Keleiviai liko ant ledo

Keleiviai liko ant ledo
Gražina Radzvilavičiūtė

Praėjusią savaitę elektrėniečiai, norėję tarpmiestiniais autobusais nukeliauti į Kauną, liko ant ledo.

Atėję į stotelę prie autostrados keleiviai galėjo tik bejėgiškai stebėti, kaip Kauno kryptimi važiuojantys autobusai pravažiuoja pro šalį ir viaduku pasiekia Elektrėnų žiedą, kur pavasarį įrengtos naujos stotelės. Oficialiai Kauno kryptimi vežantys autobusai į žiedą turėjo užsukti tik nuo spalio 12 d.
Stotelė grįžo prie autostrados
Prie žiedo pavasarį įrengta stotelė Kauno kryptimi važiuojantiems autobusams ten pabuvo neilgai. Dėl viaduko remonto nuo gegužės 17 d. ši stotelė grįžo į senąją vietą prie autostrados. Elektrėniečiams, grįžtantiems iš sostinės ar norintiems keliauti į Kauną, ir vėl teko bėgioti per autostradą. O dažnas vairuotojas, jau pripratęs šioje vietoje jokių kliūčių nesutikti, greičio nemažino, nors jis ir buvo apribotas iki 50 km per valandą, ir autostradą kertančius elektrėniečius palydėdavo garso signalais.
Tuo tarpu ratuoti elektrėniečiai į Kauną turėjo vykti apylanka per Mijaugonis, o į Elektrėnus iš Vilniaus grįžti tik per Abromiškes.
Tokia situacija, kaip ir planavo VĮ „Automagistralė“, truko penkis mėnesius – tol, kol atidarytas naujas viadukas. Viena eismo juosta viaduku įvažiuoti ar išvažiuoti iš Elektrėnų galima buvo jau nuo rugsėjo 30 d. Tačiau autobusai, vežantys į Kauną, į Elektrėnus užsukti dar neturėjo.
Autobusai nebesustoja
Į redakciją atėjusi elektrėnietė skundėsi, jog jau spalio 6 d. norėdama autobusu nukeliauti į Kauną susidūrė su nepatogumais. Ji laukė stotelėje prie autostrados, tačiau autobusas tik prašvilpė pro šalį ir nuvažiavo viaduku į Elektrėnus. Nei senoje, nei naujoje stotelėje tądien nebuvo jokios informacijos apie tai, jog autobusai vėl užvažiuoja į Elektrėnus.
Tokia informacija Elektrėnų savivaldybes tinklapyje www.elektrenai.lt pasirodė tik spalio 8 d. Štai kas joje rašoma:
Pranešame, kad nuo spalio 12 d., baigus viaduko kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ties Elektrėnais remontą, visų tolimojo susisiekimo maršrutų autobusų, važiuojančių keliu A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda, stotelė Elektrėnai Kauno kryptimi grąžinama į anksčiau (iki 2010 m. gegužės 17 d.) buvusią vietą Elektrėnų mieste.
Stotelė Elektrėnai kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda panaikinama.
Kalti vairuotojai
Kaip „Elektrėnų kronikai“ sakė Kelių transporto veiklos reguliavimo skyriaus vedėjas Rolandas Mazaliauskas, Valstybinė kelių transporto inspekcija spalio 7 d. minėtą informaciją atsiuntė Elektrėnų savivaldybei ir komunaliniam ūkiui bei visiems Elektrėnuose sustojantiems Kauno kryptimi keleivius vežantiems autobusų parkams.
R. Mazaliauskas pabrėžė, jog stotelę prie magistralės nurodyta panaikinti tik nuo spalio 12 d. Taigi kol stotelė – ženklas su autobusų grafikais ir suoliukas – stūksojo pakelėje, tol autobusai privalėjo sustoti išleisti ar paimti žmones šioje stotelėje.
Taigi – kalti vairuotojai, pamatę jau atidarytą viaduką, o ne stotelėje prie autostrados laukiančius žmones. Tačiau kodėl autobusų vairuotojams nesukti į Elektrėnus, jei visi kiti suka?
Stotelės prie autostrados – nė ženklo
VĮ Automagistralė direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Eirošius sakė, jog laikinieji ženklai ir suolelis prie autostrados išardyti ir išvežti spalio 11 d. vakare. Po rugsėjo 30 d. VĮ Automagistralė apie viaduko remonto užbaigimą informavo Valstybinę kelių eismo inspekciją.
Po remonto viadukas taps valstybinės reikšmės. Jis bus platesnis, pėstiesiems ir dviratininkams bus skirti atskiri takai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų