaus sąvartynas“ pirmininkas D. Dambrauskas kartu su asociacija Tautos ateities forumas bei jo pirmininku Algimantu Matulevičiumi priešakyje organizavo ir Vievyje vykusį viešą susirinkimą.
Vieviečiai prieš UAB „Gelvita“ vadovo neveiklumą viešai protestavo pirmą kartą, tačiau, mitinguotojų teigimu, žmonių iniciatyvos būta ir anksčiau. T. Rusakovui ne kartą siųsti įvairūs skundai, pageidavimai, ne kartą belstasi į jo kabineto duris, prašyta pagalbos. Mitingo metu D. Dambrauskas piktinosi, jog per ketverius metus nei į gyventojų, nei į jo paties priekaištus minėtos įmonės direktorius tinkamai nesureagavo. Stoties g. 53 namo situacija buvo paminėta kaip vienas iš T. Rusakovo įžūlesnių atsisakymų padėti. Pasipiktinę žmonės rėkte rėkė, jog gyvena be šviesos, jau septynis mėnesius laiptinė be durų, kad kanalizacija nesutvarkyta ir visas jos turinys bėga į namo rūsį, o stogui būtinas remontas. Pinigai šiems darbams surinkti, valdžios pažadai pamiršti, todėl ir gyventojų priekaištai „Gelvitos“ direktoriui tie patys ir jau įprasti.
Mitinguotojams ne mažiau rūpėjo minėtos įmonės skolos bei paskolos, šilumos, karšto vandens tiekimo kainos ir kitų teikiamų paslaugų įkainiai. Daug diskutuota ir dėl magistralinės šilumos tiekimo trasos nuo Elektrėnų iki Vievio. Specialistų teigimu, šio projekto įgyvendinimas leis turėti galimai pigesnę šilumą, o per kelerius metus atlikus Vievio šilumos ūkio ir gyvenamųjų namų renovacijos darbus, vieviečių mokesčiai už šilumą galėtų tapti vieni mažiausių Lietuvoje. Projekto sėkmė priklauso ne vien tik nuo UAB „ENG“, vykdančios šį projektą, bet ir nuo  „Gelvitos“, kuri iki Vievio pristatytą šilumą paskirstys kiekvienam butui. Šiuo klausimu gyventojai antradienį savo nuomonę išreiškė aiškiai – jie netiki šio projekto sėkme ir teigė, jog jų interesai nebuvo paisyti – pirmiausia buvo pasirašyta sutartis su UAB „ENG“, parengta paraiška Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramai gauti ir tik tuomet Vievyje pristatytas šilumos ūkio planas bei imta su gyventojais derinti šildymo būdą. Mitingo dalyviai taip pat jaudinosi, ar tik Elektrėnų savivaldybės paskolos, reikalingos Vievio šilumos tinklų renovacijai, valdžios atstovai nesirengia grąžinti iš vartotojų kišenės. Kalbėta, jog UAB „Gelvitos“ direktoriaus nekompetenciją galėtų įrodyti kiekvienas gyventojas, surašęs po lapą tą įrodančių pavyzdžių.
Reikalavimai pagrįsti
Kaip jau minėta, tiek merui A. Vyšniauskui, tiek T. Rusakovui mesti kaltinimai jiems nebuvo naujiena. Susirinkusieji reikalavo užtikrinti kuo mažesnes teikiamų paslaugų kainas, spręsti iškilusias problemas, aiškiai atsakyti, kam panaudoti žmonių surinkti pinigai, nuolat daryti susirinkimus, atsiskaityti gyventojams ir t.t. Mitingo dalyvius papiktino UAB „Gelvita“ vadovo atsisakymas priimti gyventojų parengtą rezoliuciją. Minia tai vertino kaip nenorą spręsti jų bėdas. Nors meras A. Vyšniauskas rezoliuciją ir priėmė, tądien nei jam, nei T. Rusakovui negeranoriškai nusiteikusi minia neleido pasisakyti, kadangi, pasak mitinguotojų, reikėjo kalbėti tada, kai jie kreipėsi su savo problemomis. Su kiekvienu nepatenkintu valdžios atstovams teko aiškintis akis į akį.
Mitingo metu akcentuota, jog UAB „Gelvita“ nėra privati įmonė, o pavaldi Elektrėnų savivaldybės tarybai, tad ji gali įpareigoti vadovą dirbti vienaip ar kitaip, net nušalinti nuo pareigų, jei jis nepateisina gyventojų lūkesčių, yra praradęs žmonių pasitikėjimą. D. Dambrauskas tądien susirinkusiems pažadėjo pateikti Elektrėnų savivaldybės tarybai projektą su gyventojų parašais T. Rusakovo atstatydinimui, tačiau galutinis sprendimas lieka tarybai. Vis tik pagrindinis gyventojų tikslas yra ne „Gelvitos“ direktoriaus nušalinimas nuo tarnybos, o kokybiškas minėtos įmonės darbas bei dialogas su gyventojais.
Priešrinkiminiai politikų veiksmai
Veikiau artėjantys rinkimai, o ne žmonių bėdos verčia sukrusti politikus ar bent jau imtis aktyvesnių veiksmų liaudies poreikiams tenkinti. Šio mitingo metu Tautos ateities forumas taip pat nepraleido progos pagausinti savo organizacijos narių gretų – gyventojus kvietė pasirašyti dėl šildymo ir vandens kainų kilimo ir tuo pačiu prisijungti prie jų judėjimo.
D. Dambrauskas neslepia, jog mitinguoti būtent šiuo metu paskatino artėjantys rinkimai. Tarybos narys paaiškina, jog jei ketverius metus nei žmonėms, nei jam nepavyksta susitarti su T. Rusakovu, nesinorėtų, kad jo partija laimėtų rinkimus, ir ši netvarka tęstųsi toliau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų